1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еднорогиот Елен (Рифат Кукај)

Дискусија во 'Книги' започната од Tina-Melody, 21 мај 2014.

  1. Tina-Melody

    Tina-Melody Активен член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    Здраво феминки. Лектирата до пола ја имам прочитано :) ,, ама никако да ја разберам :| ај ако ја има некој прераскажано, накратко да ми ја раскаже, или пак ако ја има на некоја страна, воопшто неможам да ја најдам прераскажана .
    Ве молам за помоош !! :wasntme:
     
  2. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Kнигата нема да ја разбереш,ако си до половина стиганата со читање! Треба цела да ја прочиташ!
    Книгата е прекрасна,два пати ја имам прочитано.Бидејќи имам бујна фантазија,кога читам книги си се впуштам и мислам се мене ми се случува,ги гледам предметите исл.
    Знам пред да замини на планините се криеше крај една зграда, буквално си го замислував секој детал од зградата :).И тоа кога е на планината,во пештерата..Убавини..Па кога и го цртал на сестра си еленот,па не стигнал да го доцрта другиот рог. Прочитај ја книгата до крај!Прекрасна е! Ако ја најдам тетратката во која ја имав прераскажано ќе ти пишам.Сега не ја најдов ;) .
     
  3. Angel.m49

    Angel.m49 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2014
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    А да ви препорачам една многу поубава книга за еднорогот? - „Александар и Еднорогот“ - од македонски писател (не можам сега да се сетам на името)... Оваа сигурно ке ви се допадне...
     
  4. TinkiVinki

    TinkiVinki Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ако некој може да ми ја прераскаже лектирата Еднорогиот елен од ифат Кукај? Итно ми треба! благодарам од напред :):hai::emo: