1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто крие од мене?

Дискусија во 'Канта' започната од macencef, 16 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Проблемот е следен: една од многуте така наречени сестри стана мој пријател на мојот лажен профил. И открив дека една слика каде што е ставен тој и тагнат му е скриена на неговиот профил. А кога ко прашав ми кажа дека се знаат преку фб само. Зошто ме излажа и зошто ми ја крие вистината за тоа која е таа, заради тоа што јас не пуштам на непознат туку така слика, па тој да ме објави на неговиот профил и тагни. Инаку односот ни е добар и супер е со мене, во секој поглед, само што ова ме гризе со недели. Дали мислите дека сепак има нешто што крие од мене или јас правам лов на вештерки?
     
  2. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Мене ме збуни ова.
    Се ми е некако комплицирано.
    Вашиот главен проблем е што не си веруваре меѓу себе.
    Ако си му верувала зошто ти бил лажниот профил тогаш,м?

    И мислам дека не би требала да се правиш Инкогнито,туку фино лепо да му пријдеш и да го прашаш што се дешава. Поздрав! :)
     
  3. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Јас мислам дека тука сепак има нешто. Кога ти си направила лажен профил, сигурно не било само онака. Си имала некоја причина- немаш доволно доверба во него, се сомневаш... Но ако тој те излажал дека не ја знае лично девојката а она имала негова слика (ако сфатив добро) тука нешто има. Седни го на разговор. Но не со надвикување и реметење. Тивко и смирено, да се почуствувава виновно и сигурно за да ја обелодени целата приказна.

    Среќно :*
     
  4. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Како може да сте во врска а да криете тагови, да правете лажни профили...Ако навистина се сакате не ми е јасно зошто вакви непотребни глупости.Седнете и разговарајте отворено и расчистете ги сметките.Не личи да се занимавате со вакви детски игри :)
     
  5. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Не можам да му кажам дека имам лажен профил. Мислам дека така сосема самата прво ке се разоткријам. Мојата другарка вели дека има и таа многу слики кои и се скриени и дека тоа не значи ништо. А го прашав и никако не изреагира ни физички ни вербално. А причина што го направив сето тоа е што сите дечковци досега што сум ги имала биле тотално лажговци и не сум имала доверба во никој
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.