1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зошто ме замени со неа?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Amore, 18 февруари 2010.

  1. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Еве вака се случи се: Бевме заедно. Змина кај брат му во Швајцарија. Се слушавме. Но еден период го снема. Не ми пишуваше. После некое време молење ми пиша ќе си дојде за 2 недели. Поминаа тие 2 недели. Не слушнав ништо. Му го проверив профилот му пишуваше дека е во врска, а додека беше со мене, статусот му беше: слободен :( После 5 мин ме избришал од пријатели. Ме погоди многу тоа. Се надевав дека не ме зменил со никоја, дека може е лут нешто. Но вчера го видов со една к**ва, а тој не ги сакаше таквите.... Се прашувам зарем таква личност како него (барем како што го знаев) ќе направи вакво нешто??? Зарем ќе ме замени со к**ваа???? Зошто???? :( :( :(
     
  2. gossip.girl

    gossip.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Zosto?zaso ima maski koi se bez oset i na kraj se pokazuvaat vsushnost kakvi se ..
    ne se razocaruvaj znam deka ke ti bide tesko da go prebolis ali ke najdes nekoj so te zasluzuva
    a so taa kurva e samo za edna rabota znaes mn dobro .. pa moze na kraj ke mu tekne so imal pokraj sebe pa ke te moli da ti se vrati..
     
  3. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Amore stom te izbrisal od prijateli, znaci definitivno zaboravi go i ne se zamaraj veke za nego. A stom e takva kako so vikas, togas se znae zosto otisol so nea. Ama ti ic ne se nerviraj, podobro sega so si sfatila kakov e, uste na pocetok si go pokazal vistinskoto lice. Ednostavno kazi si samata na sebe deka toj ne te zasluzuva i ne razmisluvaj veke za nego.
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Amore ке бидам малку вулгарна ама тури му ку*от на такво машко, не те заслужува.
     
  5. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    таквите машки го покажуваат својот простотилк.ако не сака да биде со тебе може искрено да ти каже да не се трескаш
    пробај да не мислиш на него игнорирај се во врска со него дружи се со машки како тој така и ти
     
  6. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Аморе, како што видов имаш 18 години. Не знам колку години има (сега веќе) екс дечко, но да знаеш... Не заслужуваш таков тип. Зошто тоа го направил и да го прашаш него нема да знае. Изгубени се машкиве, нестабилни, променливи, сакаат се да грабнат и да пробаат, а ти немој да си се осудила да го чекаш да му помине тој период.. мафни го со други зборови. Се случи што се случи, оди понатака.. зарем би била повторно со него? Нон стоп ќе си склона кон нервоза и недоверба, а тој кон неверства. Не си го прави тоа ;) И да знаеш дека не си крива :) Немој да ги плаќаш неговите грешки ;)
     
  7. Fernanda

    Fernanda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Џабе не велат дека сите машки се исти!!! Има исклучоци не велам не,но се малубројни! Батали го тој,тој не те заслужува!Оној кој вистински те сака никогаш нема да ти направи нешто такво!! Живот иде даље ;) ке најдеш ти подобар,верувај ми! поззз и се најдобро
     
  8. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Тешко е тоа што незнаев и кога го видов цел свет ми се сруши над глава. Ме остави без збор :( Потешко е што постојано ќе ги гледам заедно. Многу е тешко. Го засакав. Мислев дека е совршен, ама не било така :( :( :( Зарем мораше ова да се случи??? Знам дека животот е пред мене, ама..... неможам повеќееее :( :( :(
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ех Аморе, „фраеров" се прави фраер, а уште (со извинение) газот не знае да си го избрише, па те избришал од пријатели па незнам што. Само едно објаснување имам: НЕЗРЕЛОСТ. Остави го нека си живее во неговиот свет на брзи колички и нинџа-желки. :lol: :lol: Не те заслужува. ;)
     
  10. gossip.girl

    gossip.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    pa na site ni e taka koa ke prekine vrskata so nekoj so ni znacel ali moras da najdes sila i da prodolzis..nikoj ne vredi za tolku da se napinjas.moras da svatis deka eden den se ke bide kako so treba.stvarno sakam da ti pomognam zaso sum bila na tvoe mesto ..sum idela so nekoj so ne bil takov kako so se pretstavuval i na kraj koga go zasakav se pokaza kakov e,od togas pominaa skoro 2 godini go prebolev toj seljak i zapoznav prekrasen decko i sum presrekna
     
  11. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Така велиш дека не можеш повеќе затоа што си повредена и те боли...Но ќе видиш дека после некое време ќе ти биде сеедно и само ќе си речеш „колку сум била глупава што сум патела по него“...Ќе се најде некој за кој ќе ти заигра срцето...а се уште си млада...веројатно ќе има уште некој кој ќе те натера да се заљубиш во него и потоа ќе те повреди...за жал животот е таков се дури не се појави оној кој ќе те извади од кожа ;) И верувај ми, после секоја болка и повреда ќе излезеш појака и ќе се зачудиш како следниот пат можеш веднаш да заборавиш...
     
  12. blagica-sweet

    blagica-sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    Amore Hipica ti ima ubavo kazano...i jas imam 18 godini i sum bila sekogas razocarana u vrska so ljubovta ..bev so nekogo na koj isto ne mu znacev jas mislev deka sme zaedno a ustvari toj samo se muval so mene a jas od sto go sakav nemozev da si gi otvoram ocite i znam svesna bev vo nekoi situacii deka sum mu zlatna rezerva no go sakav i mislev deka site mi ljubomorea koga mi kazuvaa deka toj mene ne me sakal i nesum mu znacela...raskinavme...i sega se smeam kako mozev da bidam takva glupaca i da sakam nekoj koj voopsto ne me zasluzuval ...ama sega se svrte krugot toj trca po mene pa taka i ti ...toj "tip" voopsto ne te zasluzuva neznae so imal pokraj sebe no otkako go izgubil ke svati sto imal kraj sebe i ke te bara...no ne mu odgovaraj ... ;) :) :)
     
  13. Amoremio

    Amoremio Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    остави го сам ќе виде дека згрешил, продолжи ти со твојот живот немој да останиш сама можеш да најдеш некој што ќе те сака повеќе од него, а тој ќе те побара пак да знаеш но размисли дали ќе му се вратиш
     
  14. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    mazi,odi ta svati gi ako mozes :lol: ke mislis deka se e sovrseno i odednas ke naprai takva glupost sto ke ponisti se dobro so bilo predtoa :x amore sea ti e tesko ama ke pomine ke go prebolis,vremeto leci sve,a toj najverojatno pak ke dojde da te bara,samo togas ti zavrti mu go grbot.. :)