1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идејни решенија за вашето гласачко ливче

Дискусија во 'Насмевка' започната од Marilyn-Monroe, 6 мај 2011.

  1. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Периодов ни е премногу напнат, како во пошироката јавност, така и на омилениов ни форум.
    Дојдовме до степен на препукувања и навредувања, кој е про, кој контра, се изнесуваат аргументи, па следи пред и потоа, денес и пред години, вреди или не вреди...

    Мислам дека можеме младоста да си ја проживееме со повеќе смеа, хармонија и да ја исполниме со нашите вистински интереси. Да не интересираше политика, досега на бојно поле ке бевме и ке сменевме нешто, нели?

    Како и да е, ова е отворена тема за вашите предлози -Што со гласачкото ливче? Што ке напишете, ке заокружите... како тоа ке го образложите?
    под број 1, под број 4... ке нацртате :l: , :f: или :sun: ... ке се заколнете писмено ли на вечна љубов кон лидерот на партијата или кон вашиот љубен... ке го глорифицирате ли вашето папагалче или ке изиграте моно-икс точка?

    Јас ке нацртам точак. Мојот заштитен знак.

    [​IMG]

    Со точакот ке одам напред, кон Европа без граници, а со точаци. :wasntme:
    Истовремено здрава средина и здрав дух. Ин хелоу боди, хелоу гоуст. ^_^
     
    На Someonespecial, QueenElena, DeDee и 11 други им се допаѓа ова.
  2. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Јас ќе си го напишам моето име и ќе си се заокружам 8)
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Се мислев за дрво или птица :?: ама ќе разгледам некои ваши предлози, се надевам дека ќе го направам правилниот избор :smoke:
     
  4. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Усните ќе ми бидат намачкани со дречаво карминче и нив ќе ги втиснам на ливчето.
     

    Прикачени фајлови:

    • kiss_lips.jpg
      kiss_lips.jpg
      Големина на фајлот:
      132,2 KB
      Прегледи:
      813
    На sweet-star, Valerin и De-lovely им се допаѓа ова.
  5. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Јас дека летен период, најверојатно ке бидам поетски расположена, па настрана ке има напишам некое песниче

    "...Избори, збор што со убавина зрачи,
    за Николче и Бране многу, мноогу значи,
    знаменца, ветувања и пенкала во различни бои,
    бесплатно си добив и сега си се мои :clap:

    Со спрејче прсната,
    на скриено место поезија си творам,
    море да си одам побрзо морам,
    да не спука некоја пушка, да треба да се борам..." :l:
     
    На eloves, QueenElena, sweet-star и 13 други им се допаѓа ова.
  6. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Дефинитивно го правам неважечко, само уште немам смислено што да шкртнам :^) Ке видам во моментот како ќе сум инспирирана, некое човече, карикатурче, стрипче... :D

    Или како што направија стотина гласачи на минатите претседателски избори - ќе гласам за Чак Норис :P
     
  7. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Јас би основала партија на искрената насмевка. Сееме насмевки кај што одиме.
    Со тоа би се потрудила да има причина за насмевки. Секако. Да не биде тука, на ви џоинтче и ај да се смееме а кога ќе ни помине дејството, ајде да плачеме :D

    Е сега пошто се знам каква сум, заштитен знак би ми била тулумбата или еклерот. И секаде би правела на митинзите слатки колачиња. Ко Моника во Пријатели ви текнува? Кога сакаше да ги усреќи сите комшии и на крај се швркна од тоа? :D
    Така да замислете ме со бушава коса, со кецељче, и месам ли месам. Други ќе зборат и говорат за мене. Јас ќе месам.
    И сите весели и насмеани ќе си одат од моите митинзи а јас сите ќе ги прашувам - ви беше вкусно? ^_^ ^_^

    Ајмо еклери и тулумби овде изволте!!!
     
    На sweet-star и LivingGlam им се допаѓа ова.
  9. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Само ќе заокружам..
    Доналд Трамп. :inlove:
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  10. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Па, видете значи, размислувам за повеќе варијанти, така што ќе ви претставам само неколку поради ограничениот простор.

    1. Идам на варијанта да поттикнам што повеќе с.. :$ , овај љубов помеѓу малите, големите партии и народот.
    :music: лов ми тендер, лов ми свит, невер лет ме гоуууу :$.


    2. Да им дадам идеја за проект „зелениш“ и тука планирам едно цд да им бапнам со Аватар филмчето, чисто да видат како се гине за дрвце ;)
    :music: Јас сум градинарот што тревата ја расне... биди зелен ти, пошто сите сме зелени...!


    3. „Хуз јор Сента“ ќе ми е третата варијанта, да ги поттикнам, чисто да поработат врз мојов глас на следните скорешни, дај Боже предвремени избори ;)
    Ма, сакам кога мушкарци се тепаат за мене, пак и женки бе, оти да не, за љубав се умира :*


    4. Или чисто да ги поздравам и БЦ и Г’ујо а ?!?

    Бране ;) живели па доживели, скоро нови избори


    kWe, kWe, Здружението на жаби боксери сејс холоу, анд гуд бај :bow: !!!
     

    Прикачени фајлови:

    На QueenElena, Valerin, pink4ever и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас ќе ви кажам тетка ми што направила додека живееја во Битола :D

    Отишла да гласа, го земала листот и на масата сакала да заокружува, а не зад тие таквите (незнам како се викаат :$ ). Некој од тие одговорните и рекол:

    -Госпоѓо, не смеете овде да гласате...

    Тетка ми му одговорила:

    -Дај пенкало да не одземам време. И допишала на ливчето името од тетин ми и го заокружила при што му рекла на тој:

    -Мене маж ми ме рани, маж ми ме пои, од него леб јадам и тој пари ми носи :D
     
    На QueenElena, sweet-star, Adi888 и 5 други им се допаѓа ова.
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Jaс право да ви кажам со задоволство ќе си гласам како што треба :D
    Само не би ви препорачала да пишувате свое име и заокружувате, тие таму многу добро гледаат и памтат :)
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  13. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Поттикната од темата „Антипатични јавни личност“, јас ќе го напишам Драган Вучич и него ќе го заокружам. Замислете ја само неговата кампања: Биди сељак ти, биди сељак ти, ајде сите да бидеме сељациииии. Па го бива бре човекот, каква фаца вади само за на постер.



    Па видете го ова, патриотското би се разбудило во нас и веднаш би гласале сите патриоти на нашата напатена земја. О земјооооо.
     

    Прикачени фајлови:

    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Ако можев да гласам - а не можам, после изборите ми е роденден, утнувам за 10тина дена :lol: - тогаш ќе ја нацртав мапата на Македонија.

    Поголем осврт ќе дадев на Скопје, па на тоа спомениците, олкав Александар ќе им издигав на тоа ливчето. После тоа црквата, еден ОЛКАВ крст, да се крстат и чуваат од мене и од таквите како мене. Горе десно ќе го ставам Бикот, а пред него како бега Шмизлата, додека наоколу се свири ,,О Тешкото,,. Ќе направев ,,зградоред,, од тие новите објекти, машала машала, пола лист ќе пополнат. :mm: Просјакот ќе зазема почесно место горе во средина, затоа што е моментално најреална статуа во државава. :emo:

    Па ќе почнев да ги цртам патиштата, сосе дупки... Ма и некој колач ќе нацртав, оти знаете, кога нема леб - јадеме колачи. И образовниот систем ќе го нацртав, сосе компјутерите и фејсбук вклучен на нив. За инфлацијата ќе ставам слика од мене, се разбира со замаглено лице - пред и потоа. 8) Е потоа ќе го цртам остатокот од нашава мила, мала и напатена, како една голема НУЛА - празнина. :devil:

    Во сето тоа обавезно од некаде ќе ѕирка Велија, од едната страна доле лево А1, од другата страна доле десно Сител. Двете телевизии ќе бидат претставени во ликот на две баби - затоа што само тоа и знаат да прават, да седат и да се оговараат едни со други.

    Има уште многу за цртање, многу голема инспирација имам од земјичево наше, ама не сакам да не им оставам работа на другите. :D
     
    На QueenElena, georgieva, Offspring и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ништо... Мислам дека ултимативниот сељачизам го достигна врвот. Чак што ни Драган неможе да им парира веќе :lol: :lol: :lol:
     
    На De-lovely му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    ние у друшто се договоривме сите да гласаме за еден другар, ќе го пишеме неговото име, до сега се собравме 10 души... уште малку ќе ги стигнеме некој провинцијални партии :D
     
    На Sara123, LivingGlam, pink4ever и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Па подобро една ајкула зината да им нацртам, отколку да заокружам реден број фанатистички на следниот принцип:

    Заокружувам број 1, по бројот следи името на кандидатот, а под него цела листа, ја поминувам листата и допишувам - Овие се закон, да даде Господ закони да носат.
    |(

    И така и така неважечко.
    Вака барем фатот на рачево уметничко ке го извежбам. :wasntme:
     
  18. DivineChaos

    DivineChaos Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    60
    Ќе си допишам anonymous because anon delivers . Always.
    [​IMG]
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Доколку стигнам дома за гласањето, ќе си гласам прописно, да биде важечко ливчето.
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    За моето прво исполнување на ова извонредно граѓанско право, во нашата прекрасна државичка ќе им подарам едно магаренце. И така само прават магариња од нас.
    [​IMG]
     
    На zhap4e и LivingGlam им се допаѓа ова.