1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

  1. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Ја отворив оваа тема да позборуваме малку околу тоа кога излегувате со дечкото/сопругот, дали се држите за рака, одите гушнати двајцата, ве гушка само тој или само вие, или пак одите еден покрај друг?
    Што мислите за повозрасни парови кои одат за рака или гушнати и дали би сакале и вие за неколку години да бидете во таква ситуација кога ќе излегувате со сопругот?
    Јас неможам да замислам да одам онака само покрај дечко ми. Ние најчесто се држиме за рака или ме има гушнато тој.
    Ајде очекувам ваши мислења. ;)
     
  2. milk.honney

    milk.honney Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    23
    за рака..гушната се осеќам ко да ме има врзано...вака за раче полежерно е :)
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Или се гушкаме двајцата или се држиме за рака.
    Мило ми е кога гледам и повозрасни парови гушнати или за рака. Чувствувам дека уште се сакаат. Глупаво ми е кога сопружниците одат еден крај друг како да се странци. И би сакала секогаш да си одиме така гушнати... ммм прекрасно се чувствувам. :)
     
    На karak и gami им се допаѓа ова.
  4. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    Зависи каде одиме
    ако се брзаме за некаде- за рака се држиме
    ама обично не се брзаме :) си одиме полека гушнати и во меѓувреме кратки бакнежи :*
    А кога ќе видам баба и дедо гушнати срцето ми се исполнува ,многу ми се слатки,
    цел живот за рачиња си се држат душички :inlove:
     
    На Godislovee, KittyCat84, CuteLittleGirl22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Јас со другарите и другарките цел живот гушната одам не па со дечко...
    И тоа секогаш ме чудело, штом не видат гушнати одма етикета дека сме во врска :^)

    Најдобриот другар мој од бебе, пред неколку години се пресели од земјава, и викендов ми дојде на гости за Таксират. Бевме заедно 24/7, неможевме да се изнагушкаме, секогаш спиеме заедно, и и покрај тоа што сите знаат дека сме како брат и сестра повторно имаа однос како да сме во врска. И веќе навикнавме, не се ни докажуваме... :)
    Ако е гушкањето репер дали си со некого во врска тогаш ние цел живот сме :wasntme:
     
    На gami и wolf4e им се допаѓа ова.
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    кога сме во брзање воопшто не се држиме,за излегување онака шетање во град за рака,а гушнати никогаш,не можам така да шетам не ми е пријатно движењето :D а нема ништо поубаво од стари луѓе фатени под рака :inlove:
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  7. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    се држиме за рака и се гушкаме... :inlove: :inlove:
    неможам да сватам кога некој е со некого во врска или во брак а кога шетаат како пријатели да се одат одвоено.. :^)
    мајками и таткоми имаат по 45 години па сеуште се држат за рака .. :D
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Ние дури и од работа кога си идеме дома се држиме цел пат за рака, а за излегување да не стане збор :!: Инаку за некои свечени пригоди го држам под рака :)
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Секогаш се држиме за рака, повремено ќе се гушнеме, па пак за раче и така...
    Ако одиме така еден до друг, значи сме се искарале нешто. Никогаш, ама никогаш не одиме така одделно.
    Мерак ми е кога гледам повозрасни парови, така држејќи си се за рака :)
    Моите се уште така си одат.
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    Па и за рака и гушнати, кога како :) А во меѓувреме пролетува и по некој бакнеж :* Некогаш имам навика и да му речам бутни тоа раката во џеб и да го фатам под рака, како што се држиме со другарките :lol:
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  11. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    111
    Скоро секогаш кога сме искочени сме гушнати или се држиме за рака. :$
    Али има моменти кога ќе се испокараме за нешто,или ќе му се налутам и во тој момент си ги ставам рацете во џеб,и го предупредувам да се тргне најмалку 3 чекора од мене! :rofl:
    Иначе многу ми е мило кога ќе ги видам моите родители како и покрај толку години во брак,секогаш кога се искочени,бидејќи практикуваат секоја сабота,недела да отидат на прошетка,секогаш се гушнати и насмеани.. :D
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.097
    Пол:
    Женски
    Зависи од ситуацијата. На пр. кога сме со уште еден , не се држиме за рака зошто ни е глупо, да не се чувствува 3от лошо. Се прегрнуваме некогаш, ама не ми е пријатно за движење. За рака кога,како. Најчесто одиме тој рацете во џеб, и мојата кај него во џеб. Се топлиме де, надвор ладно е :lol:
    Инаку секогаш се восхитувам кога ќе видам стари луѓе фатени за рака, ма од километар се гледа дека сеуште се сакаат. Често му велам ете вака сакам јас и ти за 50 години.
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Претежно се држиме за рака.
    Понекогаш кога шетаме, чисто на прошетка, знаеме да си се гушнеме и да си разменуваме кратки бакневчиња, да си се смешкаме... Ама мене најубаво ми е кога ќе ме фати за рака, оти ептен сум помала од него па уште да се обеси на мене :lol: , па посебно на штикли ако сум, ич не ми е згодно така, како во дупки да газам :D
    А одделно никогаш не одиме.
    Ама има еден проблем :D ретко одиме пешки, се' со кола сме :D
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    И за рака и гушнати, ама одвоено никако :P Иако гушнати е поотежнато одењето(зашто тој е 3 километри повисок од мене), јас обожааавам да се пикнам и изгубам во прегратката..а и тој не се буни ;) :)
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Секогаш се држиме за рака! Ретко гушнати зашто е потешко одењето...поситна сум од него доста...па изгледа како како да ме нема :lol: Обавезно успат има по некое бакнеж е тогаш ме гушка он! А зимско време кога шетаме најчесто рацете во неговиот џеб..ладничко е ;)
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Мама и тато одат за рака фатени секогаш :D :inlove: и немате поим колку ми е мило тоа :)
    Јас и дечко ми се држиме за рака најчесто, некогаш за половина ме преграбува, и така си оди до мене :D Али пошто најчесто сме в кола, кај и да одиме, за рака сме само две минутки дур не влеземе кај што одиме :D
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  17. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Ако е ладно може да го гушнам,ама како и да е претежно се држиме за рака,поубаво ми е некако,послободно се осеќам :)
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  18. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    обавезно за рака посебно зимно време да не се лизнеме :D :D :D а кога сме лути не еден до друг,туку едно метро растојание :D :D
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  19. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Искрено мене ме нервираат такви лигави работи. Многу ретко го фатам под рака, оно сега и да сакам неможе затоа што некој од нас го држи детето ама и кога сме сами, фууууууууј не бива.
    Многу ми е тоа лигаво и безвезе, демек многу се сакаме бла,бла, бла...приказни за мали деца
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Ајјјј ние изгледа сме вид што изумира. Никогаш не сме се држеле за рака :?:
    Немам таква навика, некако ми е... што знам... Си одиме најнормално еден крај друг.
    Кога ќе ми дојде мило ќе го изгушкам кратко, ама некоја посебна интимност во јавност не покажуваме. На пријателите им сме чудни, а чудно е и тоа како сме погодени јас и тој за овие работи.
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.