1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

  1. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    неможам да замислам да сум покрај него да сеткаме а да не се држиме за раче :lol: буквално секогаш само што излагаме од кола за некаде ми вика дај ми раче. некако ми е убаво, мило, слатко..... не дека преку раката се манифестира љубовта туку поврзаноста на двајцата. а за гушкање не се гушкаме некако тешко се движам така :rofl: :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.651
    Пол:
    Женски
    Епа еве, со последниот после месец дена се шетавме држејќи се за рачињааа :D Немам навика да се држам за рака со момче, практикувам одејќи еден до друг. А па кога ќе ме гушне и така да идеме многу ми е мучно. Цела рака над мене, како што сум јас малечко нискично и тој ќе се опне на мене. ААа, нема! ]:)
    Краен одговор, еден крај друг. Зависи кога ќе напне тој, може и за раче да го фатам. :lol:
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  3. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Најчесто се држиме за рака,обожавам кога се шетаме така.Понекогаш може да има некој излив на емоции и гушкање,но не претерано лигавење.Несакам лигаење во јавност,некако ми незгодни,иако одсекогаш не сум мислела така.Е кога сме скарани или се лутиме нешто одеме еден покрај друг,но лутината не ни трае многу па пак се фатиме за рака.Штознам така ми е најубаво... :inlove:
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Или се гушкаме и двајцата или се држиме за рака.. Многу ми е мило кога ќе видам постари парови како шетајќи се држат за рака, многу ми се слатки :)
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Скоро секогаш се држеме за рака! Кога одиме гушнати се чувствувам неудобно, стегнато, или ќе ми биде жешко или ќе ме скуба несакајќи по косата :doh: , и затоа одбивам да одиме гушнати!
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mini.girl

    Mini.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    12
    Си се држиме за раце секогаш, во овие престудени денови двете раце одат во еден џеб :D
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  7. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Секогаш одиме фатени за рака .... Ако сме нешто скарани или лути одиме еден до друг ама тоа трае 1-2минути :D :D .... А понекогаш одиме и гушнати каде што разменуваме и по некој бакнеж :$
     
  8. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Најчесто за рака.Никогаш не одиме само еден до друг, дури и налутени се држиме уште. Гушнати е тешко да се движиме со оглед со е два метри па и ќе ме нема мене.. :)
     
  9. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Преплетени :inlove: најчесто фатени за рака. И на неколку минути се бакнуваме, нема нема па пак :* . Некогаш го зафркавам му викам сеа ќе те фатам за к..ч..о а он туп го гледаш лефтерно ја става неговата рака на моето газе. П.С. Мислам дека никој не не гледа :tmi: :wasntme: :$ !
     
    На Kati428 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Имав еден дечко на грб ме качуваше, јас штиклите во рака, тој мене на грб и така шетавме - оптан топтан кисело млеко! :)
    Кога беше популарен филмот за Амели, а јас тоа време живеев во дотичната држава, имав стар точак и секогаш со точак излегувавме, немаше ни потреба за раце да се држиме. Чисто си го фуравме филмски излегувањето, токму како во филмот. И им свиревме на сите по пат.

    Инаку ова држењево за раце ми доаѓа природно по инерција кога си во врска со некој.
    Ама на грб некој да ве носи, поготово кога ве болат нозете, е тоа е веќе љубов :)

    Наредна цел ми е да ме качи на гидан на точак или со тротинет да ме вози. Еееехеј романтики. И тоа интересни :) Имам и јас право да бидам дете па. Само малку, сепак сум дама на ниво :lol:
     
    На Marilyn-Monroe, caroline.costa, Offspring и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    За раченцата фатени :inlove:

    Пирамитке, е љубов е било тоа твоето... На грб те носел :^) :rofl:
     
  12. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    за раце ...понекогаш но многу ретко гушнати...:)
     
  13. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Најчесто одиме држејќи се за раце, а понекогаш се случува и гушнати ( ама така побавно одиме) :D
    Инаку, кога видам некој возрасен пар како се држат за рака, убаво ми е, си мислам дека се уште се заљубени еден во друг и после толку години. Би сакала еден ден така да шетам и јас со мажот ми :lol:
     
  14. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Никогаш не сме се држеле за рака нити па гушнати :$ некако не ми е убаво,најчесто јас под рака ќе си го фатам и така си шетаме :)
     
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    За рака најчесто, навика...
     
  16. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Па и за рака фатени и некогаш гушнати,а кога е поладно за рака фатени ама кај него во џеб. :D Некогаш кога ќе не трефне 'жута минута' ме носи во раце или на грб :rofl:
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.474
    Оди позади мене.Во гз ме гледа и пази да не ме грабне некој.
    Грижлив е,тоа е.
     
    На Smell.Of.Wickedness, innablood, GeorGinnA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Леле пираМитката ме изнасмеа! ПираМитке, замислувам како те вози на точак, а ти седиш на рачки! Немаш поим која анимација ми е во главава :rofl: :rofl:
     
  19. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Оффиии, позади си седев какви рачки! На рачки е опасно, еднаш ќе полетав ласта! Позади де знаеш дупето како те боли и те тресе сегде по калдрми. Ај кажи дека не е убаво! :)

    Ама ако те смее анимацијата, ти ја подржувам! Баш би сакала во главата да ти влезам сега :D
     
  20. pinky05

    pinky05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    20
    Секогаш се држиме за раце а кога ке ме гушне се чувствувам најубаво :) а кога е зима во навика ми е да ги го пикнам рачево мое во џеб неков и да му го фатам рацето негово:)