1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста #hashtags

Дискусија во 'Слободно време' започната од VoodooGirl, 1 јули 2019.

  1. VoodooGirl

    VoodooGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    4.176
    Пол:
    Женски
    Не најдов ваква тема, доколку има поправете ме. :)

    Вака, обожавам да фотографирам "арт" слики и да ги објавувамна на мојот инста feed, само ме кочи делот каде што треба да смислувам хаштагс и наслов на слика.
    Дали постојат некои страни/апликации преку кои барате хаштагс за одредена слика, некој начин како да си го олесните тој дел?
    Дали правите copy-paste на иститие хаштагс?
    И колку според вас користење на истите ви помогнало во поголем број на трафик и промоција на профилот?

    П.С Можете слободно да споделувате и ваши хаштагс кои ги користите. (само без тие #follow4follow, #like4like и сличните) :D
     
  2. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    Сметам дека ставањето хештегови многу помага во бројот на луѓе кои ќе ти ја видат сликата и/или лајкнат, бидејќи многу од инстаграмџиите бараат слики по хештегови. Особено ако профилот ти е нов и немаш многу следбеници. Само што на приватен профил џабе ќе ставаш кога луѓето не можат да ти ја видат сликата.
    Јас лично не користам хештегови, но еден период имав желба да објавувам инетерсни слики, си направив нов профил и таму ставав :D.
    Еве некои:
    20190709_135635.jpg 20190709_135620.jpg
     
    На SunnyGirl2, cresa-jagoda и VoodooGirl им се допаѓа ова.
  3. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.792
    Допаѓања:
    46.392
    Порано се добиваше повеќе лајкови и следбеници од hashtags, сега е сменет алгоритамот. Иначе, јас тагнувам feature accounts. Најчесто од овде.
     
    На sweet-cherry, cresa-jagoda, VoodooGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.