1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво е чувството после првиот секс?

Дискусија во 'Секс' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

  1. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Многу ме интересира какво е чуството после првиот секс?? Како ви беше на вас?? :D
     
    На Adorabela му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    па не е ништо посебно,Баш затоа што е прв имаш голем притисок дали ке боли,дали не грешиш што го правис, и сл.срања .Секој нареден пат е се поубав и поубав и ја свакаш се повеке филозофијата на сексот 8)
     
  3. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Ахам. Сигурно сте Биле под голем стрес пред да се деси тој чин :)
     
  4. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    Megu prviot seks sto sum go imala i posledniot, jas go odbiram posledniot :lol:
    Pviot seks za mene bese nesto sto den denes nemozam da go opisam zato sto prviot pat treba da bide"poseben", a mojot prv pat bese ????????, a toa e rezultat na mojata nespremnost!!!!
     
  5. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Nikogash prviot pat ne moze da bide "POSEBEN".. Zatoa shto tuka se mn brojni prashanja kako: Dali treba? , Dali gresham? , Shto potoa?, Kakvo e chuvstvoto..? Imam li potreba od strav?, Shto ako me ostavi po sekost..? Koja e promenata..? Dali boli..? I famoznoto prashanje.. Pri pochnuvanjeto na se e.. Treba ili NE..? Podobro kazano vechna dilema.. Osven ti eprashanja ima i drugi raboti koi ne go pravat prviot sex poseben a toa se.. Ne iskustvoto.. neznaenje shto da se pravi vo koj moment.. Poteshko opushtanje.. Sramezlivost.. Itn. Itn.. Go kazuvam ovaa zatoa shto i jas mn pati imam razmisluvano.. I dojdov do zakluchok deka Nema shansi da bide posebno.. Iako ne sum imala sex.. Znam deka kje e uzhasno losho prviot pat.. No znam i deka dechkoto so koj kje imam sex za prv pat kje vliae mn vrz mojot zivot.. I nema nikogash da posakam da go zaboravam.. A ushte neshto.. Onoj so koj kje imash sex prv pat mislam deka treba da ti pruzi pregolema podrshka ljubov i se ostanato barem nekoj period po prviot sex za da moze tvojot organizam da se navikne na nekoi promeni...
     
    На Dragana Mendes и srci им се допаѓа ова.
  6. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    па ми се вртеше низ глава: кој ѓавол ме натера
     
  7. zbuneta2

    zbuneta2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    5
    I ja se slazem so Pipito,potpolno si vo pravo....a sto se odnesuva dali ke bides so partnerot vo idnina ili ne,voopsto ne se zamaraj,samo uzivajsi,zatoa sto vo denesno vreme ni brakot ne e siguren...Nemora da znaci ako toj so ti bil prv deka e toj vistinskiot......ajde pozdrav
     
    На ReMly и srci им се допаѓа ова.
  8. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Дада така е..:) Во денешно време не застануваме на еден.. А не ни е ниту зор..:)
     
    На srci и anironaldo им се допаѓа ова.
  9. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Епа мене првиот пат навистина ми беше посебен, бидејќи со дечко ми тогаш одев година и 9 месеци, па не се срамевме веќе да разговараме на таа тема, 1 година претходно имавме многу петинзи (но тогаш не се чувствував спремна да преминеме на секс), едноставно, очекувано беше, бидејќи бевме цел викенд сами кај него и заедно спиевме, но сепак се случи спонтано и навистина беше незаборавно, знам дека е вистинската личност, и двајцата се сакаме..И ако дојде до раскинување, никогаш нема да ми биде криво за тоа, бидејќи го направив од љубов.
     
    На sj *O*, tosic92, srci и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Mene cuvstvoto mi bese interesno mnogu nezznam nemozam da opisam.Nezaboravno cuvstvo ubavo pred se.....iako malce me bolese ama mi bese posebno :D
     
  11. Devils-Candy

    Devils-Candy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    32
    Хммм... Интересно беше :D Онака чудно се осеќаш и у збунка си дали цело време ќе биде така, па ова-она.. И што е најсмешно од се е што коа ќе искочиш после на улица мислиш дека сите чудно те гледаат ко да знаат.. лол :) У секој случај интересно 8)
     
  12. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    103
    pa i ne bese tolku loso sepak e edno posebno custvo ali sekoj nareden sek e podobar od prviot seks
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    веднаш после првиот секс малку како во збунка бев :)
    следниот ден бев некако среќна, заљубена, само болките во стомакот ми пречеа малку.
    мислам дека девојките после првиот однос, почнуваат да се однесуваат позрело.
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Мене ми беше баш некако посебно :D И си бев многу среќна. Е да болките во стомакот и мене ми пречеа, ама тоа е. Поминаа до наредниоот ден.
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    mislev deka mi se poznava preku pantaloni :lol: :lol: :lol: i se osekav iskreno kako da zivee toj vo mene nezz cudno cuvstvo :roll: mozam da kazam deka i go zasakav uste poveke..
     
  16. Devils-Candy

    Devils-Candy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    32
    Сексот стварно ги зближува луѓето уште поише! Поготово ако он ти е тебе прв и ти си му него прва! :up:
     
  17. natasaltd

    natasaltd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    48
    hahah bas taka....
     
  18. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Sakam pak, samo daj neka bide podobro :D:D
    I kako i po sekoj seks, se cuvstuvate podobro vo svoja koza i vo svoeto telo :)
     
  19. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    71
    hm cuvstvoto ...pa imav cuvstvo kako voz da mi minal megu noze,pa zatoa nekolku dena odev sitno :D :) :) vo sekoj slucaj ubavo :D i nezaboravno
     
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.502
    Пол:
    Женски
    После првиот секс бев збунета. Не ми се веруваше дека имав секс за прв пат. Бев среќна затоа што го направив тоа со личноста што ја сакам. Преубаво се чувствував.