1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го вратам?

Дискусија во 'Разделби' започната од tea82, 2 мај 2011.

  1. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759

    Девојка како да го вратиш на сила ли мислиш? Знам дека ти е многу тешко но пробај да го заборавиш , излегувај почесто , дружи се и гледај да не остануваш сама бидејки тогаш најмногу размислуваш за ова .Не се секирај се ке помина само треба време :) :*
     
  2. Greshnicka

    Greshnicka Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Kako da go vratam ???

    Bevme vo vrska 2 godini....jas postojano bev ljubomorna no so pricina . Toj bese opusten so sekoe zensko i postojano se zezase. Znam deka me saka ama poradi edna fotografija mu raskinav.Po kratko vreme mi kaza deka nema nekoi planovi ja mislev deka e so druga i mu udriv samar ma da toa bilo deka se resil da studira i posle toa ne sakase da bideme pak vo vrska no se muvame odvreme navreme ...sega vie kazitemi kako go do vratam zasekogas mn go sakam ;(
     
  3. girl87

    girl87 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Kako da go vratam ???

    ако си била љубоморна со причини,дали мислиш дека вреди да се обидуваш да го вратиш?и сакаш да кажеш дека немал некои планови со тебе,а веке сте две години заедно,ама ти пак сакаш да го вратиш?дали добро те разбрав?
     
    На tockaAa. и Princess.A им се допаѓа ова.
  4. Greshnicka

    Greshnicka Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Kako da go vratam ???

    toj ima mn drugarke i e opusten toa znaci nekoas znae i na kafe so niv da otide da se zeza ama ne u smisla da im se pusta ili nametnue ama ipak mene toa mi smecavalo i on uvek me trpel.....za planovite koga ja mu kazav deka se studiram i toj se resil po 1godina pauza da studira i toa nema veza so mene i da sakam da go vratim zas znam deka se sakamo go osecam toa koga odvreme navreme se gledamo ama mn povreden od samarot
     
  5. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Kako da go vratam ???

    Абе ВИЕ ТЕТОВЧАНКЕТЕ СВЕ ПРАЕТЕ само кирилица не пишУЕте
    Аман бе девојче еднај те разбрав, а и си има тема за твојава мака.

    Тој штом си оди со другарарКЕТЕ на кафе, тогаши ти оди си со твоите. Аман веке со вакви љубомори и тракатанци. Гледаш дека тој веке не сака со тебе во врска, туку сака само мување. А тоа значи дека си му се качила на глава.
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Kako da go vratam ???

    Многу детско си постапила. Еве и јас ќе ти кажам, дека се согласувам со окцензи.
    Така да, тоа е тоа.
     
  7. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Kako da go vratam ???

    Пробај со разговор, ако си спремна да се смениш објасни му дека ке имаш разбирање за тие глупости од кои порано си правела расправии и замоли за втора шанса. Ако не заборај го и готово..
     
  8. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Kako da go vratam ???

    Човекот си продолжил напред во животот, продолжи и ти. Не коментирам за тоа кој бил крив а кој прав.
     
  9. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Kako da go vratam ???

    Пред да скршиш некој предмет треба да внимаваш.Така е и во љубовта.
    Кога правиш грешка врз грешка како во твојот случај,сомнителна фотографија,удирање шлаканица и раскинување,во моменти на недостиг на самоконтрола си уништила дел од вашата љубов,па сега очајно бараш начин како да ја соединиш целината.Одговорот е многу јасен.Треба да размисиш пред да покажеш колку си силна.Кога нешто ќе се скрши тешко се лепи.И да успееш да го составиш трагите остануваат.Затоа, секој на своја страна и продолжи по својот пат, но со разум и контрола во однесувањето.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Epa vaka. Napraviv greska i prekinav so deckoto sto vi pisuvav na forumot za nego. Moeto drustvo ne go prifakjase, imaat nekoi prerasudi za nego. Jas ne mu kazav taka samo mu rekov deka ne e za mene i ne sakav da mu objasnuvam povekje, si zaminav. Sfativ deka ne trebase, sega sakam da mu se vratam ama ne znam kako da mu kazam i da mu se priblizam, ne znam dali ke prifati, sepak i toj ima gordost. Pa ako mozete da mi dadete nekoj sovet, nekoj nacin da bidam fina so nego. Ima rodenden na krajot od mesecot, uste nedela i polovina, dali da cekam do togas i da mu cestitam so nekoj podarok i da vidam dali ke popusti ili mislite deka ke bide docna? Dali treba pobrzo da zboruvam so nego?
     
    Последна измена: 16 јули 2015
  11. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Си погрешила од старт. Си го избрала друштвото пред дечкото затоа што ним не им се допагал? Па кој е во врска со него? Ти или друштвото? Ако ти се вистински пријатели ќе го прифатат без разлика на се.
    Мој совет е да бидеш искрена со него, мораш да бидеш искрена и без лаги. Немаш право да му се лигавиш и да го купуваш со подароци. Кажи дека си погрешила и која е причината. Ако те сака ќе се врати иако и јас би се навредила мојот партнер да ме стави пред друштвото затоа што не ме сакало.
     
    На eliesaab и Bin4e123 им се допаѓа ова.
  12. Bin4e123

    Bin4e123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    [/QUOTE]
    Pa dobro be Tebe povazno Li tije drustvoto sto misli za covekot sto go sakas?? Nevozmozno pa duri si raskinala poradi toa so nego cc najubavoo e dodeka neje docna da zboruvas so nego i damu ja kazis situacijata kakva e i sto bila pricinata no koga ke ja doznae pricinata mozebi ke ti se luti no ako te saka ke ti se vrati i ke te svati bidi poiskrena so nego moj sovet da ne go zalazuvas so podaroci edno drugo tuku sto pobrgu Javi mu se kazimu deka sakas da zboruvate dase najdete dodeka ne je KASNO ako sakas povtorno da bide so tebe moj sovet.. pozdrav☺
     
  13. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Ako mu kazam za drustvoto nikogas nema da se smiri so mene. Ne mu kazuvam. Ne se ligavam so podarokot, sakam da mu pokazam deka mi znaci. Drustvoto poveke ne mi e vazno. Moze da mi napisete drugi nacini kako da bidam fina so nego?
     
    На Viki693 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Девојче на ова требало порано да мислиш.
    Зошто не остави простор да го запознаеш детето поубаво туку го послуша друштвото и веднаш потрча и го остави. Ццц..
    Епа сега, ќе треба да се потрудиш многу за да докажеш дека ти значи. И се согласувам со девојката над мене, немаш право да го лажеш сега и да измислуваш изговори.
    Сепак, што си посеал тоа ќе си жнееш.
     
    На eliesaab и JustFun им се допаѓа ова.
  15. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Ако има гордост и вака и онака нема да сака да се смири со тебе. Зошто не сакаш да бидеш искрена? Подобро тоа и да бидеш на чисто отколку да те мачи повторно совеста. Ама ти знаеш сепак на крајот. Ако мислиш дека е подобро ПОВТОРНО да го лажеш твој избор иако врска не се гради со лаги.
     
  16. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Zosto velite deka go lazam? Za nisto ne go izlazav i nema da lazam tuku nema da mu gi kazam pricinite. Ne znam dali da cekam ili sega da zboruvam. Razmisluvam kakov rodendenski podarok da mu kupam, treba da bide nesto ubavo i poskapo.
     
  17. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Kako tocno da se potrudam i da mu dokazuvam? Moze podobro da objasnite, za toa ja otvoriv temata da prasam. Youngandbeautiful?
     
  18. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    Ами купи му едно бентли за роденден ќе ти се смири со сигурност.
    Ова нека ти биде лекција да го слушаш само срцето и својот разум ,а не мислењата на другите.Пример сите во друштвото кога ќе си ја најдат љубовта и целосно ќе се предатат на неа зошто е нешто најпрекрасно што може да му се случи на човек мислиш некој ќе дојде да те теши ти дури патиш за било каква работа НЕ,затоа и стапуваме во брак со една личност која знаеме дека ќе биде со нас низ секакви моменти,а не со цело друштво покрај тоа општо познат факт дека со тек на време остануваме сами на себе секој од пријателите си ги гледаат прво своите проблеми.
    Онтопик дечкото си продолжил со животот, можеби и не те сака повеќе, само он си знае.Ништо не губиш ако направиш еден искрен разговор за тоа колку лесно умна за манипулирање си била, си ја сватила грешката и нормално ќе му кажеш дека сега љубовта тие приоритет.Со среќа
     
    На blond.bunny и YoungandBeautiful им се допаѓа ова.
  19. Ice&Fire

    Ice&Fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    88
    Се додека оставаш на друштвото да ти ја коментира љубовта нема да стигниш никаде. Сама треба да одлучуваш со кого ќе бидеш. Ти кажувам од искуство. И мене ми наоѓаа маани за тогашниот дечко (сега сопруг) па сум била цело време со него, сум ги запоставувала бла бла (а не е точно). Муабетот ми беше, кога тие ќе си најдат некој нема да им биди гајле оти ти си останала сама поради тоа што си ги послушала. А во врска со дечкото, не чекај да дојди роденденот, зборувај со него порано, кажи му дека избрзала, дека си размислила и си сфатила дека сакаш да си со него само прашање е дали тој ќе сака. Како си можела да му речиш ,,Не си за мене"? Јас да сум ќе ти речам: ,, Како до вчера не бев за тебе, сега чинам"?
    Мислам извини вака ама си избрзала
     
    На Purelove92 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Nema da mu kupam bentli tuku resiv da mu kupam skap casovnik ;)Ti od kade znaes deka prodolzil so zivotot, go poznavas podobro od mene, znaes koj e? Nema da mu kazam za drustvoto zatoa sto ne sakam da go povredam, vie kako bi se cuvstvuvale da znaete deka nekoj vi se smee zad grb. Jas vi baram sovet kako da bidam fina so nego, vie me sovetuvate kako da ne saka da me vidi poveke. Do rodendenot ima uste edna nedela, vremeto brzo minuva, sega samo ke mu pisam na fb kako si, a podarokot ke mu go dadam den ili dva pred rodendenot i togas ke razgovaram. E uste ne znam dali casovnikot e dovolno, sakam da mu kupam uste nesto.