1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го задржам вниманието?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од osmatetratka, 15 февруари 2014.

  1. osmatetratka

    osmatetratka Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    11
    Можеби сум убава и привлечна на прв поглед и можам да му го привлечам вниманието на оној кој што ми се свиѓа но да прашањето е како да го задржам? Се однесувам потполно исто секоја наредна ден и сум мошне добра фина личност а сепак после недела или месец како да ги отргнувам од мене и после тоа не си пишуваме и гледаме. Во што би можел да е проблемот? Дали е тоа што сум премногу иста постојано фина и добра бидејќи добриот и будалата се браќа знаете..можеби сум им на тој начин досадна...или пак понекогаш изгледам наивна или глупа/несигурна во себе а понекогаш и детски..можеби тоа им смета хам? Како да се променам и да се стабилизирам?

    Едит: А понекогаш им го раскажувам мојот возбудлив живот и можеби моментално сум им интересн но подоцна здодевна? Хелпс?
     
  2. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Не треба ти да се грижиш како да задржиш нечие внимание.
    Секој си наоѓа некого што одговара, по изглед и карактер.
    Ти можеби не си нашла некој што ти одговара или ти на нив.
    Немој да се преоптоваруваш со вакви мисли или да се менуваш заради некого.
     
  3. chips.for.free

    chips.for.free Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2013
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    37
    Тоа за раскажувањето на целиот живот е дефинитивно грешка, верувај ми, знам од искуство ;) Не можеш ти, се знаеш ден-два со некој, и одма и најдлабоките тајни да му ги кажеш..

    Инаку, јас мислам дека понекогаш можеби делуваш незаинтересирано, како на дистанца да си, и тие се уморуваат.. И ако си пишуваш со некој, понекогаш треба и ти прва да пишеш, за да видат дека ти се интересираш за нив.. Исто и кога разговарате, не треба цело време само за себе да аборуваш (знам дека е интересно да си кажеп за себе ;) ), туку понекогаш остави, не зборувај толку за тоа пто тебе ти се случило, туку прашувај ги другите да ти раскажуваат за нив. Каде излегувале, што правеле, па кои им се другари и другарки, каква музика слушаат, филмови... повеќе за нив да зборувате треба, и некако ќе се почувствуваат поотворени и ќе те гледаат како поблиска личност..

    како што минува времето, треба и вашиот однос да се менува

    не знам, сепак ова е само мое мислење :)
     
  4. osmatetratka

    osmatetratka Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    11
    Многу добро ме опиша chips.for.free
     
  5. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Биди ти,едноставно е тој што те сака не те сака само поради физичкиот изглед :)
     
  6. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски

    Слично и кај мене! Ако ми се допаѓа некој, и јас ако му се допаѓам, знам да го привлечам вниманието се однесувам баш како што треба, но едноставно не му обраќам внимание, не му звонам не му пишам и се тој прв пишува и мислам дека затоа му здосадувам т.е му е преку глава се тој да е прв и така :D
     
  7. osmatetratka

    osmatetratka Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    11
    Уј даа! Истото..и секогаш го повторувам незнам во што е проблемот :doh: се надевав на повеќе совети :worried:
     
  8. osmatetratka

    osmatetratka Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    11