1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да и кажам дека не сум невина?

Дискусија во 'Секс' започната од sonique, 11 декември 2009.

  1. sonique

    sonique Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    28
    Здраво девојки. Како што приметив повекето од вас на сајтов сте повозрасни и поискусни.. :) Затоа ме интересира кога и како вашите мајки дознаа за тоа дека не сте повеќе невини? Како им признавте, какви беа чувставата во тој момент? Имаше ли страв и расправии околу тоа? Btw: ќе го сфатам ова и како еден совет од ваша страна. Благодарам. по3 :) :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Moite uste ne znaat iako veke so godini imam odnosi
     
    На makedon81, Lolo5 и Gentianna им се допаѓа ова.
  3. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    i jas na moite ne im imam kazano a nema sto da im kazuvam tie pak mozi ne znaat samite
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    I jas isto im nemam kazano.ama majka mi sigurno ne pie nafta... :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Ni ja nemam kazano na majka mi a imam decko dve ipol godini i bev so nego na odmor....taka da se razbira deka znaat :D a majka mi se obiduva od vreme na vreme da me potprasa nesto, osekam deka ja interesira sto-koga-kako....ama ja vesto ja izbegnuvam taa tema, ne mi e prijatno so nea da razgovaram za toa.
    pozz
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Мене не ме ни прашала мајка ми ама имам 23 год, и врска од 4,5 години и нема што да прашува, си знае . Дури и се зеза со мене понекогаш кога нема да се приберам дома и татко ми ке почне да ме прашува кај сум била она му вика : "Не ја прашувај кај била ,како да ти каже дека била кај дечкото, остај ги децата да се сакаат , не ти текнува ние што правевме на тие години? " :) :) :)
    И татко ми почнува да се срами, а јас си немам гајле :D
     
    На makedon81, Lolo5, MagnumXXXL и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    А зошто да кажуваш?!Ти треба одобрување,те пече совеста?!
    Твое тело,твој избор,твоја одлука,нема потреба да кажуваш!На крај краева,твоја интима,сите имаме право на тоа,а да не праам муабет па дека со устав ти е гарантирано тоа право! :lol:
     
    На FVP, Lolo5, MG3 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Bianca

    Bianca Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    16
    i jas na majkami ne i kazav za mojot prv odnos ona sama pretpostavi deka imam odnos so deckoto samo edinstveno nesto so me prasa bese dali mi bilo ubavo :lol: zasto sepak prv odnos si e prv odnos ne me osudi voopsto pa i ti da i kazes ne bi trbealo da ima nekoj problem za toa po moe mislejne zasto sepak 21 vek sme nema so da se krie ili pa da se sramime od nasite postapki sme go sakale toa i sme go napravile
     
    На Lolo5 и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  9. brinett

    brinett Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Jas imam decko sest godini i imame odnosi ama pocnavme od mnogu mali da ideme od 13 godini i mnogu mi e nezgodno da i kazam na majka mi deka imame odnosi a so e najtragicno ona ne ni sumnja zaso e premnogu konzervativna i sekad mi dava komentari od tipot "ti si pametna neli prviot pat treba da bide poseben i se razbira posle brak... samata mi stvara strav i sram za da i kazam. A mnogu e glupavo zaso se osekam kako da ja lazam.Baska i sprema decko mi se odnesuva kako da ne mi e decko na rodnini im go pretstavuva kako "prijatel" na kerka mi.Bas mi e glupo!!! devojki mislenje ili pomos kako da i pristapam??????
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Znaes malku e tesko so takvi majki kako tvoite da se razgovara na taa tema ,da si pocnala mnogu rano ,jas imam dve kerkicki i kako majka im posakuvam se najubavo i toa da bide za niv posebno i so prav covek,sekoja majka si go saka najdobroto za svoeto cedo ,ne probuvaj uste da razgovaras so nea za toa deka taa go pretstavuva kako prijatel ostavi rabotite sami da si dojdat na svoe da svati deka se sakate ,tie majki go znaat toa ama nesakaat da si go priznaat samite na sebesi bidejci takvo mislenje im bilo nametnato od stranata na nivnite roditeli,t.e.patrijalhalno vospitani ,a toa za da se prvite odnosi posle brakot toa nebilo sekogas ni vo nivno vreme a pak sega nema ni da bide ,se e vo toa da sekoja majka razgovara so svoeto dete otvoreno ,da bide prijatelka so svoeto dete polesno e i za dvete,nema da se desavaat nesakani situacii,neznam jas so mojata majka i den denes sum prijatel i otvorena no taa taka se postavila sprema mene,mislam i deka toa e najdopar pristap,probajte ako vece ste resile da kazete na dobar nacin i poleka da gi objasnite tie raboti ,no sepak neznam kako jas na primer ne sum kazala direktno
     
    На Lolo5, SimonaTino и antoaneta19 им се допаѓа ова.
  11. angel

    angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    51
    Мајките треба да бидат тие што ќе побараат начин да бидат поблиски до своите деца. И се разбира да знаат како да пристапат, а не да испрашуваат постојано како детективи.
    Кај нас се уште разговорот за секс помеѓу дете и родител е табу тема... но време е работите да се менуваат.

    Ако имаш потреба тоа да го споделиш со мајка ти, тогаш дефинитивно треба да го направиш. Јас досега не сум почувствувала таква потреба.
     
    На Lolo5 и MG3 им се допаѓа ова.
  12. Bani.sk

    Bani.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    imam recisi 17godini i imam vrska od godina i dva meseca! So mojot partner pred eden mesec prv pat imavme seksualen odnos...Moite roditeli znaat za mojata vrska no vo posledno vreme majka mi pocna da me prasuva dali sum imala odnosi,se rabira mi bese strav da i kazam bidejki pretpostavuvam deka ke izreagira burno.So nea sum otvorena i bliska no se dvoumam dali da i kazam...???....sovet...?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. maj4e92

    maj4e92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    5
    Nemoj da se sekiras deka ke reagira burno i jas imam 17 god i koga i kazav ne reagirase burno samo posle toa sekoa den mi zboruvase kako treba so treba da se pazime,pocna i ona da zapisuva koga mi ide vamu namu ama normalno kako sekoj eden roditel, a ti i da ne kazis sama ona sigurno znae, ama ne se plasi od reakcijata nema da bide tolku strasna.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. majatri

    majatri Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    36
    A zosto bi i kazala na majka ti?
    Vo red ubavo e da si bliska so majka ti i jas sum premnogu bliska no nikogas ne sum i priznala deka so deckoto sum imala odnosi. Sepak majka e pogotovo ako e so pokonzervativni svakanja nema da i bide seedno.
    Moj sovet ne i kazuvaj.
    P.s. Nekogas e podobro da se izlaze, dokolku e dobronamerno, se razbira.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. majatri

    majatri Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    36
    Isto i tebe te sovetuvam da ne kazuvas.
    Nemora d znae ili ke doznae pokasno koga ke bides povozrasna.
    Jas imav dolga vrska i bliska bev so majka mi, no nikogas ne i kazav za da ne ja pocredam nejzinata doverba.
    Pozdrav.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bani.sk

    Bani.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    fala na sovetot!!!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. si.mona

    si.mona Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Mislam deka voopsto ne ni ima potreba da kazes ako si vo stabilna vrska, majka ti sigurno veke znae....taka e so mojata, duri i ona prva mi kaza deka znae onaka zafrkavajki se na taa tema 8)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Avatar

    Avatar Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    hahaha mnogu interesna tema a uste po interesno e toa kako mojata majka dozna:)))sega mi e smesno mnogu jasno no togas bese cirkus vo kukjata..majka mi na nesakajki da mi go vidi dnevnikot i od tamu dozna..imase raspraviii i sl. no majkite ne pijat nafta,ako veke dolgo vreme taa znae deka imas decko sama ke svati deka imas odnosi so deckoto,sepak ziveeme vo 21vek :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ааааааа "несакајќи" , море они си читаат дневници, прислушкуваат телефонски разговори, ај паметни си се они , туку и ние еден ден ќе бидеме мајки и истото ќе го правиме :D :D :D
     
    На Lolo5, makgirl, srcence1607 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. katence4

    katence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    17
    како едноставно да и пријдеш на мајка ти и да и кажеш дека не си невина?подобро откажи се зашто тие не го сфаќаат нашево време и мислат дека тоа е не знам што и мораш да се омажиш за него многу се патријархални па затоа не ти требаат нови нервози :D :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.