1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ме забележи..?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од rainbow.girl, 18 ноември 2010.

  1. rainbow.girl

    rainbow.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Па вака.. сакам едно момче.. и сакам да ме забележи.. што треба да направам? Јас сум срамежлива, дури на фб ми е страв да му пишам.. :worried:
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Девојче младо, еднаш веќе ти ја заклучија темата, зошто повторно ја отвараш ?
    Постави го прашањето во соодветна тема :!: Нема потреба нова да отвараш !
     
  3. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Ја читам темава и си мислам лелеее Среќо-несреќо....
    Имаш само 13 години и си 7 одд и бараш совет за твојот љубовен проблем (викаш дека го сакаш?) :lol: немој погрешно да ме разбереш, не ти се потсмевам, ама како што ти кажа и ирена ти си многу млада и незнам каков совет би ти дала. Да беше барем 5 години постара ќе размислев, ама на 13 години јас уште на нинтендо играв :D Вие сте стварно напредни генерации, секоја чест.
     
    На Bailey му/ѝ се допаѓа ова.
  4. rainbow.girl

    rainbow.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Ха ха.. па сега сите сме такви.. времето лета.. сега да играш нешто ќе ти се смее цел свет.. И сум 8 а не 7 одделение.. 1 година напред :D
     
  5. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    ааааааа епа супер штом си 1 година поголема (8 а не 7одд) тогаш земи еден Push Up и дигни ги градите, напупчи ги усните, облечи фустанче исклучиво тигресто и кратко, една штика 12 и се ќе биде решено, сигурна биди дека ќе те забележи. Меѓутоа не заборавај да ја најдеш темата на форумов која што гласи До каде отиде денешнава младина, и немој да ми кажуваш дали ќе ми се смее светот или не, затоа што јас кажував во мое време како било и верувај жал ми е што и сега не е така
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Исправи му се убаво на растојание 20 см од него...тогаш сакал,нејќел ќе те забележи сигурно.
     
    На GeorGinnA му/ѝ се допаѓа ова.
  7. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Ама срам и е бе Џулике, зошто не го сфаќате девојчето со какви маки се соочува....јас мислам дека ако ја отвори уште еднаш темава па можеби и ќе се сожалите безобразни едни ,и ќе и дадете совет :x
     
    На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Scar.Tissue

    Scar.Tissue Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.044
    Забележав дека си многу иронична, дрска од само 2 реченици.
    Имаш 13 години, ти ако сакаш биди и 3та год средно. ГОДИНИТЕ СЕ ТИЕ.
    Мислиш дека се што лета се јаде.
    Најпрост пример. Ако јадат сите гомна од канализација и ти ќе јадеш за да не ти се смеат? :^)
    Девојко, млада си. Facebook ве уништи сите. Ја немате почувствувано убавината на нинтендото верувај :)
    Не брзај за да те забележи, има време ехеееј. А ти, твоето сегашно мислење, за само 2 години ќе го смениш за 180 степени и сама ќе си речеш "Што сум била глупава". Aко не ми веруваш, по 2 години отвори си ја темава (ако не ја избришат админките).
    И ако мислиш дека овде ние ништо не знаеме и само ти солиме памет, ете слободно, ти кажа Среќичка што да направиш.
     
    На teddybear, TeddyGrey и Srekicka им се допаѓа ова.
  9. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски

    Сега сте сите такви....СРАМЕЖЛИВИ?
    хмм смешно ми е...Се срамиш да му пријдеш а не ти е срам дека си премногу малечка и не ви е срам на вас девојчињата од 8 одделение да се бакнувате во парк или на улица пред луѓе кои можат да ви се родители...Можете да замислите што мислење имаат тие.."Погледни ги децава уште газот не знаат да си го бришат а веќе дечковци и девојки фатиле па се бакнуваат по улици..срамота".
    Не велам дека и јас сум мн голема, не сум и јас имам само 17 години(па сум немала дечко до сега) но сепак мислам дека денешниве генерации стварно не размислувате дека на ваши години може да уживате во други работи како што велат феминкиве над мене, убавина во друштвените игри,туку вие се брзате да ги испробате сите работи кои треба да ви бидат убави во годините нанапред...на 17 или 18 години..БРЗАТЕ..
     
    На GirlRose, gangstergirl, kikkki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. die-young

    die-young Нов член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Како да направам да ме примети?

    На моите другарки кажува дека е заинтересиран за мене, а кога мене ќе ме види едвај ме погледнува..Што да направам? Ве молам за помош! :*
     
  11. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    Како да направам да ме примети?

    ама ја објасни ситуацијата... :^)
    објасни поопширно.. :)
     
  12. gangstergirl

    gangstergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2013
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    88
    Ако сакаш да добиеш вистински и корисен совет, отвори си убаво уште една тема, излажи дека си постара и може некој ќе наседне. Позз
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Речи му "ќе ти дадам да ме направиш човек" и сигурно ќе те забележи :rofl:
     
  14. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    П можиш да му лајкнуваш или пак боцни го, доволно е ;) :lol:
     
  15. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Обележи се со маркер.
     
  16. Wonderfulx

    Wonderfulx Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Девојκи има едно момче шо ми се свиѓа подолго вρеме.. Пρед 1-2 години ме боцна на фб и ја пρашувал дρугаρκа ми κолκава сум, и сл.
    Ама јас тогаш сметав деκа суммала па не му ни вρатив на боцκањето ни му пишав.. А сега стваρно ми се бендисува и нез κаκо да почнам, да му пишам пρва ми е сρам:/
    Давајте совет ве молам
     
    На Bailey му/ѝ се допаѓа ова.
  17. BabyyBoo

    BabyyBoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Јас ти предлагам ти да му пишеш прва така да тој можда ќе му дојде во глава дека му се свиѓаш, почни прво со нешто по едноставно за да видиш на што си на пр. како си, шо има ново потоа може некоја смешна слика да му пратиш или нешто така, шегувајте се (јас мислам дека шегата е добар начин да му се прибижиш на некого и да бидеш интересна за таа личност) јас така и постапив пред тоа и успеав бевме во врска долг преиод. Се надевам дека ти помогнав :)
     
  18. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Боцниго И ти и пишиму на фб памти па врати :$ и така почни со шега полека полека ќе видиш како ќе се понаша и тој и со тек на време сама ќе си осетиш на што сте и дали треба да продолжиш посериозно или да остане муабетот на другарско ниво .. со среќа :*
     
  19. Bailey

    Bailey Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    aj prvo prizemi se malku...
     
  20. CandyFiller

    CandyFiller Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3

    probaj preku nekoja drugarka sto se znae so nego a ako toa ne uspee pisi mu zdravo kako si so prais sakam da se zapoznaeme ... ama nemoj da prasuvas so ima novo zaso so ke ti kaze koa ni staroto ne go znaes :D