1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до поголеми гради?

Дискусија во 'Тело' започната од Deni-f, 19 јануари 2010.

  1. Deni-f

    Deni-f Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    imam 17 godini.mozam da kazam deka imam prekrasno telo bidejki sportuvam i vnesuvam samo zdrava hrana,no imam problem so moive gradi.Ne deka se mali no sepak bi sakala da mi bidat malku pogolemi.Nekoi drugarki mi velat da pocnam so masaza.Ve molam ako ima nekoj sovet vo vrska so mojot problem da mi napise..vi blagodaram ;)
     
    На Liebe му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    ако имаш прекрасно тело како што велиш,тогаш зошто ти се гради?? не дека не требаат,но сигурно има некој друг дел од твоето тело кое што може да го запали секое момче! сакај се себеси! плус,со тоа што си спортистка,тоа ти е огромен плус кај машките..тие сакаат девојки кои не се оставаат така...физички неактивни.. 8) :)
     
    На thelittle17, Angiie и inlovegirl им се допаѓа ова.
  3. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    кога ке се тушираш на крај исплакни ги со ладен туш ама почни од пролет сега е мн ладно : :roll: :roll: :P :x така ке ти бидат поцврсти и јади повеке бадеми лешници ореви
     
  4. raperche

    raperche Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Mali gradi -.-

    Имам 16 години и разочарана сум од своето тело, поточно од растот на моите гради...
    Премногу му се мали и често се нервирам ради тоа. Сите мои другарки можат да облечат деколте, а јас неможам..И да облечам ќе биде празно :@ Летно време се срамам да идам на базен или пак да се појавам на плажа по купачи. Рамна сум ко даска и коа ќе видам некоја другарка со полно деколте незнам..ко едноставно да љубоморам :|
    Помогнете, кажете нешо шо да праам, шо да пијам, да јадам за побрз раст....
    п.с. Фала однапред...Очајна
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    нешо посебно за да ти пораснат градите баш и не постои. Уствари тие можат да ти се зголемат ако јадеш повеќе, но со тоа нормално дека ќе се здебелиш сегде, а не само во градите. Ако генетски не ти е ПРОПИШАНО да имаш големи гради, единствен начин да ти се зголемат е со пластична операција. Но нека тоа што имаш мали гради не ти претставува проблем или срам. Истакни некој друг дел од телото за кој мислиш дека е убав и што е најважно - имај самодоверба. ;)
    И никакво очајување.
     
    На Lady in white, Donamace и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  6. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    :lol: Ах девојки, секој го има тој проблем, па и оние што имат убави средни гради, на кој ние со помали им завидуваме - и тие сакаат! Да ви кажам, растот на градите е генетски пропишан, семето од лен не може да ни ги надува градите (мислам хелоу). Мене градите ми ја рушеа самодовербата многу, но не повеќе... подобро е да поработите на сопствената самодоверба и да се прифатите какви што сте! Едноставно: вие не можете да влијаете на тоа, мајка природа е во прашање. Еве вака, ако имате вишок на килограми - ВИЕ можете да влијаете на тоа со спортување, јадење малку храна и сл. НО! Пак и пак ќе се повторам дека во оваа работа не можете да влијаете! Прифатете се таква.. сепак никој не е совршен ;)

    Ве поздравувам девојки :) И ве молам без комплекси. ;)
     
    На behappy, wallwall и elenka1990 им се допаѓа ова.
  7. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    хахахаха и јас имам мали гради па ич не се замарам...дури стално кога ќе почнат да мрчат другаркиве зошто и тие се во таа категорија јас стално правам шеги на моја сметка....не се оптоварувам со тоа.... каква сум таква,задоволна сум со самата себе и немам комплекси...за да бараш од некој да те сака треба прво сама да си се сакаш :D
    ааааа да ти кажам какви проблеми си имаат и девојките со големи гради...прво им тежат и ги прежилуваат прерамките од градниците, потоа неможат да облечат што сакаат затоа што буквално им се преливаат градите од деколтето и изгледа многу лошо....а зарем мислиш дека е добро чувството кога си со некое машко и разговараш со него, а тој наместо во тебе зјапа само во деколтето :lol: имаш 10000 начини како да привлечиш некој, не е се во деколтето :P
    иначе купи си полнети градници многу помагаат, а има и такви купаќи со полнети корпи :D
     
    На HollyCombs, ChanelIman, Anice95 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    не знам колку ке ве утеши но не е се во големината ..јас имам мали гради и фала богу што е така ...потполно се согласувам со GO-GIRL ..инаку има некои поспецијални пригоди каде што треба да облечеш фустан без прслук и слично па ви препорачувам селиконски прслучиња кои се лепат за телото коштаат некаде околу 500 денари а се за 100 употреби ..
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  9. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    Hmmm..... I jas go imam istiot problem , samo sto na mene mi e mnogu golem kompleks nikako ne mozam da se prifatam takva :| Inaku i jas imam prekrasno telo se, no mi se mnogu mali gradite i nikako da se pomiram toa ......Obicno nosam puss up prslok i toa dosta prekriva....... no sepak kaoga sum so deckomi toj saka da faka a jas se sramam i toa mi smeta..... sea i sakam da bidam intimna so nego toa ne mi dozvoluva :worried: :worried: :worried: .... Kako barem malku da si ja zgolemam doverbata ?? :?: :!: :!:
     
    На Liebe му/ѝ се допаѓа ова.
  10. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Девокиии :mrgreen:
    Срцки мои :lol: :lol: :lol:
    Значиии поубаво нешто од мали гради НЕМА,зашо вие коа ќе раѓате знаете колкави ќе ви бидат.И сеа замислете да имате големи градии плуус од тоа шо ќе ви бидат пуни со млеко уше толку поголеми ќе незнаете кај ви е крајот.А потоа коа ќе престанете да го доите детето ако имате големи гради ќе ви виснат и ќе бидете ко стара баба.Значи нејкам да ве плашам али иам мнг мнг мнг емисии гледано и читано у врска со оваа тема и докажано е дека нема нешо поубаво од мали гради МИСЛАМ НЕ МАЛИ ДА БИДЕШ ОНА БАШ ДАСКА ШО СЕ ВИКА НИШО ДА НЕМАШ али не да ти бидат БАЛОНИ хихии. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: позз. :lol: :D
     
    На mirandaa, ChanelIman, Liebe и 6 други им се допаѓа ова.
  11. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    печатна гешка сакав да пишам ДЕВОЈКИ* :mrgreen: :oops:
     
  12. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    и јас си ја имам истата мака :( не барам којзнае колкави да се ама мн ко машки груди да имам да не прслукот незнам што би правела
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  13. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    леле и јас, ама шо да се прави, нема лек... единствено ако качиш килажа веројатно и тие ке се зголемат, друго чаре нема :(
     
  14. Tuttifruti

    Tuttifruti Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Леле не се оптоварувајте ич со тоа. Јас имам големи тради и се молам да ми се смалат барем малце зашто многу е потешко да си најдеш прслук и купаќи :( Звучи смешно и глупаво зашто сите сакаат поголеми и ми викаат: леле камо да ми беа колку твоите, ќе облечев длабоко деколте ова она.. али сепак си иам маки :/
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Се согласувам дека тоа иде генетски. Кај мене во семејството сите жени имаат големи гради па така и јас. Воопшто не се жалам и топ ми е кога ќе си облечам нешто со деколте. Мислам дека тоа после породување е индивидуално и зависи како се одржуваш. Мајка ми се уште си е во топ форма и по две деца. Меѓутоа нема потреба од комплекси, бидејќи секој си има некој дел од телото со кој не е задоволен,ама тоа не треба да ја руши самодовербата. Па поздрав девојки и ич да не му се замарате :D
     
    На Saba08 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    и јас до пред некоја година имав комплекс заради тие мали гради,но сватив дека не е се во градите поточно во телото има уште 10000 начини на кој може една девојка да се докаже.да напоменам мајка ми дури и ми љубомори што имам мали гради а она има дури и одвишок :D :D :D :D :D и одсекогаш ми велила дека она е таа која цел живот има коплекс поради тие големи гради зошто во многу ситуации и биле проблем,на пример она иде згрбавено како резултат на тие големиии гради поточно од нивната тежина.а иначе за малце повеќе да ги истакнам си носам градници со пуш ап
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  17. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    soino mleko- provereno ima efekt, ama ako pies sekoj den ;)
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mikako

    Mikako Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    i nas nemoze da ni se pogodi, tie so imaat mali gradi sakaat golemi,tie so golemi sakaat malce pomali i ni nema kraj.jas imam golemi i nigde prsluk nemozad da si najdam samo vo lisca po 1800.nemozam da oblecam maicka so dekolte se so e od maski pol se vrti i komentira.mi se slucuvalo i so decko da sum izlegla pa negovite drugari buljaat vo moite gradi, pa nedaj boze na plaza da otides toa komentari frcat od site strani.pa zatoa sakakajte gi gradite takvi kakvi sto vi se.
     
  19. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Да и јас имам прочитав за ова на еден сајт - значи не само млеко туку сите производи од соја и семкиte од лен - содржат фитоестроген (растителен естроген) . Е сега незнам колку има ефект од тоа и дали е можно по завршување на пубертетот тој фитоестроген да влијае како естрогенот и да ги истакне тие женски атрибути :^) Како и да е може да с епроба месец два :)
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  20. beautiful20

    beautiful20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    jas imam prilicno golemi gradi :lol: mnogu od drugarkite znaat da mi prokomentiraat za toa se razbira pozitivno :) inace do pred godina dve se zalev i jas.mene mi pomogna pilesko,ali iskreno najmnogu od se mc donalds vnesov i mnogu kalorii ali po nekoe vreme so vezbanje si ja vrativ linijata koja moram da ja imam bidejki se zanimavam so manekenstvo no gradite gi zadrzav so pomos na pilesko konzumirajki sekoj den.probaj sigurno ke ti pomogne;)
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.