1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како и колку го почитувате кумот

Дискусија во 'Канта' започната од inimini, 29 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Видов наслов под тема Кумство но сите зборат за поклони, па ајде малку да поразговараме како и колку го почитувате кумот односно кумството. Јас сум машена пред 15 години. Од почеток да почнам- Старите кумови нешивеат овде незнам точно каде се но никогаш не ги запознал маж ми но сепак неговуте се јавија и он се согласи дека за тој месец неможе и така си најдовме наши нови кумови кои се прекаси луѓе. Кога се роди првото дете ги прашавме и им рековме какво име сакаме да идадеме се согласија не се налутија го обожаваат и детето и името. но кога се роди второто им оставив на нив. И што се случи кога го дадоа името многу се израдував затоа што тоа име од многу од дамна ми беше многу омилено а за тоа никој незнаеше дури ни они. Потоа дојде редот на нас со нови кумства станавме два пати. Едните никако не се погодија така да речам не не почитуваат само кога требаше за крштевка да не викнат и толку беше, но за второто кое секогаш викм дека е прво и единствену сум пезадоволна многу не пошитуваат како што сум сакала од секогаш исто така и ние нив секаде каде што сум била секогаш им носам по нешто а тоа малото кумашинче да земе шовек да го изгрицка така речено колку е душичка и оно нас не обожава. Пишувајте малку и на темава од васе искуство или некое друго.
     
  2. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
  3. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Мислам дека грешиш не е истиот концепт на темата
     
  4. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Колку што се разбирам јас од форумов, сите прашања за кумство и такви ми ти работи се поставуваат на онаа тема, мислења и се тоа :) Не е битно, ќе си видат модераторите :)
     
  5. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    има веќе ваква тема а и не сваќам каква дискусија има во темава!! под клуч
     
  6. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Ако не си мажена неможеш да сватиш се додека не се омажиш не дека несвакаш туку има некои луѓе потврди на карактер. Извини многу
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Темава оди под клуч.
    svadba/kumstvo-t2979/30.html
    Се дискутира за истото, колку и како го почитувате кумот.
    Нема потреба да се повторуваме :)
     
    На Seznajka2 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.