1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се запознавте со вашата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од babyketi, 2 декември 2009.

  1. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Primetiv deka nema vakva tema na forumov,pa posto smetam deka e interesna ,a posebno mojata prikazna ...eve jas ke ja kazam prva ,a vie povelete ponatamu.

    Jas so mojot soprug ,so koj sum vo brak 5 god.se zapoznav preku MIRC,na internet.
    Jas sum od Kumanovo,a toj od Bitola .
    Otkako ednas so drugarka mi se dosaduvav vo internet kafe ,go otvoriv mircot i sakav so nekoj da pravam muabet da mi pomine vremeto.
    Bidejki kanalot MK bese baniran ,otidov na kanal Bt i tamu barav na koj da mu pisam.
    Site bea so otkaceni nikovi,a posto sakav seriozno so nekoj da napravam muabet ,koj nema da e za sex ili slicno ,go vidov negoviot nik koj sodrzese ime i godini.
    Mu pisav i pocnavme da zborime.
    Toj rabotese vo internet kafe,togas i sekoja vtora vecer bese na rabota.
    Sekoja vtora vecer se naodjavme na internet i pravevme muabet soi satiiiiii.
    Posle mesec dena takvo tempo,se dogovorivme da se vidime i pominavme eden strasten vikend na bregovite ne Prespanskoto Ezero.
    Se gledavme sekoj ili sekoj vtor vikend.Toj doadjase vo Ku ili jas odev vo Bitola ..
    Mi citase poezija preku telefon i pravevme smetki od po 4 000 denari. :oops:
    Posle 8 meseci na Sv.Valentin (14.02.2004g ) me zaprosi so prsten ,vo restoran so eden kup ludje.
    Napravivme svadba na 23.10.2004 god,a najubaviot del e sto nasiot sin se rodi na 14.02.2008 god. na denot od prosidbata ,tocno 4 godini potoa.
    Se sakame i den denes.
    Ne pominal den ovie 5 godini da ne se vidiem ili slusneme.
    Sega sme troica ,a naseto semejstvo ke bide celosno koga ke ni se rodi i vtoroto dete.
    I dvajcata sakame sto pobrgu da se sluci toa,ama bidejki sme so edna plata(negovata) finansiski sme nemocni ;( i ocekuvame podobri vreminja.
    Ziveeme skromno ,no so mnogu ljubov ,koja ja prenesuvame i na nasiot sin koj iako nema uste 2 god.znae da kaze:TE SAKAM! :P
     
    На Eunoia, 1Q84, Blakfishmom95 и 129 други им се допаѓа ова.
  2. saraaaa

    saraaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    6
    Mozam da kazam samo edno WOWWWW, zarem navistina postoi takvo nesto :)
    bas mi e milo za vas, i se nadevam deka se taka ke vi prodolzi a vi posakuvam se najubavo
    pozdrav
     
    На missgretta, kjukli и plavusa1 им се допаѓа ова.
  3. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    И јас го запознав преку нет :D
     
    На Beatris му/ѝ се допаѓа ова.
  4. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Saraaa nema zosto da ne sum iskrena!
    Imam 32 god.i sum majka ,pa ne mi lici da sum neseriozna.
    Drago mi e sto mojata ljubovna prikazna ti se dopadja .
    Ti posakuvam i ti sto pobrgu da si ja najdes vistinskata ljubov,ako toa ne si go napravila do sega!
    Pozdrav i sekoe dobro!
     
    На missgretta и Desire им се допаѓа ова.
  5. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    i jas ke ti napisam edno woooww navistina mnogu ubavo me voodusevi vasata ljubov :D vi posakuvam sreka ponatamu vo zivotot se sto sakate da vi se ispolni
    a sega za mene jas so mojata ljubov se zapoznav preku negovata bratucetka onaka sosema slucajno izlegovme na kafe potoa sleduvaa nekolku poraku i posle edna nedela pocnavme vrska koja trae 5 godini i sum mnogu srekna so nego se cuvstuvam sakana ispolneta i se nadevam taka ke bide i ponatamu i cel zivot ke bideme zaedno ke si imame deca i ke se sakame
     
    На KafaLeyla, missgretta и Desire им се допаѓа ова.
  6. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    SOLEDAD ...FALA za ubavite zelbi.....
    Ti posakuvam sreca so decko ti...iako si mlada (20g.)kako sto stoi vo tvojot profil sepak ponekogas ljubovta zapocnuva rano.
    Moj sovet ti e da ne brzas i da tecat rabotite postepeno.
    Poz.i sekoe dobro!
     
    На mrdnata му/ѝ се допаѓа ова.
  7. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    fala ti i tebe kaj mene ljubovta zapocna mnogu rano na 15 god.toj mi bese prv i edinstven decko da sekako ne brzam porano bev mnogu optovareno so sto vo idnina ama sega ne se sto treba ke si dojde pozdrav i do tebe
     
    На KafaLeyla, bubic.k и praski4e им се допаѓа ова.
  8. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Soledad BRAVO sto si go smenil astavot!
    Poz.
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.202
    Пол:
    Женски
    Jas so mojata ljubov se zapoznav pred tri godini,ama togas ne mislev deka on e ljubovta na mojot zivot...mi trebase malku vreme da go sfatam toa i da pominam niz nekoi raboti koi mi go doteraa pametot. No, najvazno e sto sega znam koj e ljubovta na mojot zivot i go cenam poveke od sekogas i ke gledam toa taka i da ostane. Pozz do site i vi posakuvam mn sreka vo ljubovta...
     
    На Martka, gjoker4e и missgretta им се допаѓа ова.
  10. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    RainBow mnogu sreca vo ljubovta i za tebe!
    Mnogu e ubavo koga covek ,ne samo ke ja najde,tuku i ke ja prepoznae vistinskata ljubov....
    Ti posakuvam se najubavo!
     
  11. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    EVE TI OD MENE USTE EDNO MNOGU GOLEMO WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW ,TI POSAKUVAM DRAGA PRIJATELKE BEBYKETI CELOZIVOTNA SRECA I LJUBOV,tvojot maz e za sekakva pofalba ,da prodolzite taka i ponatamu.P.S.i ete zosto sme prijatelki i jas sum od kumanovo a rodena vo prilep i imam sestra mazena vo prilep postoi nekakva slucajna povrzanost neli.GOLEMO POZDRAVCE :P
     
  12. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    ZKJB medju nas postojat uste mnogu slicnosti....
    Gospod sakase da se zapoznaeme i ne spoi.
    Sto mislis za toa? :)
    Se nadevam deka mnogu ubavo ke se druzime,a posebno deka mojata ljubovna prikazna ke e zarazna ,pa i tebe ke te prefati!
    Pozdrav i ti posakuvam mnooogu ljubov!
     
  13. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    DA i da znaes svetot e navistina mnogu mal, ti blagodaram za virusot sto mi go prenesuvas{mislam ljubovta} nema da zemam tamiflu da se lecam hahahahha pozdravce
     
  14. nasmejse

    nasmejse Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    27
    Аааааааах ... прекрасна приказна :)
    Дај боже цел живот да ви е вака и што поскоро да имате услови за второто детенце, па и трето...
     
    На Desire му/ѝ се допаѓа ова.
  15. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    NASMEJSE FALA za ubavitye zelbi....
    Drago mi e sto nasata ljubovna prikazna ti se dopadna.
    Kako i da bilo jas sum srecna...samo uste da se vrabotam i mislam deka nema da ima nekoj pozadovolen od mene.....
    Sakam deca i sakam da gi imam mnooogu ,najmalku 3... :D
    Se nadevam deka Gospod ke mi pomogne toa da go realiziram...
    Poz.
     
  16. prettygirl

    prettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    38


    Prekrasno...Vi posakuvam se najubavo od se srce!

    Jas mojot decko go zapoznav na net , on e od druga drzava , vo vrska sme 2 godini se gledame na 3 meseca..sega za sega ja odrzyvame vrskata preku msn , sekoja vecer zborime so saati...a od naredna godina zdravje boze planirame zaedno da ziveeme :D
     
  17. smiley

    smiley Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Eva ja i mojata prikazna:vo januari godinava raskinav 3 godisna vrska koja bese na dalecina megutoa bese stabilna...no poradi nekoj problemi sepak zavrsi...jas bev vo mnogu losa sostojba vo toj period postojano placev se zatvarav doma i edinstveno sto me povrzuvase so socijalniot zivot beze facebook...taka i se zapoznav so mojot segasen decko so kogo sme zaedno skoro 10 meseci...postojano pisuvavme na msn toj me pravese srekna vo period koga mi bese tesko...posle nekoe vreme odlucivme da se zapoznaeme i vo zivo...eden mesec se gledavme izleguvavme na kafe...toj me zasaka a jas seuste se masev so cuvstvata kon mojot bivsi decko...posle nekoe vreme toj prifati takva vrska iako znaese deka mozebi uste cuvstvuvam nesto kon bivsiot...no eve kako odminuva vremeto jas sum najsrekna so nego...sekoj den se poveke go sakam i nemozam veke bez nego :D
     
    На littlevampire, Desire и ive.ive им се допаѓа ова.
  18. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Prettygirl i smiley fala za ubavite zelbi...
    Smiley bas mi e milo sto ti se javile cuvstava za segasniot decko ,a moe mislenje e deka sekogas mozes da si poblizok i povece da go sakas nekoj ,koj go gledas sekoj den,koj go cuvstvuvas,koj go dopiras,otkolku nekoj sto tipka na internet......
    Bas mi e drago za vas dvajcata i vi posakuvam mnogu ubavi momenti i seriozna i ubava idnina.
    Prettygirl tebe ti posakuvam "mirno more"vo vrskata ,i uspesen zaednicki zivot.
    Pozdrav i se najubavo!
     
  19. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Ох моето запознавање со љубовта е како од филмовите и мноооогу сум среќна кога зборувам за тоа фала му на тој што му текна да ја отвори темата. Се запознавме вака : Беше Велигден тој седеше кај дрвото а јас одев со другарките и зборувавме си правевме муабет ние и јас велев нема за мене дечко не постои навистина нема и одеднаш се свртев и погледните нис е сретнаа никогаш порано го немав видемо 30 секунди се гледавме и јас продолижив. По, половина час се скимнав кај гимназијаа тој рпавше муабет со еден мој другар го прашав другар ми како се вика ми го кажа името утредента видов дека ме додал на мсн . Излеговме на кафе знаев дека ќе бидеме џзаедно тоа е љубов на прв поглед.



    Навистина ми го зема здивот во првите 30 сек и секогаш ми го одзима од тогаш наваму , се немаме скарано ниту еднаш .

    Го сакам најмногу.

    На велигден сум се заљубил на тој голем ден христијански... :D :D :D :D :D :D
     
    На Martka, Ecka1999, missgretta и 6 други им се допаѓа ова.
  20. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70




    Одлично. Ти посакувам уште многу многу љубов здравље и почит!