1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се запознавте со вашата љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од babyketi, 2 декември 2009.

  1. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Па така на првиот школски ден(средно, пред 4години) во септември - го видов прв пат после толку години. Последно го видов во забаваче кога учевме заедно, после се префрли во друго школо и не знаев дека постои.
    И многу се каравме, воопшто не зборевме, не сакавме да чуеме еден за друг.
    Му кажале дека го свиѓам, а тој демек незаинтересиран, а јас со повредено лавовско его, нејќев да му се испулам. И после година и пол оттогаш обиди, пак ме освои.
    Инаку, не ме привлече ништо тогаш, личноста во која се изгради денес е она што ме дрецна од земја.
    Контрадикторна приказна и многу чудна љубов.:$
    Знам дека имав влијание многу и баш ме радува фактот.
     
    На sunshinebabe, Milobebence, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки
    Се уште не сум се запознал :D
     
    На sunshinebabe, P.SIloveyou, sweetie_09 и 10 други им се допаѓа ова.
  3. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Пред 5 години, решена бев дека сум спремна, знаев дека е голема обврска и многу време размислував за тоа, не сакав на крај да му го скршам срцето и да го оставам затоа долго одолговлекував, ама тогаш бев вистински спремна. Ако си спремна одиме во Штип кога сакаш, знаеш дека е таму и те чека баш тебе. Судбина ви е-ми рече другар ми. Еден ден станав и знаев дека е тој ден. Тргнавме и по патот осеќав трема, неизвесност и топлина. Сепак е огромен чекор и ќе ми го смени животот. Ама сега нема назад.

    Стигнавме, не пречека мајка му, убава, дотерана, си реков дај боже и тој како неа да старее. И го видов, седнат пред тв, сладок и неодолив, одма знаев дека е тој. Си го зедов за назад, пресреќна бев. До денес нашата љубов само расте се повеќе и повеќе.

    Еве 5 години како го имам мојот пинч Бади. Мојата љубов.
     
    На harizmaticnana, sunshinebabe, Iva9612 и 37 други им се допаѓа ова.
  4. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки

    Хаха.Хаха.хаха.

    Треба да почнеш да пишуваш.
     
    На mache007, buba4e89, faye и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Coco - L

    Coco - L Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2019
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Женски
    Се запознавме преку мој братучед. Беа во исто друштво и многу пати братучед ми ме викаше да излезам со нив , но јас ни ден денес не знам од која причина не сакав да излезам . После долго време решив дека ќе отидам и така првично се запознавме . Потоа почнавме се повеќе и повеќе да се дружиме и муабетот одлично ни идеше . Од како се фативме ми кажа дека сум го интересирала уште пред да се запознаеме , го копкало која сум била и зошто не сум сакала да излезам со нив :lol:
     
    На marija1907, buba4e89, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Ostaveniot

    Ostaveniot Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    1.905
    Пол:
    Машки
    Во маркет неможеше да дофати чипс па и помогнав. Рече фала и ме погледна со плавите очи:inlove:
    После кога искочи врнеше и ја викнав да го делиме чадорот. Правевме муабет, ја испратив до дома, ми даде бројче, и така:D
     
    На sj *O*, Ana.brojka, harizmaticnana и 20 други им се допаѓа ова.
  7. Nikola1967

    Nikola1967 Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Машки
    Се запознавме во Капиштец во кафе бар Бас(не го памтите вие помладите).Немаше во тоа време ФБ,Инстаграм,Твитер и останати социјални мрежи....Пиеше кафе со другарка од маало а јас од работа во кафана(памтам земав плата),па после продолжив..хехеххехе....Така требаше да биде.Го викнав келнерот да им однесе по една пијачка на девојките,и замисли не сакаше да ја земе пијачката.Мене толку ми требаше и опааа од столче.Чек да видам која е таа што мене ми одбива пијачка.Признавам бев досаден дури и премногу но ете успеав да земам телефон.Следниот ден вртев ко нездрав да ја добијам,па следниот ден,па пак следниот ден за да конечно ја добијам на телефон за да ми каже дека имаат многу работа и дека останува прекувремено(малку сомнително ми беше тогаш,ама ајде).....Излеговме во Лептокарија на кафе и пијачка....Јас сок а она коњак(лелееееее)...И реков што е ова?...А ми рече ние дома си пиеме алкохол.....Останатото е историја до 2018 кога Господ одлучи да ја земе во своите прегратки....22 години брак и две прекрасни деца ми подари кои страшно ме потсетуваат на неа......Почивај во мир....
     
    На baby-star, kikkki, Divergentt и 59 други им се допаѓа ова.
  8. butterfly.285

    butterfly.285 Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2019
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Порано бев во врска 1 година,но поради многу причини,раскинавме.и после таа врска несакав да имам дечко,бев решена да се посветам на самата себе.Но дојде еден ден кога требаше да отидам кај една моја другарка од друг град,односно беше празник.И отидов,го сретнавме дечко и со уште 2ца другари,но јас баш тогаш не ги бев забележала кој е,како изгледа и се тоа бидејки бев премногу уморна,потоа отидовме кај другарката одморивме,се спремавме и вечерта требаше да излеземе и така пак се сретнавме со нивните другари и се запознав,но еден толку многу ми се допадна,на прв поглед што уште тогаш знаев дека ке биде нешто,но не бев баш сигурна,си велев од дека баш мене ке ме засака и ред други работи.Отидовме кај количките,рингиспилот и таквите работи и јас прво се возев со другарките,а за тоа време тој се договарал со другар му како да ми пријде да ме покани да се возиме,и ете го,дојде.Така се возевме можеби над 10 пати заедно,ама супер ни беше.Неговите другари намерно се удараа во нас за да се удриме јас и тој.Потоа бидејки сакав на балерината,ги питував другите дали сакат да се вртиме но никој несакаше,па ете го,тој ме праша и се вртевме.И јас толку многу се доближив до него додека се вртевме,така што неможев да се одделам.Потоа се решивме да се шетаме цело друштво заедно па така одевме сите заедно додека оддеднаш се најдовме јас и тој пред сите нив.Еден пар од друштвото сакаа за рака да се фатиме,и тој ме фати за рака.Кога дојде моментот да си одам,се поздравив со сите со рака и баш кога се најдов пред него,незнаев што да правам дали да го гушнам,али премногу срам ми беше,и кога гледам тој ме гушна и така целата се збунив,вцрвенив..И ете така кога си отидов дома тој ми пиша како сум си поминала и ред такви работи,после 5 дена ми понуди врска и ете сега сме скоро година заедно за 11 дена и премногу се сакаме.:inlove:
     
    На sj *O*, sunshinebabe, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Преку бивша другарка требаше да одиме во Борис Трајковски да се лизгаме ама на крај беше затворено па седнавме во кафич и ептен ни тргна муабетот .
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Abc07

    Abc07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2018
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Na rabota i ostanavme samo so zapoznavanje posle edna godina tek prifatif da izlezeme na ( kafe) pivo.
     
  11. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    На работа. Тој беше таму вработен. И за 2 месеца замина. Продолживме со пишување, за нова год. Во врска преминавме.
    Летото ме запроси и поради повторно заминување -брак и сега сме си заедно :inlove:
     
    На sj *O*, Bitter-Sweet, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. MeckaCia

    MeckaCia Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2016
    Пораки:
    805
    Допаѓања:
    1.434
    Пол:
    Женски
    Се запознавме на факултет, уште од почетокот ми беше симпатичен, а подоцна дознав дека и јас сум му била симпатија подолго време:lol: 1 година заедно студирање а немавме никаков контакт, потоа ми требаше совет за професорка кај која требаше да полагам а тој веке имаше полагано, тогаш за прв пат почнавме да збориме и не прекинавме:inlove:
     
    На sj *O*, sunshinebabe, Glossy-girl и 8 други им се допаѓа ова.
  13. VIKOJNA

    VIKOJNA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    37
    Се запознавме на тиндер :?:
    Излеговме на вечера, се муабетевме 5 саати и после се разделивме. По неколку месеци интензивна комуникација, решивмр да си дадеме шанса па еве нè машала соулмејтс сме од глава до пети :) да го измислував, немаше дотолку да си го погодам :inlove:
     
    На sj *O*, Ana.brojka, sunshinebabe и 7 други им се допаѓа ова.
  14. ..Queen..1998

    ..Queen..1998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    На фејзбук
     
  15. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Ех, сум немал уште до сега прилика да се запознаам. Еднаш си викам рано е еднаш касно е. Живот.
     
  16. DevilGirl212

    DevilGirl212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2019
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    1.318
    Пол:
    Женски
    Се запознавме на инстаграм. Почнавме да излегуваме после секој наш дејт се осеќав волшебно, а исто и тој после секој наш дејт беше со друга женска :emo:
     
    На kikkki, sunshinebabe, VIKOJNA и 6 други им се допаѓа ова.
  17. DevilBoy212

    DevilBoy212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2019
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    451
    Пол:
    Машки
    Ја запознав на инста, и пратив моја слика во приватна порака.

    Ја чекав едно две недели да излезиме. Првиот пат неќеше да се смуваме иако изгледаше заинтересирано, си се повлеков да видам дали ќе сака втор дејт и ете се нижат година и 2 месеци.

    Поголемо дете од неа нема!
     
    На sunshinebabe, Regina.Phalange, sj *O* и 8 други им се допаѓа ова.
  18. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    На Инстаграм:D
     
  19. marlonbrando69

    marlonbrando69 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    5.443
    Пол:
    Машки
    тука
     
    На sj *O*, Herrera, Mrs.Precious и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.228
    Пол:
    Машки
    Na messenger