1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карактерот на девојката :)

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Angel.in.dark, 23 мај 2010.

  1. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Затоа што има теми: Стилот на девојката, изгледот на девојката решив да направам и тема во која што ќе можеме да кажеме како го замислуваме карактерот на девојката над вас.
    Јас бидејќи немам на кого да го опишам карактерот кој што го замислувам. Почнете вие :D
     
  2. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Па романтична душа,но сака се да биде по нејзино :) sorry ако грешам :D :$
     
  3. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    па и точно е :lol:
    Твојот карактер би бил откачена, паметна, дружељубива, мила, добра, секогаш расположена за нови пријателства и така натаму :D
     
  4. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Angel in dark дружељубива, сака да им помага на луѓето, понекогаш тврдоглава, весела, позитивна.....
     
  5. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Angel in dark тука си некаде за мене + лутка сум :D
    beautiful87 дружељубива но малку повлечена (мистериозна) :D
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Викиче - нежна, мила, приврзана за семејството.
     
  7. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    ах хипица,хипица...тебе како озбилна девојка ама твоите пријателки те знаат оригинал каква си....Ми личиш на девојка на која карактерот и е соодветен со годините+примерна девојка,принципелна,строга,знае што сака,и малку целе да биде по нејзино, пробува да се претсави како лоша ама подобро и стои по нежна улога....мислам дека нешто погодив па сега...незнам!!! ;)
     
  8. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    annnnni (ne znam dali gi napisav site "n"-a :lol: ) te zamisluvam kako nezna, mila devojka koja se plasi od osamenosta (razdelbata) :| ,no pred se mnogu druzelubiva i pozitivna ;)
    p.s. zaboraviv i vlubena vo obleka :lol: :lol:
     
  9. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Бона те замислувам како доста самоуверена девојка, на моменти ладна, но сепак многу добра личност ;)
     
  10. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    лижалче мисла дека си многу дружељубива ама дека пред да почниш да се дружиш со некој прво многу му го испитуваш карактерот пред да се впуштиш во “пријателските“води,инаку јако пренципиелна,самоуверена и девојка која мисле дека се е во право-според мене... ;)
     
  11. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    :D Па шо знам :lol:
    За тебе мислам дека си многу згодна, ама пошо треба карактерот, мислам дека се дружиш само со одреден круг на луѓе, се спријателуваш само со некој што стварно вредат да ти се пријатели ;)
     
  12. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Пхааа вака
    Секогаш си расположена за дружење и за добра забава,секогаш си за нови познанства,во душа си многу добра,знаеш да цениш добри пријателства а иначе некогаш кога некој страшно те изнервира знаеш да бидеш и лоша :devil: (па кој не е :) )
     
  13. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    ании неам многу постови прочитано од тебе не сум можела да те проценам ама до сега мислам дека си добра, мислам добра душа, секогаш насмеана, ретко кога си тажна и така
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.829
    Пол:
    Женски
    Фино, насмеано и откачено девојче, кое не се замара со глупости, ги прифаќа нештата какви што се, тврдоглава кога е во право, попустлива кога не е, знае да се вовлече под кожа, со широк круг на познаници, ама малкумина одбрани се вистинските пријатели, затоа што не се отвора секому така лесно.

    Погодив ли нешто Лижалке? :)
     
  15. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    За ова имаш голем :clap: :clap: :clap:
    За тебе.. те сметам за млада, многу паметна и зрела девокјка, секогаш кога може е спремна да помогне, не се замара со глупости, туку со нешта за кои вреди да се размислува ;)
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.829
    Пол:
    Женски


    За ова млада - фала ти ;) :) , и да се замарам со нешта за кои вреди да се размислува, ама во последно време и со глупости :tmi:
     
  17. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Annath за тебе мислам дека си многу,скротлива девојка,немаш некој бурен карактер...те замислувам како смирена жена која е полна со енергија за работа,а тоа што го работи го работи со љубов...немш навика многу да се лутиш и нервираш а тоа те истакнува да бидеш нежна,убава и мила баш како што те замислувам во мојата глава..позз
     
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.829
    Пол:
    Женски


    Па не дека немам баш бурен карактер, ама не избувнувам лесно, мора да имам добра причина. А инаку си ме погодила :)

    Е сега, за тебе - мислам дека си голем оптимист, некој кој секогаш гледа напред и не се откажува лесно од она што си го зацртал. И да е лошо, трпиш во себе, криеш од другите кога ти е тешко. Имам ли право? :)
     
  19. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Епа да ти кажам има вистина во ова,не се откажувам така и многу ретко гледам темно на работите секогаш сум оптимистички расположена,гооооолем оптимист сум за,нон стоп кај мене ја има реченицата:
    -Ќе биде... ;)
     
  20. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    па мислам дека си комуникативна, дружељубива,горда, не сакаш да им попушташ многу на луѓето... Грешам ли? :$ :)