1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога почнавте да кажувате дека сте бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од sunnygirl, 14 февруари 2011.

  1. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.231
    Пол:
    Женски
    Хааааа баба ми ми кажа дека сум бремена :lol::lol::lol::lol:бев на гости кај нив и не можев да ручам од ручекот ми беше лошо, и јадев само сирење и љути пиперки :rofl::rofl:и таа вика лелеле оваа е бремена ајде сите надвор со цигарите... Види и светнале очите како филџани ... И викам свадба ме чека немам време за бебе сега.... После една недела правев тест и прво им кажав на сопругот, свекрва ми, и мајка ми ... После 3 месеци на кумовите и поблиските роднини и пријатели... Така ме советуваше докторката. .
     
    На KuklickaSk, belmoni, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    уште истиот момент кога дознав (веќе бев 5та недела)и кажав на мајка ми, бабите и двете најдобри другарки. по една недела им кажав и на колегите од работа.
    Со мм сакавме да ќутиме до три месеци ама едноставно од возбуда ми идеше на секој што ќе го сретнам на улица да му кажам дека сум трудна.
    Не си го тупете мозокот со уроци и слични работи, споделувајте ги среќните моменти со драги лица за да ви бидат уште посреќни
     
    На Luminary, Butterfly1107, Bebac и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Домашните одма дознаа одма по тестот дојде кум пресреќен хаха така да сите блиски одма знаеја после 4 месец сите знаеја ставив слика со стомаче така да не се криев :)
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. *Лорена*

    *Лорена* Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    635
    Допаѓања:
    4.503
    Пол:
    Женски
    За првото кажавме на сите веднаш после првиот преглед. Имаше и срцева акција тогаш, а јас ги бев испомешала деновите од циклус и одмор па кога отидов на преглед веќе бев 7ма недела :lol:
    За второто исто веднаш кажавме на сите ама во 10та недела престана срцевата акција па затоа овој пат почекавме и кажавме после скринингот во 12та недела.
     
    На belmoni и Veki4kaa им се допаѓа ова.
  5. Makedonka007

    Makedonka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2017
    Пораки:
    1.456
    Допаѓања:
    2.467
    После првиот преглед им кажавме на моите најблиски и најблиски на сопругот. Потоа на некои личности на работа, иако мислам си кажуваат меѓусебно. И на три другарки. Сега сум крај на 8ма недела.
     
    На marchi-cool и Martka им се допаѓа ова.
  6. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Кај мене поблиските роднини и пријатели скоро сите знаат. веќе од утре 16 недела почнувам,
    Мене ми се вика дури на цел глас од радост да кажам на сите, ама уште постои тој страв во мене да не се случи нешто лошо - НЕ ДАЈ БОЖЕ, многу ми е страв дека претходно имав два абортуси. еднаш си мислам и да кажам и да не кажам што е пишано тоа е, нека не чува господ сите и да се заврши со добро само.
     
    На cresa-jagoda, dunika, Sexybaby86 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Chuchanov

    Chuchanov Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    1.519
    Допаѓања:
    2.939
    Пол:
    Женски
    само јас мажот ми и мама знаеја дека сум бремена,пошто ми забранија да возам и од лошење а мажот ми е шофер седам кај мајка ми,откако видов срцева реакција им кажавме на најблиските,еве денес сум 9+5 не кажувам на секој некако до почетокот на 4ти не ми е за кажување.А заборавив и на работа кажав пошто ипак треба да знаат не смеам да дигам да одам многу на почеток затоа кажав да ме имаат во обзир
     
  8. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Епа дознавме многу рано и не кажавме никому. Знаеше само роднина на дечко ми која воедно е и гинеколог и од неа побаравме совети. Кога веќе бев 7-8 недела тој му кажа на брат му и уште на 1 другар. Веќе кога стигнав12 недела им кажав на 2 другарки,потоа следуваа нашите фамилии,па сега кажав уште на 2 другарки и на моите тетки, значи цела фамилија знае,а наскоро сите ќе дознаат. Штета што си го деактивирав инстаграмот, за џабе ќе ме пребаруваат :D :D
     
  9. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    на почетокот кажав само на најблиските, а и многу се лутев кога сопругот ќе кажеше некому, сега веќе и да сакам не можам да скриам, ме издава стомакот.
    Иначе колешките случајно дознаа, бевме на една прослава, носев широка туника и една колешка искоментира во смисла од нејзиното салце да ми даде малце мене, спонтано ме фати за стомак и припипска кога допре трудничко меше
     
    На Jana06, eta, dunika и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Веднаш откако ќе направев тест, а бидејќи планирани бремености, ги правев уште пред да ми изостане циклусот.
     
  11. kockichka

    kockichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2014
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    2.757
    Пол:
    Женски
    Мм беше со мене и за првиот и за вториот позитивен тест. После одма и се јавив на мајка ми, а на најблиските другарки им пратив слика со тестот и една по една ми се јавуваа да си вриштиме и плачеме. Сега сум пред пораѓај со второто и си се подрасплакав сеќавајќи се како беше на почетоците.
     
    На dunika, Sexybaby86 и Butterfly1107 им се допаѓа ова.