1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кога хороскопските знаци се поканети на службена забава…

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од nevermet18, 27 септември 2014.

  1. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Успешна фирма го прославува својот јубилеј. На овој важен настан се поканети сите хороскопски знаци. Некои ќе отидат со задоволство, други бидејќи се чувствуваат должни, трети се во дилема. Што тие размислуваат кога ќе ја добијат поканата, дознајте во забавното сценарио подолу. :)



    Овен: Да го проверам распоредот: после теретана, јадење, состанок со Перо, шопинг, состанок со Јуле – добро, во 8 стигнувам. Па и да задоцнам, сите тогаш ќе го забележат моето пристигнување.

    Бик: Ќе има јадење. Веројатно нема да удават со приказни, бидејќи набрзо ќе ми се приспие.

    Близнаци: Илјада настани истовремено. Леле, обожавам настани. Морам сè да … Умирам од возбуда. Па, ова е тотален хаос.

    Рак: Повторно средба со прекрасни луѓе. Ќе ја земам и девојка ми да ги запознае сите.

    Лав: Само нека има доволно светло за да ја видат сите мојата спектакуларна тоалета. Има да паднат во несвест.

    Девица: Како ли го организирале настанов? Претпоставувам само јас ќе бидам на време. Ако е валкано како на нивниот претходен настан, си одам!

    Вага: Дали да одам или да не одам? Сега морам да мислам и кој фустан да го облечам. Немам ништо да облечам. Кој сè воопшто ќе има таму? Каква музика планираат да пуштаат?

    Скорпија: Уау, идат моите омилени цициња од одделот за пиар. Морам да ги добијам вечерва. Ако не ми успее, Скорпија да не се викам.

    Стрелец: Тоа народе, забава! Дајте нови фаци. Ќе се воодушеват од моите фантастични финти.

    Јарец: Ми значат вакви настани, сигурно ќе запознаам некои респектабилни фаци од бизнисот. Ќе си ја понесам и актовката и ќе земам повеќе визитки. За секој случај ќе облечам одело иако рекоа дека ќе биде неформално.

    Водолија: Пак замараат со некои „задолжителни“ собири. Ќе навратам ако ме однесе патот натаму.

    Риби: Па добро, ќе одам. Не сакам никого да разочарам, иако повеќе би ми одговарало да се одмарам после напорниов ден.



    За Вага е точно според мене. :D 8)


    Превземено од: kafepauza.mk
     
  2. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Точно е и за овенот. :)
     
  3. Elleonor

    Elleonor Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Вага сум и ептен се изнасмеав :D .. Значи буквално истите прашања ги поставувам пред секое "големо" излегување :)
     
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Лав: Само нека има доволно светло за да ја видат сите мојата спектакуларна тоалета. Има да паднат во несвест.

    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol: :lol:
    Реалност хахахаххах се пресмеав.
     
  5. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    a потоа како по навика доцни :D
     
  6. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    So true. :)
     
    На ..Queen..1998 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Забава? Не ми кажувајте два пати :D и пред време ќе бидам спремна :rofl:
     
  8. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Се е кажано.
     
    На PogbaPol му/ѝ се допаѓа ова.