1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни од вашата врска?

Дискусија во 'Врски' започната од shaa, 30 мај 2011.

  1. shaa

    shaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    7
    Сакам да ја отворам оваа тема бидејки најчесто се зборува за неверство, лјубомора, кавги и слични нешта коишто го карактеризираат нашето современо општество и најчесто врска за една нок што мислите вие колку може да бидете задоволни од вашата врска кои се факторите кои ви помагаат околу тоа и имате ли партнер којшто е тука до вас за што и да ви притреба... јас сум задоволна и срекна несакам да заврши... сакам да споделиме една со друга кажете колку сте срекни и колку често сте заедно постои ли рабирање мегу вас и него .... :inlove:
     
  2. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    На скала од 1-10 би било 8,5 има некои работи кои треба да се средуваат со тек на време. :)
     
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Пааааааааа сме, сме фала на прашање :P :lol: Иако би поправила некои работи да можев, но сепак со тек на време се повеќе се ускладуваат карактерите и се поправаат работите и тоа ми дава волја за понатаму и надеж :)
     
  4. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Аааа, добро е се, фино...
    Има страст (тоа ми е многу битно), разбирање, забавно ни е кога сме заедно... имаме интима... не само допири и слични работи (бидејќи до секс уште не дошло, а не верувам дека ќе дојде) туу и емотивни разговори, откривање на многу работи еден пред друг. Еееее, што ми се деси...
     
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Задоволна сум. Секако дека може да биде и подобро, секогаш може. Но меѓу нас постои доверба, почит, искреност, разбирање, и што е најважно постои љубов. Можам се да му кажам, да му се доверам, и тој на мене се разбира. Убаво ми е кога сум со него. А сите проблеми што постојат ќе се надминат со разговор и трпение.
     
  6. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Пааа на скала до 10 , 7 би заокружила.Некои работи кои ми пречеа,се поправија,некои се поправаат.Имаме разбирање,мнооогу заедничи работи,љубов,доверба,забавно ни е кога сме си сами во нашиот свет..Има и страст,но во облик на допири,страсни бакнежи итн итн,но нешто сексов го нема ( не дошло до првиот пат уште) :worried: Малце тоа ме мачи,но мислам дека ќе е во скоро,па да заокружам чиста 10ка! :)
     
  7. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    доволно за да бидеме 10 год заедно :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    ако се биде како што е сега, би било прекрасно.....Доста е од љубомора, кавги...се надевам дека во оваа врска нема да ги има.
     
  9. modest-girl

    modest-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Па доста доволно...Нормално како и во скоро секоја така и во мојата врска има кавги..љубомора но љубовта е посилна така да некако успеваме да се средиме..и се да биде океј....
     
  10. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Не сум нешто многу задоволна во последно време. Некако премногу работи ми се насобрани, така да не знам до каде ќе тераме. Ама животот носи секакви работи, а ние секогаш се надеваме на подобро, нели?! :)
     
  11. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    баш вака :)
     
  12. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Неверојатно премногу сум задоволна :)

    Две прекрасни години... :inlove: Се надевам дека и понатаму ќе остане исто вака :angel:
     
  13. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    добро е неможам да се пожалам...од 1-10 ја би дала оценка 9..има некои работи кои не ми се допагат кај него (ама и да сакам и сака неможе тоа да го смени)
     
  14. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    па добро без поголеми проблеми...но веќе три години сме заедно ии прв пат добив Вистинска желба да бидам и со некој друг, но не во врска туку така да се смувам...
     
  15. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    многу арно не е на арно.. па не е сјајно многу јасно на секој човек нешто му фали никој не е светец, ни ја не сум цвеќе за мирисање, монотоно, секако има нешто што ми пречи но не се трудам да го сменам сум го прифатила каков што и го сакам таков..
     
  16. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Прилично задоволна. Можеме ние и подобро, а со тек на време и ке биде подобро, се ке си дојде на свое место ;)
     
  17. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Јас не да се фалам,но можам да кажам дека сум многу задоволна од нашата врска. Имаме разбирање, доверба, почит, љубов, галења се тие работи. Имаме словода во се, не сме ич љубоморни кој каде сака оди, само си кажубаме и цао убав помин. Имаме меѓусебна доверба и затоа сме толку слободни... му верувам и знам дека ме сака! Сакаме кога го поминуваме времето заедно, кога се галиме, гледаме филм гушнати под ќебе, кога си правиме јадење...сите работи ги сакаме кога сме заедно... Единствено што ме кочи е тоа што пред 2 месеца стапивме во сексуални односи а јас не можам да уживам т.е. не ми е убаво, но се надевам дека во скоро време и тоа ќе се реши :?:
     
  18. Blair15

    Blair15 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    12
    премногу задоволна, најубаво ми е
     
  19. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Презадоволна, но секогаш може подобро. Среќна сум што сум во нормална, здрава врска која трае веќе долго време. Го имам најдобриот дечко на светот, што можам уште да посакам? :inlove:
     
  20. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    На скала од 1 до 10 би дала 8,5 . Само да не се лути толку многу и се ке биде окејј :D