1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажни пријателства

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Donna-Basshunter, 15 мај 2011.

  1. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Имам само една вистинска и најдобра другарка а другите можам да ги наречам пријатели ,познаници.
    Имав другарка која многу ја сакав и се дружевме од мали но беше навистина токсична и негативна личност ,кога некој ќе рече токсик она автоматски ми доаѓа во глава. Се дружевме од мали и не сакав да прекинам да се дружам со неа постојано и "прогледував низ прсти" си викав ајде од мали се дружиме ќе се подобри но постојано беше негативна напната лута за се и сешто но на крај ми дојде преку глава и прекинав секаков контакт со неа и воопшто не ми е криво дури мислам дека требаше да го направам тоа многу порано.
    Другата личност за која мислев дека ми е другарка меѓутоа испаднав многу наивна ,она беше премногу дволична и многу голем манипулатор но за жал јас го согледав тоа многу касно , од сите машки во светов она најде да си фати мој бивши и притоа криеше на крај сама дознав и нејзиниот одговор на тоа беше па ти тебе дека не сакаш ништо со него и дека не е твој тип исто така прочитав како ме оговарала на него сосема случајно додека сакаше да ми покаже слика на месинџер ,послем тоа почна да се гледа со оженет Албанец кој има деца и сакаше да ми мести негов братучед (facepalm) и покрај тоа што знаеше дека имам дечко и дека исто така не би сакала ништо со Албанци. Послем тоа она и кажа на жена му и се случија многу работи ,мило ми е што престанав да комуницирам со неа ,сега кога ќе погледнам назад и ќе подразмислам си викам како сум можела да бидам толку наивна.
     
  2. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.441
    Допаѓања:
    33.126
    Пол:
    Женски
    Многу такви пријателства ми имаат поминато низ лажни но никогаш не ги ставав толку блиску до срце.
     
  3. Ane_na_Bisera16

    Ane_na_Bisera16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Искуство со лажни пријатели?
     
  4. Losha_devojka_

    Losha_devojka_ Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2021
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Zdr...Na net zapoznav edna "prijatelka" ii taa se zdruzi isto taka so moava dolgogodisna X prijatelka...I sega pocnavme do sea 4 pati ispadnavme, doagja od drug grad, demek ni pravu cest i se toa ubavo...Ama nesto ne stima...Prijatelkava e postara od nas ima 28 godini..Bar taka ni kaza, sega i praevme test, mnogu e sumljiva, koa zbori so mene ja ozboruva , mojata drugarka so se druzime 8 godini, a koga pravi muabet na tel so nea, pa me ozboruva mene..Demek ja kje sum i go prezemala deckoto bla bla glupostii, a so drugarkava i so decko i koa ke ispadneme najnormalno ni e se...I doma mi vikaa za nea da ne ispagjame, cudno e so doagja od drug grad...Ne znaeme sto da pravime, dali nekoj ima iskustvo, oti deneska se i sesto se desava, nikoi ne ni misli dobro...
     
  5. Kumanovkaa

    Kumanovkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.105
    Пол:
    Женски
    Пробува да ви го расипе односот, најдобро да престанете со неа да комуницирате
    Нема логика што од друг град доаѓа да се дружи со вас, зарем таму нема другарки?
     
    На LittleZuzu, Maryland1087 и Justicija им се допаѓа ова.