1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Листа на клиенти (The Client List)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од NightAir, 9 август 2013.

  1. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    The Client List
    [​IMG]
    Рајли е млада мајка, која се вработува во салон за масажа, за да може да заработува додека нејзиниот сопруг Кајл, не е во можност да игра спорт, поради повреда. За брзо време, сите работи тргнуваат наопаку. Едно утро, Кајл е заминат, од него ни трага ни глас, а Рајли е оставена сама со две дечиња и сметка за исплаќање на куќата. Во салонот во кој работи, 99% од услугите се легални, но постои листа на клиенти, кои сакаат нешто повеќе. Рајли, за да заработи и да ги исплати долговите на Кајл, бара да работи со тие клиенти, и започнува да води двоен живот.

    Многу интересна серија, досега се излезени 2 сезони, третата е во тек, но е паузирана поради тоа што преубаваааааат Џенифер Лав Хјуит е бремена моментално :D . Типична драма, за сите оние кои сакаат драми + многуу убавии и згодни мажи низ цела серија :inlove: :inlove: и се разбира самата Џенифер.
    Оцена 8,5/10

    http://www.imdb.com/title/tt2022170/
     
  2. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
    Ај кажи нешто поише за тие услуги што не се легални xD Да не има многу секс сцени? Не ме сваќај погрешно не дека барам нешто такво туку на тато да му кажам од работа да ја симне подобар е нетот таму па да не му текне случајно да види што серија е и да има што да види xD
     
  3. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    ХАХАХА не, не баш секс ..туку сексуални масажи :D и од тоа ништо не даваа...само воведните игри :D
     
  4. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    И јас ја имам изгледано серијава и ми се допаѓа.А за секси мажи врие :lol: Кој од кој поубави и позгодни.
    Рајли(Џенифер Лаф Хјуит) фрчи од сексипилност.На почетокот на прва сезона му бав лута на Кајл ама во втора сезона се оправи и се гледа дека навистина сака да и се врати.Инаку супер пар би биле и со Евн но сепак Рајли си е заљубена во сопругот.
    Мене фаворит ми се Лекси и Дел, премногу се слатки како пар.
    Неможам да најдам, ќе има трета сезона или не???
     
  5. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    Не е излезена, паузирано има со снимањето бидејќи Џенифер е трудна :D
     
    На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.