1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лузни од акни на деколте

Дискусија во 'Тело' започната од angel987, 13 февруари 2012.

  1. angel987

    angel987 Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Девојкии...нова сум на форумов ама гледам супер совети давате...значи на мене имам остатоци кои ме потсеќааат на тинејџерските денови..на деколтето имам лузни од акни кои изгледаат многу страшно и опасно влијаат на мојата самодоверба (која и онака малку ја иам :P).пробав со една крема а дермоабразија не можам да си дозволам... затоаа вее молам ако знаете некоја ефективна крема\третман или некој друг предлог вее моламм кажете...:D
     
  2. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    ^^ би ти препоралала третман со овошна киселина... појди си на козметичар ке ти кажат од прилика колку третмани треба... :)
     
  3. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Што препорачувате за лузни од акни на деколте?
     
  4. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    Другарка ми го има овој проблем и очајна е бидејќи немат шанси да се тргне лузната.
     
  5. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Јас од Докторс кремот од магдонос ли беше за белење НЕ го препорачувам, поужасно нешто немам користено. Не само што не исчисти ништо туку нови ми ствараше и тоа солидни. Неколку пати направив пауза да видам да не не е од кремот, а го намачкам после некое време, следниот ден истото. Ѓубре невидено.

    Третман со овошни киселини од погоре препорачан знам дека е добар и помага, ама е солено скап а и не се прави на лето односно високи температури.

    Јас искрено престанав со обиди, легнав на сонце и ги исунчав.