1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мала грутка над желудникот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од billi, 25 јули 2010.

  1. billi

    billi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo.neznam kako da ja narecam temava.ama ve molam za pomos.nekolku dena imam nekoja cudna grutka,kako malo topce,pod gradite,nekade nad zeludnikot. se oseka na dopir a ne me boli.i toa e toa sto me plasi.dali na nekoj mu se ima sluceno vakvo nesto?fala vi mnogu.
     
  2. danyela

    danyela Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    mislam deka najdobro e da psetis doktor za da ne se mislis mnogu taka e najsigurno posto sega site mozat da ti kazat ovaka taka ne e ova toa e ali ako si posetis doktor najdobro ke bide nema da se nerrviras ..
    sovet od mene poseti poveke doktori pa ke vidis koj so ke ti kaze... :D :D :D
     
  3. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Оди на доктор да те прегледа не дај Боже може да е нешто по страшно па да се закомплицира
    поздравче :*
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Несакам да те плашам, ама и мајка ми имаше исто. На крај и открија тумор на матката :worried: Само кај неа беше поизразено и подолго време го носеше. Посети доктор, друго незнам што да ти кажам :(
     
  5. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Дај боже да не е ништо но ја би те советувала да идеш на еден ренген за желудник јас имав симптоми ми се повраќше отидов и со кашата се снимав затоа што никако неможам да замислам со она цревото бљак. И на крај ми рекоа дека имам кила на желудник и дека се додека не ми прави проблем и додека не расте немора одма да се оперира редовно си одам на контроли и сега за сега е нормално све. оди види и кажи