1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајки на бебиња од 0-6 месеци во време на корона

Дискусија во 'Канта' започната од ..barbie.., 3 декември 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. ..barbie..

    ..barbie.. Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    673
    Допаѓања:
    657
    Пол:
    Женски
    Здраво мамички :D
    Не наидов на ваква тема, па одлучив да отворам.
    Како финкционирате во вакви услови?
    Дали најблиските ви доаѓаат дома или стравот е поголем?
    Како ви поминуваат овие студени денови со најмалите и какви совети би споделиле со останатите мајки на новороденчиња и бебенца?
    Дали ве блокира стравот од короната или се навикнавте да не му придавате толкава важност?
    Поздрав и се надевам ќе ја наполниме темава со мислења :inlove:
     
    На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.611
    Допаѓања:
    18.177
    Пол:
    Женски
    Јас лани функционирав слично како годинава, ми беше страв од грип и морбили. Се гледавме со ограничен број луѓе и ако на некој му течеше носот ме му приоѓаше на бебуш.
    Сега е многу посериозна работата, па ако можете да се изолирате, најубаво ке е.
    Ние конкретно не можеме да се изолираме па функционираме добро со ограничувања.
     
  3. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Мене многу ме блокира стравот поготово што кај и да е вакцини треба да прими.
    Мм работи од дома па сме ептен изолирани. Одам само кај мојте на некое кафе но кај нив сме со маски и на дистанца. Они од далечина го гледаат бебе. Колку тоа штити не знам но ете да сме мирни
    Ја одам и по маркети по банки и продавници и со куче на вет па ако закачам тоа е. Сепак мора некако да се живее дај боже бар до пролет да се дочуваме после се надевам ќе е полесно.
     
    На Izzy_0504 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Навистина нема потреба да се дуплираат овие теми, може и во постоечките да се побара совет ако нешто е потребно.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.