1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непобедливо срце (Милица Јаковлевиќ-Мирјам)

Дискусија во 'Книги' започната од Ammy.Lee, 29 јануари 2013.

  1. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Уште една од прекрасните книги на Мирјам.
    Книга за љубовта помеѓу двајца.
    Миомира е богата девојка-ќерка на директор на банка,ја сака музиката и свири на клавир ,а Нинослав сиромашно момче правник по професија,исто така ја сака музиката,воодушевен е од свирењето на Миомира но ја обожава операта ,тој никако не може да пронајде работа се додека еден ден не биде повикан во куќата на Миомира за да го подучува нејзиниот помал брат-нескротливиот Сташа кој го мрази училиштето и професорите.
    Како Миомира и Нино ќе си ја признаат љубовта?Кои се пречки му се јавуваат патем додека го остварат љубовниот сон.?..
    Раскажаново е само 10% од книгата,мал вовед.За да дознаете што ќе се случи понатака топло ви ја препорачувам да си ја прочитате (а сега има и можност секоја сабота и недела да си ја гледаме на тв),но сепак книгата е уште поубава,неможам да ги прикажам описите на природата,Миомира и Нино кои авторката прекрасно ги има доловено :clap:
    Заљубена во книгата :inlove: :bow:
     
  2. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Книгава е прекрасна. За мене е најубавиот роман од Мир-Јам.
    Класична љубовна приказна која наидува на препреки кои на моменти делуваат несовладливи.
    Вреди да се прочита.
     
  3. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Одамна ми е во план да ја земам,бидејќи за книгава имам слушано само добри критики. :)
     
  4. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Имам купено книги од Мирјам(оние за кои нема филм), но некако сеуште не сум се осудила да ги читам, сметам дека преку филм емоциите се многу појако искажани(конкретно за нејзините книги).
    А која од трите теми за кои има филмови е подобра, неможам да кажам, сите ми се подеднакво убави, романтични.. :)
     
  5. lavce1359

    lavce1359 Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2012
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    16
    Дали оваа книга ја има превод на Македонски јазик? и ако ај има каде можам да ја најдам .... ?
     
  6. EMILI1999

    EMILI1999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Ја има на македонски во книжара ,,Култура,, на плоштад...