1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не чуствувам ништо во текот на односот

Дискусија во 'Секс' започната од swangirl91, 4 ноември 2013.

  1. swangirl91

    swangirl91 Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Здраво девојки , нова сум се регистрирав специјално за мојов проблем , па ако може некој нека ми помогне ! Значи вака имам проблеми во текот на сексуалниот однос , т.е. не осекам никакво дразнење ! Се е ок во текот на предиграта желбата е тука , ама кога имам однос не осеќам воопшто ништо , никаква дразба ! А да свршам ми е поим ! Не поднесувам ни партнерот да ми продира со прсти во мене , некако неубаво ми е ! Имам 22 години и овој партнер не ми е прв , имам и предходно сексуално искуство , и скоро со бившиот партнер така ми беше. Што би бил проблемот ? Со кого можам да се консултирам да најдам решение ? Ви благодарам однапред !
     
    На makedon81 и violett им се допаѓа ова.
  2. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Може ќе ти звучи чудно, ама јас мислам дека кога сакаш некого и те привлекува физички нема да размислуваш дали ќе му дозволиш одредени работи...едноставно тие ќе се случат спонтано...Може и до тебе да е...да не се опушташ доволно, да се преокупираш со некои други работи и да не се препушташ на моментот...ти најдобро се познаваш себе си, направи некој експеримент. Инаку првин си помислив дека типот е навистина лош во кревет, ама после прочитав дека и со бившиот така ти било.
     
  3. huntelaar

    huntelaar Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    50
    Обиди се да поднесуваш партнерот да продира со прсти во тебе. За тоа има гомила техники кои брзо се учат, а знаат да те доведат во трансцендентална состојба. Ништо не е болно, напротив, ќе сакаш пак и пак, и пак....
     
  4. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Штом и со бившиот било така, значи е до тебе. Не сакам да звучам смешно, меѓутоа игра улога широчината на вагината и дебелината на пенисот во тоа колкава дразба чувствуваш. Баш никакво задоволство не добиваш од сексот? Не знам каков совет/решение да ти дадам бидејќи не сум се соочила со вакво нешто, можеби е најдобро да се консултираш со соодветно лице за тоа.
     
  5. natalijja

    natalijja Активен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    13
    Ми се има ова случено но тоа беше на почетокот кога почнав да имав односи. Но сето тоа ми беше од страв да не ми се случи нешто, и не бев доволно опуштена.меѓутоа сето тоа се смени со текот на времето. Мислам дека треба да се опуштиш да немислиш на ништо едноставно пробај да УЖИВАШ. Се согласувам со Lovely93 Де бе баш ништо не чуствуваш за време на сексот :?:
     
  6. swangirl91

    swangirl91 Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Минимални дразби понекогаш на почетокот на односот , а некакогаш и буквално ништо ама баш ништо. Кога има пенетрација со прсти повеќе чуствувам болка , него ли задоволство .Со последните два партнери ми е вака , со другиот не беше се си беше нормално и ок , и јас помислив за должината и ширината на половиот орган на партнерот да не игра некоја улога , ама пак со двајца иста ситуација ?Сме експериментирале како во кола , надвор , и сл. и пак и пак исто :(
     
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Jас мислам дека е психичка блокада сето ова што ти се случува или не се трудиш доволно или не го сакаш партнерот.A болка може да почувствуваш и од недоволна навлажнетост.Oпушти се колку што можеш ,ако не посети психолог може ќе ти помогне да најдеш решение.Oва ти го кажувам зашто и јас со бившиот некогаш чувствував само болка никакво задоволство а знам дека проблемот беше во мене.
     
    На tessie и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  8. huntelaar

    huntelaar Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    50
    Каков психолог, какви бакрачи, уште повеќе збрка ќе ти направи. Проблемот е од природен аспект. Исто ми се случувало и мене, како машко. Кога од некоја причина не ми се свиѓа некоја девојка, може да биде добра до утре сабајле. Не ти се свиѓа и недоволно те привлекува физички. Обидете се пред односот да дегустирате по некоја чашка лесно бело вино. Да ви ги отпушти нервните завршетоци. Тоа би можело да ти биде појдовна точка. Црвено вино знае да „лизга„ некоректно, па тогаш може и да правиш нешта што никогаш не си ги правела. :) Топол поздрав.
     
  9. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Ова може да е сериозен проблем кој може да има посериозни и по комплексни последици. Прво можно е да има некои оштетување, на нервните завршетоци во вагната, па затоа не ја чувствува дразбата, а сходно на тоа и има одбивност кон пенетрирање со било што во вагината. Можно е дека фсушност не ја возбудуваат машки, и затоа чувствува само одредено задоолство при клитерално дразнење. И како последно би го ставила она што некој од вас го рече психолошката блокада. Но доколку постои психолошка блокада таа ќе постои и при орално дразнење на клиторисот. Многу е битно дали таа чувствува задоволство кога сама си пенетрира? И фторо што е уште побитно. Дали кога се самозадоволува нејзина муза се мажите, или нешто спротивно од тоа. Бидејки може да се работи за латентен хомосексуалец(лезбејка) која несака сама на себе да си признае дека само залудно се мачи со мажите.
     
  10. Paula1.-P

    Paula1.-P Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Zdravo na site, se izvinuvam sto ne kiristam kirilica
    Imam eden mn golem problem sto za vreme na seksot so partnerot ne custvuvam nisto? Imam i bolka vo vaginanata na pocetokot... ginikologot mi rece deka seto toa e zatoa sto ne sum zaljubena vo partnerot, i moze da e toa , no jas sum vekje mazena i mn sum zbuneta, prv seksualen partner mi e ne bi mozela da sporedam....Mn sum zbuneta nz sto da pravam
     
  11. butterfly_mk

    butterfly_mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2017
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    321
    Пол:
    Женски

    Дали гинекологот ти е сериозен? Имаш раѓано деца?
     
    На Stressed Out, sj *O* и Anon им се допаѓа ова.
  12. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Можно е да не чувствуваш ако си мн стегната или ако цело време сакаш да почувствуваш нешто.Треба да се опуштиш и да пробаш разни пози.Дали екпрементирате во сексот?
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Кај ти е умот додека имаш секс?
     
  14. Paula1.-P

    Paula1.-P Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Ne, nemam ragjano

    Pa ne eksperimentirame,
    Mozebi i da ne sum skoncentrirana, ke probam da se opushtam , no mn brzo se zamoruvam i ne sakam povekje nisto... ne svrsuvam samo se zamoruvam
     
    Последна измена од модератор: 8 декември 2019
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Да не си тешка? Извини на прашање...
     
  16. Paula1.-P

    Paula1.-P Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Ne, imam normalna kilaza
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Како стоите со предигра?
    Дали користите кондоми?
    Мене ова ми се имаше случено од одредени кондоми кои не ми одговараа и пак кога мислев дека сум напалена а уствари не бев доволно и ми требаше подолга предигра.

    @Paula1.-P
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Тогаш единствено е проблем, што паметот не ти е во сексот.
    Не си опуштена.
    Нешто може те мачи.. може да е нешто за кое не си ни свесна.

    Ако се пролонгира проблмов, не е лошо да посетиш психолог.
    Заради муабет...
     
  19. Paula1.-P

    Paula1.-P Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Fala vi devojki, da ke posetam psiholog mislam deka e najdobro za da bidam sigurn

    Jratka predigra, toxno i jas mislam deka sum.napalena no sepak na jraj ne sum dovolno navlazneta a ako prodolzime so podolga presigra jas se umoruvam ne sakam povekjeda me dopira ne mi e ubavo
     
    Последна измена од модератор: 8 декември 2019
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Заљубеноста нема врска со уживањето во сексот, но ако е случај да партнерот и е одбивен, да не може да го поднесе или да не ја привлекува воопшто, тогаш многу е веројатно да е тоа причината што не ужива. Можеби тоа сакал гинекологот да го каже??? :?:
     
    На elenaxbbg и joy1 им се допаѓа ова.