1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од грдото пајче до јака шмизла

Дискусија во 'Канта' започната од GeorGinnA, 21 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    ...Еее драги мои девојки!!!

    Плетен џемпер со отворена летна сандала....свашта.Оваа комбинацијаа ја видов пред неколку дена од една преубава девојка,дојдена од едно помало гратче на студии во нашава ни метропола.Додека разговаравме не можев да си се изначудам самата ...Зелена сенка на очите таман колку са целомесечна употреба,пудра ако дувнеше еден ветер сигурно пола Македонија ке се задушеше и како врв на сето тоа црвен кармин кој у комбинација со плетената бела блуза и летните сиви сандали ама ич не се уклапаше.Го знам бре девојчето сто години,додека си живееше дома беше супер,што сакаше да докаже со тие смели комбинации од кога се пресели тука појма немам.Да,секој има право за свој личен избор ама аман бре луѓе,на светов има милијарди луѓе секој различен секој со своја посебна нишка,јас мислам дека стварно нема потреба од глупирање за да дојдеш до центарот на вниманието...и да, ке бидеш таму ама не на начин на кој си замислуваш,туку како предмет за исмејување.Кога веке ке научиме да се сакаме такви какви што сме,и најважно да се почитуваме пред се самите!Дали навистина мислиме дека на тој начин ке направиме нешто битно,некој дострел у животот?????....Кој е расположен,нека повели и нека сподели некое мислење...Поздрав
     
  2. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    6.829
    Пол:
    Женски
    И што е поентата сега? Кој како сака ќе си се носи,како сака ќе си се шминка...Не гледам никаква дискусија овде... :^)
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Сега би требало да го разгледувам начинот на кој се облекла девојката?? Па тоа е нејзина работа! На кој како му се допаѓа така ке се облекува и што мисли дека треба да прави ќе прави. Не знам што е финтата со темава :^)
     
  4. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Си реков којзнае за што е темава :) прво ми падна дека е за некои девојки кои порано биле исмејувани, неприфатени, а сега се успешни. Баш ми е жал што ја отворив, и јас не гледам што а финтава со постот.
     
  5. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Девојкава што ја отворе темата сака да каже дека има стил, дека знае да се облекува, дека знае да се шминка, а девојката што ја опиша според неа не знае да се шминка, незнае да се облеква и слично. Дај живејте си ги својте животи, не се замарајте со тоа кој што носи како носи и кај носи.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.