1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Опседнатост со тој што го сакате

Дискусија во 'Сингл' започната од Yeeah, 30 јули 2012.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Период цело средно школо до прва-втора на факс...со еден на кого сега ни мрсул не би фрлила (инаку бивш дечко со кој малку одевме), кој ме научи на лекцијата никогаш веќе да не си дозволувам да си праам таков бајрам со паметот. :D По тој период, не сум се опседнувала со никого...aли изгледа морало еднаш да се изгорам за да ми дојде памет. :lol:

    Никогаш, ама никогаш не си дозволувајте да се опседнете со некого. Најлошо нешто, избегнувајте го колку што можете.
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Го сакам најмногу.Прва љубов.Прва врска со него:) Тој ми е се.Понекогаш помислувам на тоа дека сум премногу опседната со него и почнувам да се нервирам.Имам страв да не го изгубам :/ Некогаш и љубомората неможам да ја контролирам, и слабо му верувам.Иначе да,не поминува ноќ а да не сонувам нешто.. Така да често го сонувам него,а ми имаат кажано дека премногу често мислам на него затоа е така...
     
  3. luna589

    luna589 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    јадам- мислам на него, одам на училиште- мислам на него, спијам- го сонувам, седам на фб- висам на неговиот профил, гледам телевизија- го замислувам... единствено кога одам на тренинг заборавам на се но, тој повторно е во мојот ум... нема спас :lol: :inlove:
     
    На VictoriaSan му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lilybeth

    lilybeth Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    14
    Јас и мојата потсвест ке треба сериозно да разговараме ... Мислам не можам да си го објаснам ова што ми се случува . Се работи за моја прва љубов со кој веќе со месеци не сме заедно а многу ретко се гледаме , што делумно и ми одговара . Значи јас еве се си мислам дека сум на одличен пат целосно да заздравам од пост раскинувачкиот стадиум , значи не плачам веќе како луда на секоја поемотивна песна , текст , не мислам дека треба да му се јавам , мислам дека е време да се ориентирам на нешто ново , дека би можела да љубам повторно итд , но не ми е јасно зошто секоја 2 вечер сонувам нешто во врска со него , не мора него , но стравв ме фаќа веќе луѓе цела фамилија му ја испосонував и новата цура и да не сонувам конкретен лик , пак у сонот некој муабет или мисла ке падне за него , не знам како да си го објаснам ова ... дали јас сум си вообразила дека сум на пат да го "заборавам" а мојата потсвест ми праќа други пораки ? ЧД
     
  5. Shaaggy

    Shaaggy Активен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    7
    Опседнатост, исто како лек кој ти треба за да смири голема болка.
     
    На LittlePinky и Name им се допаѓа ова.
  6. badlove

    badlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    опседната сум со личност која не се знаеме лично, на фб неможам да го најдам Ч((
    помогне коа ќе го видам шо да му речам за да се запознаеме!
     
  7. mawotosweetie

    mawotosweetie Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    За разлика од другите јас сум опседната со машки, штом видам некој одма очите ми светат хахаха незнам што ми се дешава и да сум у врска тоа не е битно у секој момент подготвена сум да изварам иил да флертувам со друг, некој лек? ]:)
     
  8. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Бев опседнат со него заради тоа што бев премногу заљубена.
    Дечкото го идеализирав и ми беше совршен, од очите до устата, телото, висината.. совршенство.
    Не е во ред да се фантазира премногу со некој како што правев јас зошто на крајот лошо завршува.
    Не знам него како му е, знам дека јас не сум виновна.
     
    На fallenangel и Feminka22 им се допаѓа ова.
  9. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Опседнатост ? Било је некад у средношколске дане :D
     
  10. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.920
    Пол:
    Женски
    ах поопседната од мене нема, плус јас мислам на два-тројца, не на еден :inlove::l: ам ај океј?
     
    На VictoriaSan му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Сум била опседната да, повеќе од пола година..
     
  12. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.242
    Пол:
    Женски
    Normalna pojava e da se opsednes so toj sto go sakas