1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Отворена школа за фудбал и забава

Дискусија во 'Слободно време' започната од levely, 19 август 2012.

  1. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    За прв пат манифестацијава се отворила во Босна и Херцеговина но и во Македонија стана традиција.Скоро во сите градови во Македонија се одржува еднаш годишно.Наменето е за деца до 13 години и обично во секој град трае по 3 дена.Децата се поделени во групи и секој ден ираат различни игри.Исто така сите се облечени во исти маички и капи (донација од Cross Cultures Project Association (CCPA))Секоја екипа има тренер а тренерот асистент .Манифестацијава се одржува обично во градевите со погелеми фудбалки игралишта.Годинава ќе се одржи при крајот на август а јас се пријавив за асистент па ќе видеме како ќе помине.Исто така годинава децата ќе имаат можност да отидат и во друг град каде се одржува манифестацијата каде ќе стекнат нови пријателства :)
    Што мислете вие за манифестацијава доколку се одржува во вашиот град :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

  2. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    Ееј јас имам учествувано тука :D
    Бев пред едно 6 години. Многу позитивни впечатоци од манифестацијава.
    Тоа време одев на пливање, и преку тренерот дознавме за ова, всушност тие и не носеа. Мислам дека 3 дена траеше, преубави три дена ми беа тоа. Дружење, спорт, рекреација. Во главно учење на основните работи во фудбалот, а потоа и некои натпреварувања, нешто како игри без граници, не е само со фудбалот поврзано.
    Само убави спомени имам, а и уште си ја чувам маичката и си ја носам по дома :lol:
     
  3. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Епа да ви се пофалам супер си поминав денеска музика забава.....Милини.Ајде утре пак (едвај чекам) :D
     
  4. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Јас бев лани и многу убаво си поминав. Изненадувања,забава и најака беше песната која ја игравме на почетокот и на крајот :lol: И јас како малите дечиња, си играв,шутирав :D Но,прекрасно си поминав со позитивни впечатоци.
     
  5. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Гледајќи по маичкиве на децава,излгеда се работи за истото.
    Јас кога бев 4то одделение имавме предмет и се викаш вака Open Fun Football school и само фудбал на часовите игравме.Имавме исти вакви маички како децава,и од цело училиште за нашиот клас го имаше ова како предмет.
    Пред 2-3 години знам дека имаше и во цел град,се одржуваше тоа на стадион.Одеше една другарка.
    Што значи дека и јас имам учествувано.Го гледам како убаво место за забава и за запознавање на нови другарчиња! :rofl: :rofl: :lol:
     
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.036
    Пол:
    Женски
    Јас не одев, но како што гледав беше навистина добро и штета што го прекинаа. Децата се дружеа, учеа, се натпреваруваа. Стварно беше корисно.