1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледот зборува?!

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 24 јануари 2010.

  1. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Mnogu pati sme slusnale "pogledot kazuva poveke od zborot", dali se soglasuvate so toa, dali mislite deka eden topl pogled prosleden so nasmevka moze da kaze mnogu poveke od na primer zborovite "Te sakam" ili slcno....? :roll:
     
    На Andrijan4eto му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Секако дека да. Можеме да го контрлираме она што го кажуваме, но нашата реакција и постапките за кои ние воопшто не сме свесни секогаш ќе не издаваат, а тука спаѓа и говорот на очите
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Се започнува со погледот! И секако дека еден поглед може повеќе да каже и да покаже од некој збор или реакција. :worried:hock:
     
    На mixaelka12, srcekrsacka, thelittlemermaid15 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ауууууууу во некои моменти и ситуации и те како погледот зборува...едноставно неможе да се опише тоа....има случаи кога луѓето несаккат ка збруваат и да кажат нешто ама ПОГЛЕДОТ ГИ ИЗДАВА :D
     
  5. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    Pa ne za xhabe vikaat ocite se ogledalo na srceto ;)
     
    На Anisijaf и akita им се допаѓа ова.
  6. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Уф да...дефинитивно. Само еден искрен поглед ми треба и печена сум. На дечко ми секогаш му викам дај да ти ги видам очите за да видам колку ме сакаш ! :lol: И ме сака! Хухухуху :D
     
    На Rose437, FotoLina3 и xxAngelxx им се допаѓа ова.
  7. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Мислам дека и не постои нешто помоќно и поогнено од поглед. Љубовта започнува од очите.
     
    На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.
  8. dusi4ka

    dusi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    tocno taka ljubovta zapocnuva od ocite tocno,nooo slusajte ja mojata situacija.....pred pola godina so edno dete na mn interesen nacin se zapoznavme,no vomuguvreme jas imav decko iako i koga me prasa dali imam decko jas mu rekov deka nemam,no podocna razbra od dr deka imav decko i vsusnost ispadna deka sum go lazela, a jas toa ne go napraviv namerno,taka napraviv bidejki uste koga go vidov prvpat ni se sretnaa pogledite i sfativ deka go sakam, a isto i toj mene toj den nikogas nema da go zaboravam.Posle ova jas mu se skarav na decko mi so koj se vlecev onaka detska ljubov 2-3 godini,no tuka ne zastanaa rabotite so mojata seuste nezaboravena ljubov.Toj postojano bese na nekoj nacin so mene,nemase vecer a da ne me prasa kaj sum so koj sum,vo koj lokal ke odam i slicno, i iako nikagas ne mi bese nisto poveke od drugar lani zimoto znaci bevme postojano zaedno uzivavme,se mavamve so sneg,odevme zaedno po lokalite ednostavno sakase da bide so mene,site moi i negovi bliski znaeja deka nie vsusnost na nekoj nacin postojano se pravime eden za drug,a ne sme zaedno.............toj period toj bese sam ednostavno ne go zasegase druga devojka osven mene,no se za nekoja glupost ke se potskaravme i potoa pak ke mi se izvinese.......no,potoa stana se poinaku toj pocna da izleguva so dr devojki na pocetokot se kriese od mene,no sekogas bese otkrivan i na nekoj nacin se osekase deka e kriv i postojano mi se pravdase.Letovo dodeka bev jas na odmor se sretnavme tamu i troj me vide so novi drugari od dr grad i sekako ne mu bese bas mn mn milo,potoa edna vecer mi dokaza deka voopsto ne mi veruva mi prefrlase postojano za mojot bivs so odev podolgo,iako bese toa samo detska ljubov toj ziveese so somnez deka jas so mojot bivsi sum imala nesto poveke,taa vecer mn me povredi i sfativ deka on e mn ljubomoren i nikogas nema da ima doverba vo mene.....navistina mi bese mn tesko.Edna vecer se osudiv da mu pisam i da razjasnime se ednas zasekogas...da znam na so sum bidejki ednostavno se izmoriv od se ...i toj togas mi rece deka odamna trebalo da sfatam deka nisto ne sakal da ima so mene i deka se bilo zaludno ....navistina se cuvstvuvav skresena i ja smu rekov deka veke ne sakam da me prasuva ni kaj odam ni so pravam so mojot zivot oti toa e samo moja rabota....i posle ovaa raspravija posledna.....e sekoja vecer so razlicna zenska i se trudi da doznae kaj odam jas se so cel da go vidam...na nekoj nacin se naviknav na seto ova bidejki postojano i odmna se slucuva...sega sme samo na zdravo kaj si so kako si i tolku i na nekoj nacin kako da mi nedostiga so ne e pokraj mene,makar sto nikogas ne mi bese nisto poveke od drugar navsitina nemozam da go sfatam i razberam i mi e mn grdo,so koj i da sum sekogas mislam na nego,a nikoj ne me razbira ke mi recat drugarkite:"ajde ma pa nisot ne ti bil so mu se zamaras,gledas deka e zabegan malce"no ne e taka mene ne e mi e seedno.Ovoj mesec se nekoj negov drugar ke mi pise i ke i go spomne nego a jas se pravam kako nisto d ane cuvstvuvam i osekam deka mu e krivo i deka misli deka me zagubil...dali pravilno postapuvam?
     
  9. dusi4ka

    dusi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    a seuste se gledame isto kako nekogas.....so siti oci sem eden za drug vo sejkoe vreme postojano s edzveri vo mene...gleda so koj sum so koj sum.....navistina nemozam da go razberam i mie mn grdo poradi toa:(
     
  10. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Дали тоа ние се наоѓаме во слична ситуација... ахх тешко е, само што овој не ми кажа баш така, туку сеуште ми пишува и збориме, но сега има девојка... а сеуште се обидува да биде со мене, но јас веќе се откажав, неможам да го гледам така, а и НЕ САКАМ да бидам втора! :D
     
  11. dusi4ka

    dusi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    da da te razbiram deka mn e loso da bides necija rezerva barem taka ke se cuvstvuvas te razbiram znam kako e.....so znaes so voj mojv nema zenska nikogas postojano si se muva...za d amu pokazes deka vredis mn poveke od taa...sobere hrabrost i kazi mu deka sega zasega koga e vo vrska mozes da mu pruzis samo prijatelstvo, a za ponatamu dokolku bi bil sam bi bila dr prikaska,taka da jas mislam deka ke sfati deka mu znacis i ke go napravi vistinskiot izbor:) veruj mi taka e
     
  12. dusi4ka

    dusi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    така да ке видиш дека многу работи ке се сменат бидејки стом сеуште ти пишуба друго значи постои веројатност да бидете заедно сепак е свесен дека му значиш,за разлика од овој мојов што е премногу горедлив и ке ме загуби токмупоради тоа :D
     
  13. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Тој можеше пред тоа да биде свесен... а не сега... инаку во случајов јас сум премногу горделива и не му дозволувам баш како сака да се однесува бидејќи јас неговото однесување го сфаќам како да сака да седи на две столици, епа неможе... да му значев навистина немаше да биде со друга... инаку сепак фала :D
     
  14. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    јас се согласувам со ова
    понекогаш е доволен само поглед за да се каже нешто
    :D :D :D :D
     
  15. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Погледот може да кажува повеќе и од 100 зборови. Некој може да кажува ТЕ САКАМ, но ако тоа не може да се види во неговите очи и постапки...сите тие зборови паѓаат во вода.
     
    На FotoLina3, snekibabyD и Wild-GirL им се допаѓа ова.
  16. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Се разбира погледот го кажува тоа што не може да го каже и човекот. Погледот заменува 1000 зборови. :wasntme:
     
  17. lacki

    lacki Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    se soglasuvam deka pogledot kazuva mnogu povekje od zborovite, no ponekogash ne mozeme da procitame sto sakaat da kazat necii oci. jas na primer ne mozam da razberam zosto nekoj bi izbegnuval necij pogled, kako na primer masko izbegnuva zensko. toj sto mi se sviga ne moze da me pogledne vo oci i toa stvarno me nervira.
     
    На neimenuvana му/ѝ се допаѓа ова.
  18. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    :y: :y: :y: :y:
     
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Зборовите зборуваат најмногу. Што ќе ми е поглед ако не ми кажува дека ме сака? Што, со поглед ќе ми каже? И ќе се нервирам што мисли. |( Јас сум рекла, секогаш се кажувам како што мислам истото сакам и спрема мене да е. Несакам молчење, што има ќе ми каже. Погледи не ми требаат. Зборови и остварување на зборовите ми треба.
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ А замисли па, нон-стоп ти кажува дека те сака, а не го мисли тоа (што се случува во поголем број случаи).
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.