1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предвидувањата на баба Ванѓа

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Delevska, 14 март 2010.

  1. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    Баба Ванѓа! Море гони се у 300 П**** М****** ;) ]:)


    Живи глупости!

    Немој да не почне Трета Светска Војна!

    УФ :@
     
  2. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Јас кажувам дека утре некој на светов ке си купи нешто што сака, друг ке си купи кола и ај сеа сум пророк. Јаас не верувам во ништо од ова. и Мајка ми идела по вакви ствари коа боледувал брат ми па сите и викале здрав е нема да умре, ама умрел.
     
  3. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Абе стварно сега не знам дали да верувам или не. Ама сепак кај можи да предвидува дури до 2300, а и ако од болеста брзо се умира тогаш за неколку години би требало да се сите мртви, а не по неколку децении да се пронајде лек.Па кој ќе го пронајде лекот, а? ЖИВИ ГЛУПОСТИ. целиот свет трбаше да се ништи во 2012 па не ми се верува дека така ќе биде, колку може да се поремети животот и планетава за 2 години. и баба Ванѓа можеби била видовита, ама не можи само лоши работи да се случуваат во светот така да си праела женава некој филмој, знаела дека има публика па само да привлечи внимание "предвидувала"
     
  4. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Сето тоа е една голема глупост .Паметам кога се зборуваше дека пророштвото кажува дека 2000 та е крај на светот ...па еве сеуште сме живи.Сето тоа е изрежирано од други луѓе а не од една старица која не знаеше дали е водена од бога или од ѓаволот .Имав прилика да разговарам со човек кој маката го натерала кај неа -и неговото искуство е ..сето тоа е верување и лага . За неговата жена која беше болна доби одговор од неа дека ќе стане за 10 дена а по толку беше на гробишта .Па сега ако ме лажел тој мене ве лажам и јас вас.
     
  5. Sophy14

    Sophy14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    8




    i jas go imam ova citano ,samo od ne od idividi. veruvam za ovie bliskite godini, a za podalechnite od 2200 nagore ne. iako i 218... ne e bliska..
     
  6. Sophy14

    Sophy14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    8
    deka vo 2012 ke se rusi svetot toa ne e tochno. toa se samo dezinvormacii. reziserot na filmot deka vo 2012 ke se urne svetot procital nekoja kniga kade se kazuva deka ke zapochne nova era,i toj setoa toa go protumachil vaka i taka se rasirija tie informacii . ;)
     
  7. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Можеби жената ја бивало за да најди деца или да излечи и слично, но во 4200 година никој нема да знае за светот што и како сепак верувам во Бајачки но не во невозможни работи :)
     
  8. badgirl12

    badgirl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    15
    пред некое време 3 пати кажав некои работи што подоцна навистина се случија и една другарка почна да ме вика баба ванѓа ! :$ хаха но не верувам во баба ванѓа и такви работи :*
     
  9. aquafortune

    aquafortune Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    23
    Го читав предвидувањава пред еден месец и се исплашив од иднината,искрено,бидејќи имала многу работи предвидено што се оствариле.Потоа се опуштив,заборавив малку и еве начекав тема за неа.Многу лоши работи предвидела,некои со смисла,некои без...Се надевам дека се чисти измислици на жолтиот печат,бидејќи не ми се умира во најубавиот период од мојот живот. :x :sweat:
     
  10. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Предвидувања се скоро исти со предвидувањата на Нострадамус. Дел од предвидувањата до сега се десиле само што утнати се годините :) Си верувам во вакви работи :)
    И најдоброто предвидување кое до сега што го имам прочитано е на Ајнштајн :D 'Четвртата светска војна ке биде со лак и стрела' :D
     
  11. Odiseja

    Odiseja Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    32
    јас сум Ванѓа :rofl: :rofl: :rofl:
     
  12. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    луѓе еве го ноември за неколку дена, спремете се за 3 светска војна пфффф ГЛУПОСТИ НЕВИДЕНИ....
    па нели после смртта на Ванѓа ке слушнеме за нејзина наследничка од Франција??? 14 години откако е мртва па ништо уште не сме слушнале :D
     
  13. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    А што мислите за овоа?
    2221 – Во потрага по вонземски живот, луѓето се соочуваат со нешто застрашувачко.
    Што е тоа толку застрашувачко што го има во многу предвидувања.. овоа највеќе ме влече..
    А и ако викаат у 3000 и незнам која дека ке умре се на Земјава како тогаш викаат крај на свет у 2012?
    Тоа да видиш..
     
  14. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ноември дојде и помина од војна ни глас ни трага :D
     
  15. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    2014 – Поголемиот дел од луѓето во светот, ќе имаат рак на кожа и други болести поврзани со кожата. ( како резултат на војните)
    2016 – Европа е скоро празна.
    2100 – Човечки направено Сонце ја осветлува темната страна на Земјата
    2111 – Луѓето стануваат роботи.
    2130 – Колонии под вода. (совети од вонземјаните).
    2154 – Животните стануваат пола-луѓе
    2288 – Патување низ времето. Нови контакти со вонземјани....

    е како да неее :lol: научна фантастика и се предвидувањава...изгледа Ванѓа многу филмови гледала :D
     
  16. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Ние расправаме на форумов која од Бијонсе или Ријана била пратена од ѓаволот кога одговорот ни бил цело време пред нос-Баба Ванѓа. :^)

    Јас да ви кажам право сум малку скептична.Сум слушнала фала богу за женава,факт е дека ете помогнала на некои луѓе со тие нејзини методи на јасновидство,ама ова што го читам мене ми личи како најава за некој Научно фантастичен филм чија што премиера се очекува во кината |(

    Повеќе верувам во тоа дека и да предвидела женава нешто,другото е исфилувано до немај каде.Можеби грешам,ама сепак тоа е мојот став. Од една уста до друга,овој додал нешто,друг,трет,....и така составиле листа на настани како сиже на најнововто продолжение на Војна на ѕвездите :)
     
  17. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    значи сигурно дека е преовеличавано и додавано. сега читав на зазабава:

    "некои истакнуваат дека јасновидката имала и неколку погрешни предвидувања поради проблемите со временската ориентација, други се плашат дека сепак ги погодила најважните настани.

    Нејзините пророштва се тешко разбирливи на локален бугарски дијалект, па оние околу неа ги "преведувале" и запишувале нејзините предвидувања за судбината на човештвото."
     
  18. chokova93

    chokova93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    ajdeee xD se e ispomeshano... haha ako drugi i gi preveduvale prororstvata... zimi majka ... :D:D

    [mod-kirilica:3e2v698k][/mod-kirilica:3e2v698k]
     
  19. inuska

    inuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Баба ми и дедо ми имаат пријатели кои во тоа време не можеле да имаат деца. Тие луге се викаат Митко и Стојка ( измислени имиња ). Митко не сакал да излезе од кола и дедо ми отишол со Стојка. Кога тргнале за натака се пријавиле за да влезат, и кога портирот отишол да ја праша баба Ванга, таа му рекла нека дојде Стојка со мажот, овој не е нејзиниот маж...
    Мислам дека тоа никако не е случајност,иако мислам дека за некои работи е преувеличувано. Еве дојде и 15 Декември и нема Трета Светска Војна а се сомневам и дека другиве работи кје се остварат
     
  20. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    па нели била слепа како ги гледала?