1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пристапот на машките

Дискусија во 'Врски' започната од Superiska, 28 март 2010.

  1. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Kolku vi e biten pristapot od maskite? Kakov treba da bide?iako ste zborele deka treba da bide kulturen,fin,sarmanten,nasmean,pameten.no ne e sekogas taka.
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Отвораш тема на латиница со капс лок. А и башка постои темава, додворување се вика. Побарај, ако не те мрзи.
     
  3. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Ok,ne mislev na udvaranje,nego na prvo zapoznavanje,primer sakam nekoja devojka da ja zapoznam,e tuka sega e mnogu bitno kakov vpecatok ke ostavam kaj nejze,na primer se doblizuvam i ja prasuvam dali bi sakala da se zapoznaeme?dali bi sakala kafe da pieme?znaci pristapot e bitna rabota,sigurno ne bi sakale da zborat kakva picka si,ajde da se seksame.itn
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Бреееј па уште и ти си ја отворил таа тема :lol: Па дај мајку му пишувај на кирилица барем. Нели сите за тоа се залагаме. Па кога почнуваш да и се додворуваш на девојка нели и пристапуваш.Пристапот што е ако не додворување. Веќе си кажаа искуства каков сакаат да им биде пристапот.
     
  5. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ооооо па ова машко било што ја поставило темава...уште едно машко на форумов :lol:
    ајде нека се множат....туку за пристап или додворување па слично е бре...штознам треба да се има култура и шарм :)
     
  6. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Ако не и се допаѓаш и не ја привлекуваш физички ти и Шекспирт и Достоевски и го цитирај џабе не пали :up:
     
    На orbakanu му/ѝ се допаѓа ова.
  7. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    ВООПШТО НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ! Мене лично не ми е битен изгледот, се додека не слушнам што има да ми каже спротивната особа. Значи еднаш се изгорев, летајќи по убавина и од тогаш воопшто не ме интересира физичкиот изглед, прво сакам да видам што носи од внатре таа особа, каков карактер има, колку памет има во главата па после се останато.
    Значи не треба да го цитира Шекспир или било кој друг, тоа веќе е патетика, треба да биде свој и искрен пред се.
     
  8. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Па погледни околу себе, колку физички неубави личности ќе видиш па и тие нашле сродна душа. Неретко преубави женски се во врска со неубави момчиња или обратно.Заклучокот е дека воопшто не е битен надворешниот изглед и затоа не се согласувам со ова.Не се залажувам по надворешна убавина, и не и придавам големо значење.Што ако е убав, ако е прост, да не знае два реда саглам муабет да направи. Ги ценам луѓето според карактерот и она што го имаат во главата.
     
  9. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    :up: :up: :up: Se soglasuvam....fizickiot izgled e mozebi vazen do nekade ama ne e presuden,drugi raboti se po bitni kako sarmot,harizmata,sekako odnesuvanjeto i toa da e sreden doteran,cist i toa e bitno ama najbitno e da ima hemija da te privlece nesto ako nema hemija i Bred Pit da mi dojde dzabe e sve :lol: ,kolku ima preubavi maski i zgodni i sve ama nikako ne me privlekuvale pobitno e da ima nesto od vnatre da te privlece
     
  10. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Физичкиот изглед е премногу важен.Сега да не си продаваме филмови овдека .Ако не ти се допадне физички како изгледа натаму се сведува на другарство и ништо повеќе.Да ви дојде фраер 120 кила и едвај подвижен немој да ми кажете само дека тогаш карактерот ќе ви е најважен.У него може да се заљуби девојка што има и она 120 кг.Многу јасно.Никој не се заљубил у карактер туку у физички изглед ;) Се друго е мажење очи.Карактер гледаат девојки што изгледаат просечно или подпросек па дај што даш у живот ;).И како пола свет е заљубен у Брет Пит.Џони Деп,Вил Вало(не дека ми се убави) што да не им го знаат карактерот каков им е туку им го гледаат физичкиот изглед ;)
     
    На orbakanu му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Епа баш да ти кажам, познавам човек кој има не 120 кг, туку 150-160 кг. Паметен и успешен човек. Има жена шеесетина килограми се сакаат и што ? Повторно ќе кажам дека не си во право. И како што спомнав во предходниот пост, ти немаш во твојата средина парови каде што девојката е преубава а дечкото воопшто не, или обратно ? Што дека ќе е убав, небива убавината во рамка ќе му ја ставиш. Ако ти лично се заљубуваш во убавина, не тврди за другите дека е така.
     
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    so Boyfromtown se slozuvam vo smisla deka, ako toj ne mi se dopadne fizicki voopsto,verojatno nema ni da bidam zainteresirana za negoviot karakter,no ako go zapoznaam vo poinakvi okolnosti i prvo go zapoznavam preku karakterot,togas ne mozam da tvrdam deka ne bi bila so nego iako fizicki ne me privlekuva
     
  13. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
     
  14. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Temeva e pristapot,a ne fizickiot izgled.ako ne otvorete takva tema?breej
     
  15. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    E toa de nie celo vreme zborime deka pristapot, harizmata,sarmot,odnesuvanjeto se po bitni ama deckovo zapnal fizickiot izgled i gotovo
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Темава не да отишла оф топик...ама изгледа дигнале раце модераториве...И бојфромтаун според твоите постови се гледа дека си цениш само физичка убавина и ако не можеш да кажеш нешто за пристапот или што и да е на темава не знам ни зошто си пишувал. И има тема колку ви значи физичкиот изглед и требало да си пишеш таму. А не цела тема да се наполни со оф топик мислења.( а и онака има слична тема)
     
  17. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Не сум офтопик воопшто ;) .Само кажав дека ако не и се допаѓаш на девојката физички ти имај каков сакаш пристап залудно ти е се.Таа ќе те прифати како пријател само ништо повеќе.Ако е така зашто милион машки кога пробале на најкултурен начин да и пријадат на девојка биле откачувани.Нормално зашто физички не им се допаѓале ;)
     
  18. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Druze site devojki ne se isti!jas poznavam mnogu ubavi devojki sto odat so debeli prokelavi tipovi,ne se palat site na fizicki ubav tip,nekoj tipki odat za pari,nekoj za sex,nekoi po karakter itn.
     
  19. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Да да ама тие дебели прокелави типови или се директори на Скопска пивара или на Комерцијална банка или некои криминалци со длабок џеб ;) .У право си дека сите жени не се исти.
     
  20. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Треба културно да пристапи кон мене , да разговара на ниво а не некое сељачко однесување, да биде во моментот шармантен... но пред се културен :!: како и што доликува да се однесува машкото спрема една девојка :)