1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Гимназија ,,Панче Арсовски'' -ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од Valencia, 4 мај 2015.

  1. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Па вака, за кратко време треба да се запишувам средно и сум заинтересирана за билингвалните паралелки во ова училиште. Секој предмет го учам со љубов и разбирање па така да учењето не ми претставува проблем.
    Дали има некој тука завршено? Како е школото? Професорите?
    Дали го ''препорачувате'' ? :)

    Инаку не најдов ваква тема, ако е дупла се извинувам
     
  2. Jena

    Jena Нов член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    I jas sum polumaturantka pa se mislam okolu ova skolo. Ajde ve molam za sovet :)
     
  3. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Некој да не' посоветува? :D
     
  4. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    6.094
    Пол:
    Женски
    имам некои другарки кои учат во панче од кои едната е во билингвална. воглавно се задоволни од професорите. но школото однадвор изгледа.... многу напуштено. внатре имам влезено неколку пати и е сосема ок. исто така и сестра ми има завршено таму но не е многу задоволна од тоа какви деца учат таму. исто така деца од моја генерација кога јас се запишував во средно отидоа. немојте да очекувате дека ке има многу „бубалици“ со кои би се натпреварувале за знаење. јас не би се запишала во таа гимназија, но сепак вие си знаете. :D
     
  5. xxxm

    xxxm Активен член

    Се зачлени на:
    26 март 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Како што кажа blackpanter и јас не сум задоволна од децата што учат таму,но вака школово е добро.
    Не е многу тешко и професорите се сосема океј,сепак во секое училиште има по некој малку проблематичен професор.Предавањата се окејјј...Не знам што уште да пишам,ако бе интересира нешто поконтретно прашајте ќе ви кажам. :D
     
  6. Тониблокбастер

    Тониблокбастер Нов член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Викаат дека дремат на час и дека не им е тешко.Ама нема најбистри ученици и дека главно тоа е проблемот иначе не е лошо училиштето.8-|:emo:
     
  7. Olitomboy12

    Olitomboy12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Дали ги знае некој лектирите за во прва? :)