1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Светски куп во скијање (Schladming, Austria 2013)

Дискусија во 'Спорт' започната од Angel-Adriana, 7 февруари 2013.

  1. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Ако има ваква тема се извинувам!

    [​IMG]

    Повелете...

    Инаку во декември бев на скијање во Шладминг и морам да кажам дека стазата од каде што се спуштаат не е во ред! :fubar: Со години кај скињае немам паднато и сега таму... :doh: Цела стаза на газ ја спуштив, ѕид беше!! :!:

    Па затоа се сомневам дека една од причините е тоа дека Линци Вонц си ја скрши ногата и сега 4-5 месеци не смее да скија!! :( ;(

    П.С.:Стазава што ја скијаат не е баш таква како на телевизија! КАТАСРОФА Е! :envy:

    За тие што ги интересира:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    http://www.youtube.com/watch?v=VwA5Oh8DHvA
     
  2. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Ааа јас гледам скијање и тоа редовно посебно светскиот куп. Фаворит секако ми беше Вон, но после страшниот пад како што имаш спомнато неможе да продолжи со скијање, а дефинитивно најдобра е. Моментално ми се допаѓа како скија Тина Мазе и мислам дека ќе растури сега кога ја нема Вон, а Марија Риш не е онаа старата. Има многу нови иниња, и многу млади скијачки, посебно ме изненади од хрватска(ја заборавив сега) која има само 17 години. Инаку кај мажите добри ми се Свиндал од Норвешка и Костелиќ од Хрватска. Инаку имаме и наши претставници па ќе видиме што ќе направат.