1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс заради секс или заради оргазам?

Дискусија во 'Секс' започната од Victorya, 9 јануари 2010.

  1. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Што мислите, дали сексуалниот чин не е комплетен ако не доживеете оргазам :?:
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас не сум имала секс досега, но мислам дека не е се во оргазмот. Зато шо оргазам можеш да доживееш и со употреба на секс-играчка, но чувствата кои се раѓаат кога имаш секс со саканата особа, на никој друг начин не се ствараат.
     
  3. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    seksot bez orgazam ne e seks,nikogas ne mi e bilo ubavo,ako ne doziveam orgazam toa e fakt
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    vistina e toa ;) i jas isto taka
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Pa vistina e donekade...jas ne svrsuvam sekoj pat(nekoas sum prenapnata i ne mi ide :worried: ) , a normalno deka orgazmot si go pravi svoeto. No i koga ne svrsuvam cuvstvoto e preubavo bidejki togas go civstvuvam najblizok :D normalno neli :)
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    definitivno seks bez orgazam ne e seks.. ednostavno glupo e cuvstvoto da ostanes nezadovolena (pokraj tolkav trud sto si vlozila za nego da go zadovolis) :twisted: :D :mrgreen: :mrgreen:
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Најчесто сексот завршува со машкиот оргазам. Еве на пример јас не свршувам секогаш пред него, па и да не свршам не ми е нешто проблем, битно додека трае сексот уживам и сум опуштена, го правам тоа од љубов и со многу страст :) Ако не свршам за време на сексот, тој продолжува да ме задоволува на друг начин :)
     
    На aleks blond и markopolo им се допаѓа ова.
  8. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Celo e koga ima se .Jas sum za seks i orgazam i toa po moznost i dvajcata istovremeno .
     
    На aleks blond, elenkata20, Iggy.A и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. kristina02

    kristina02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Devojkata ne sekogash svrshuva za razlika od momcheto. Megutoa mnogu poubavo e koga dvajcata ke svrshat. Poinakvo e chuvstvoto.. Imash poveke sila.. Se toa e od ljubov..
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас лично не мислам вака , убаво е да свршиме и двајцата не викам не , се десило еднаш-два пати да не свршам а ми било поубаво а некојпат коа сум свршила .. така да не е пресуден оргазмот :)
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    pa blueberry neli imase napisano deka tesko svrsuvas? toa znaci deka ne ti e ubavo poveketo pati koa imate seks? :x
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. maja.ivona

    maja.ivona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    14
    isto i jas go delam tvoeto mislenje.seks bez orgazam ne e seks.a najdobar e koga ke svrsite istovremeno i dvajcata.jas skoro sekogas svrsuvam isto so nego.ma samo uzivajte i se ke si dojde kako sto treba. 8)
     
    На aleks blond и Petar80 им се допаѓа ова.
  13. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Не се сложувам со тоа дека секс без оргазам не е секс!јас и дечко ми некогаш толку уживаме во водењето љубов што намерно го пролонгираме оргазмот за да уживаме подолго
     
  14. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Дефинитивно се согласувам за тоа со пролонгирањето ама само од негова страна затоа што јас можам да свршам и 3 пати во 5 мин. А убаво ми било и кога не сум свршувала.Абе секако ми е убаво со дечко ми,па дури и само кога се галкаме! :roll: :D
     
  15. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341


    Da точно е дека многу ретко свршувам и поголемиот дел досега што сме имале секс е заради негова иницијатива тој си свршува а јас ..... :oops: :oops: :oops:
     
  16. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Па, зошто не разговараш со дечко ти и да му кажеш дека не свршуваш и да се потруди малку за да заедно уживате во сексот, а не само тој. Тоа не е ништо страшно, напротив мислам дека и него ќе му биде поубаво... Поздрав ;)
     
  17. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    И мене ми се случува да неможам да свршам кога имаме секс , па тоа не значи дека не ми е убаво, си кажувам од лично искуство, немора да се сложите со мене. Понекогаш сакам само да се мазам и да се закачам ама не ми е до секс а кај машкото ако се возбуди а не сврши си има проблем, го болат тестисите бидејќи има насобрана неизлачена течност, па убаво е да сврши за да му спадне притисокот во тестисите а не да му модерат и да го болат :D
    Инаку јас имам многу помала потреба за секс од дечко ми и пробувам да ја задоволам неговата потреба за да немора да се самозадоволува, не сум лама па да можам по 10 пати неделно да свршувам. Убаво ми е без разлика дали ќе имам оргазам или не а ако имам тогаш е супер чувството. Пак ќе кажам зборам за мене, секој си има различен сексуален живот па немора да се сложи со мене.
     
  18. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Vaka bokicka дечко ми знае за овој проблем и имаме многу пати разговарано за тоа,тој има пробувано на секаков начин да ме задоволи ;( буквално СЕ од орален до анален и триста глупости,но нешто кога не бива не бива и тој се вознемирува кога не свршувам дури и додека имаме сексуален однос се стиска да не сврши се додека јас не свршам,но ми пага жал и му велам нека си сврши тој па јас ако можам можам ако не ништо :roll: :roll: :roll: што да правам таков еживотот на девојките :(
     
  19. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    И јас го имам истиот проблем со тебе. Дечко ми се супер ќе си заврши работа а јас ќе останам така незадоволена. Ама тоа е. Не е до него зашто стварно се обидува, ваљда до мене е :( :( :(
     
  20. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Незнам зошто е тоа така, ама за разлика од нас, машките и 3 пати во денот да имаат односи 3 пати ке свршат.
    Од моето искуство, мене секогаш кога имаме односи со дечкото ми е многу убаво, зависно од ситуацијата и можностите дали тоа траело 5 минути или многу повеќе, чувството е феноменално. Е сега не секогаш стигнувам до чинот на свршување меѓутоа и тогаш ми е супер, се разбира задоволството е неспоредливо кога и двајцата па уште и заедно... :oops:
    Едноставно љубовта си го прави своето, од страсното бакнување, жешките допири, галење, сексот (водењето љубов)...
    Сето тоа претставува едно огромно задоволство што не исполнува :)