1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс поза за прв однос?!

Дискусија во 'Секс' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.069
    Допаѓања:
    11.215
    Mene taka mi pravese eden decko, demek vrskata ni e tinejdzerska, iako bevme zaedno 3 nedeli i odma si pocna direktno ili indirektno da navaluva. A toa kaj mene ne proaga i raskinavme. Jas takvi prefrlanja nikogas en sum trpela. Ako ne mu se dopagam, neka bara nekoja podobra. Apsolutno mislam deka toa e najlesniot maski trik-detska, tinejdzerska, se vadat na nekoi finti za polesno da dobijat seks.
     
  2. k-ok-o

    k-ok-o Активен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Секс поза за прв секс?

    Според вас која треба да биде секс позата за првиот секс ???
     
  3. theundefeated

    theundefeated Активен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Секс поза за прв секс?

    Мисионерска дефинитивно ! :)
     
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Секс поза за прв секс?

    Ова е многу битно прашање од животна важност, дури побитно од тоа со кого ќе ви биде првиот секс, и треба да се испланира барем два месеца однапред.
    Дури мислам дека треба да биде нешто уникатно и досега сеуште невидено. Треба да бидете што покреативни, јас би ви дала предлог едниот од вас да виси на лустер со една рака а со другата рака да игра пинг понг, друга верзија би била во купатило на машината за перење додека таа работи, можете и во кујна на микробранова, дури ако сте премногу запалени за да не прегорите отворете го фрижидерот и легни на една од сталажите.
    Толку за сега, некако не ми доаѓаат уникатни идеи, ама сепак што е прво прво си е, не треба да се заборави, позата и местото мора да бидат уникатни во секоја смисла на зборот и актот.

    (не ми се верува дека некој првиот пат би мислел на позата, демек ќе се ебеш научено по читанка)
     
    На Shalitra, anngelique и blackrosse им се допаѓа ова.
  5. theundefeated

    theundefeated Активен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Секс поза за прв секс?

    Абе не е по читанка али постојат некои правила за првиот пат.. зависи сеа колку се запалени или во која состојба се наоѓаат партнерите..Најдобра мислам е мисионерската поза,пошо прв пат како прв пат,може да боли,тече крв,сепак треба и местото и условите и партнерот шо е најбитно да бидат добро избрани .. Не е работата невиноста да се изгуби со првиот на кој ќе се налета .. :)
     
  6. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Мисионерска. :)
     
  7. AlanisM

    AlanisM Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    590
    Го делам и јас истото мислење, мисионерска.
     
  8. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Прв однос

    Kоја поза е најдобра за првиот однос и дали е точно дека doggy style највеќе боли ако ти е прв пат?
     
  9. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Прв однос

    За првиот однос не би ти рекла да експрементирате со позите одете на добро познатата мисионерска , а тоа дека повеќе болело со doggy dtyle првпат слушам
     
  10. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Јас кога би имала, би бирала мисионерска дефинитивно :)
     
  11. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    како да ја намалам болката при првиот сексуален однос?
     
  12. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Опушти се и воопшто не размислувај дека ќе те боли. Значи НЕ се стегај! Најопуштена биди, и полесно ќе си поминеш така. :)
     
  13. tarzan

    tarzan Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    12
    So dobra predigra ke pomine se kako podmackano
     
  14. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145


    опушти се не мисли на тоа дали ќе бидеш доволно добра или незнам што едноставно опушти се и уживај :)
     
  15. BlackMarket

    BlackMarket Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    266
    На страна, он од позади.. не боли толку како мисионерска :^)
     
  16. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Најбитно е да сте сигурни дека сте психички спремни, со прав човек и да оставите спонтано да оди. Кога ќе сте најопуштени, самата игра ќе ве донесе до тој чин, без да осетите и психички да се напињате и информирате за сите детали. Секој има прв пат и никој незнаел совршено како одат работите, затоа опуштеноста и хемијата со партнерот е најбитна. Лично сум за мисионерска, барем за мене, зошто немаше никогаш да се случи ако небеше тој во контрола над мене. Изводам и коркле сум, и затоа ја одбравме таа поза.
     
  17. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    331
    Пол:
    Женски
    Нема ни да боли ако се опуштиш и му се предадеш не мисли на болката .
     
  18. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Се согласувам со ова, јас пред да се случи многу мислев како ќе биде, ќе ме боли ли бла бла, ама во моментот бев многу опуштена и не осетив болка, малку пецкање, ама не таква страшна болка.. Ништо неистрпливо, така да може веќе ви здосади ама тоа е лекот, само опуштете се и бидете сигурни дека сакате да го направите тоа ;)
     
  19. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Според мене најдобра е мисионерската, бидејки така се лице в лице, си дишат во врат, а таа лежи опуштено... Некако и ми е најромантична :)

    Онаа кога јас лежам на страна а тој е од позади ја практикувам обично кога нешто ке ме испровоцира и не сакам да го гледам само сакам да го чуствувам :rofl: И некако ми е по механичка.

    За кучешката да не зборам - за мене тоа е како да снимам порнич, ретко ми успева. Никако за прв пат.

    Девојката одгоре - мнооогу повеке ке боли бидејки ке и се затегнати мускулите на нозете.
     
    На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Мисионерска дефинитивно ..
     
    На Petar80 и the drummer им се допаѓа ова.