1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

  1. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    го пијам чајот кирколина веќе 10 дена, немам стапната на вага ама некако се осеќам ,,полабаво,, ќе проверам после 10 тина дена за да не губам надеж :) , е сега дома најдов еден чај слим микс и незнам дали може да се меша со овој другиот, варам дневно по еден литар и си пијам кога ќе ми текне! јадам исто како и секогаш ша ќе видиме некаде со поточни информации кај 5, 6 март! ;)
     
    На Babybabygirl и tigrica92 им се допаѓа ова.
  2. SimeBak

    SimeBak Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    kirkolina piev dve kutii za slabeenje dve za celulit i NISTO ne reagira :( a toj mesaniot i jas sum slusnala deka e efikasen !
    [mod-kirilica:3gwffm88][/mod-kirilica:3gwffm88]
     
  3. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    На кој бе ти манијак? а? :rofl: :rofl: :rofl: A bad joke...
    ... Имам 5 кила над тоа што сакам... 165 сум..55 сум тешка... :( Уште малце ако продолжам ќе станам една голема пача.
    Затоа сеа почнав да вежбам, и морам да си ја исконтролирам исхраната, на 50 кила најубаво се осеќам. Вака сум си тешка сама на себе.Не можам да се носам со актуелната ситуација...... :D На раб на метаморфоза кон морж сум...
     
  4. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Па нели идеалната тежина за жени е висината минус 110. Во што се вклопуваш и ти. Ама изгледа е точно дека жените никогаш не се доволно слаби. Добро најбитно е да се чуствуваш убаво во своја кожа, а на тебе за тоа ти треба минус 5 кг. но никако со апчиња. Можеш само да си наштетиш и да си го пореметиш организмот па и здравјето да си го доведеш во прашање. Мислам смешно е да некој со тој изглед како твојот размислува на апчиња за слабеење?
     
    На DEBELUSKA му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Dafnee па тебе вооооопшто не ти треба диета...камо јас да имав 55 кила....мене тоа ми е целта (инаку, и јас сум 1.65)
    и ајде онтопик, пак ќе замарам со чајот... :lol:
    го пиев четири дена, па 2 дена паузирав, зашо касно ми текна дека дома немам зелен чај, а другиот ден ме мрзеше да го правам :D и вчера пак го почнав...сабајле кога застанав на вага се исплашив дури....скоро 2 кила сум ослабела!!!
    значи кој сака да слабее по природен пат без некакво посебно замарање со диети, слободно нека го почне чајот, нема да зажали ;)
     
  6. Mercimek

    Mercimek Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2

    И јас го пиев овој чај скоро 3 недели со паузи се разбира. И симна 4кг со нормална исхрана. А плус додавав и цимет. Со извинение не излегував од тоалет :rofl:
     
  7. del-fin

    del-fin Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    20
    Kе морам и јас да го поцнам Чајот само утре кантарион да земам и стартувам.Стом за брзо време има резултати јас со ун диетата еве веке Четврта недела поЧнувам едвај 2.5кг намалив.Утре ке земам кантарион и одма стартувам.
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Cе снајдов и ги најдов потребните состојки :D Tака да од денес почнувам со чајов! Mногу ми е вкусен, сега е готов, ммммм, се осеќа само лимонот и медот :D
     
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    леле се оставив на шоља од чајов :D многу тера по голема нужда бе :D
    инаку колку шољи(од оние големите за чај) се 1.5 литро?? јас испив 3 големи шољи.... :?:
     
  10. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    ^Абе знаеш како можеш да мериш...Земи некое шишенце од сок од пола литар, и три треба дневно да испиеш ;) Не знам на кои шољи поточно мислиш, зашто има од 250, 300 мл...Најдобра ти е таа опција со шишињата
    А дека тера за по голема - тера :lol: Ептен се иде :$
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Баш ми е мило што кај повеќето има резултати, еве и сестра ми се радува, имала помалку целулит.. она си јадеше се нормално, дури и повеќе, ама сепак мислам дека треба да има некој ред и со јадењето :)
    Тоа се се обични чаеви, што значи нема ништо штетно во нив.
    Во поголемите маркети сигурно има од сите, или пак во аптека, така во кесички е колучински попрегледно :D :*
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    а емче сестра ти колку време го пие и колку кила има ослабено??? :wasntme: :wasntme:
     
  13. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Па пиеше една "тура", 6 дена па пауза 2, па уште 6 дена.. На око има резултати, а за точно нзз, немаме вага дома, а на др место не знам дали се има мерено 8)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    да не ширам дезинформации :)
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    како и да е, ќе го пијам јас :D и 1 кило неделно да се слабее на коњ сум 8) фала за рецептава, што ја сподели овде со нас очајните феминки :lol:
     
  16. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Ништо, па и за тоа сме тука... и баш се погоди тој период, 10ка на лото : ))
     
  17. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    ќе ослабеш и повеќе од кило, верувај, доволно е само малку да намалиш количински во исхраната, и ако можеш практикувај по еден овошен ден, да речеме, на 5 дена, или како ти одговара, така најлесно се слабее
    А кога ќе измине и вторава недела сакам да продолжам со чајов, ама да пијам 3 дена, па 1 ден пауза, и се така...дали мислите дека ќе ми штети тоа на организмот? Мајка ми нешто ми збореше дека цревата сум можела да си ги зезнам, па после ич да не можам да одам во wc :^) :?: Ме стави во мисла...Од друга страна пак, чаеви се само, и лимон, како може да биде штетно... :| Со што се замарам и јас, господ да чува! :sweat:
     
  18. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    613
    Допаѓања:
    368
    Се што го има во големи количини е до некаде штетно, чаевите не се штетни, ама може организмот да ти се навикне па да немаат некое дејство.. би можела да одмориш некое време.. ќе си внимаваш на исхраната па ако мислиш пак да го почнеш :) Ова барем е мое мислење...
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да, овие 2 дена намалив на исхрана :D па ќе видиме, ама мноооогу мочам од чајов, и само по голема нужда :$ A не верувам од чајот да ти биде нешто, бидејќи тоа се се витамини, ;) ако е за тоа ние секој ден по 2 -3 и повеќе кафиња пиеме------ а тоа е 100 пати поштетно
     
  20. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Ееее во право си за кафето...Кога ќе видиш, секој има различно мислење за ист производ, дури и нутриционистите, едни кажуваат нештото е лошо, други пак викаат дека е добро...Епа јас ќе си пијам се додека ми делува :D Их, да ослабам 5 кила со чајчево, не знам што ќе направам од среќа :rofl:
     
    На Hova му/ѝ се допаѓа ова.