1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Собрав храброст.....

Дискусија во 'Канта' започната од doll, 3 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    Konecno mislam deka sobrav hrabrost da pisam za edno nesto koe mnoooguu me maci poslednive nekolku meseci!
    Imam de4ko koj mn. si go sakam i prilicno se e ok megu nas.Izleguvame,se gledame, nemozam da zamislam da raskinam so nego...mislam,ona dolgo sme zaedno,i mislam deka i toj isto tolku me saka! :)
    No,licno jas imam eden problem ! :? I,za toa nikoj ne znae.!!!
    Vo mojot zivot postoi eden covek! Mislam deka nemozam da zamislam da ziveam bez nego,ednostavno ne se opisuva kolku silni custva i intenzivni imam za nego! Zna4i cela se gubam koa ke go vidam,ednostavno prekrasen e! Mi letaa peperutki vo stomakot,mi cuka ludo srcevo, crveneam...i site tie simptomi,nemozam da go opisam toa custvo,ko magija da e! :oops:
    Samata se nerviram zasto e taka, zosto ne se obidam da go zaboravam no popusto e! Koga ne go gledam samo go mislam,postojano a koa ke go vidam...se javuvaa site tie gorenavedenite simptomi! :?
    Navistina custvuvam griza na sovest,posebno so i toj e zafaten, i voopsto ne sakam da bide vaka! :(
    No,custvata mi se posilni od se......... :?
     
  2. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    DOLL kako sto gledam ti si zaljubena vo drug...
    Po godinite od profilot sme generacija i treba da znaeme sto sakame.
    Ne se somnevam deka ne znaes sto sakas,no nekogas postojat cuvstva.
    Ne pisuvas dali so covekot koj ti predizvikuva strasni cuvastva si bila vo nekakva vrska ili se e platonski...
    Pisi pa se citame...
    Poz.
     
  3. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    vo vrska ne !

    onaka sme samo prijateli,ne tolku bliski no prijateli.No, stvarno ne znam zosto mi se slucuva ovaa? Luta sum na sama sebe :?
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.521
    Не смееш да бидеш лута сама на себе затоа што нема да можеш да ја донесеш правата одлука затоа што чувството на вина ќе ја изобличи сликата.Сфати дека ти си само човек,а нели својствено за луѓето е да имаат емоции,дали до сега ти си сретнала човек кој може да ги игнорира?!
    Нештата се едноставни,правиш про и контра листа.Само немој да ги измешаш страста и љубовта затоа што линијата им е тенка и немој да дозволиш да го оставиш оној што навистина го сакаш за оној што ти се допаѓа,што не значи дека не е обратна ситуацијата.Мене на пример ми се случи обратното. :)
     
  5. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    O.k velis deka so deckoto ti e se vo red i deka se sakate...
    Ovaa pak situacija pokazuva(spored mene )deka mozebi ne e taka....
    Treba dlaboko da razmislis zosto ti se slucuiva toa,da ne ti e mozebi zdodevno vo vrskata i taa so tekot na vremeto izgubila sjaj.....
    Mnogu cesto se slucuva deka mislime deka sme srecno vljubeni ,a vsusnost se e farsa???????
    Razgovaraj samata so sebe si ,kaj tebe lezi odgovorot...
    Poz i pisi
     
  6. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    doll jas imam vrska od 5 godini decko mi go sakam najmnogu na svet i se ke napravam za nego sigurna sum deka sum totalno vljubena vo nego e sega i mene mi se dopaga eden tip i isto taka se gubam koga ke go vidam preskrekna sum mi doagja da skokam od radost i toa samo koga ke go vidam od daleku licen kontakt ne sme imale a jas go znam uste od mnogu odamna porano mi bese simpatija i ne znam dali seuste nesto ostanalo od toa simpatiziranje nikogas ne sum davala znacenje na toa ponekogas koga mislam na nego mi e neubavo i posakuvam da bevme zaedno ama seto toa ostanuva vo mojata fantazija i jas ne znam kako da go definiram toa sto go cuvstuvam prema nego iako znam deka bez decko mi ne mozam da ziveam i deka go sakam najmnogu na svet
     
  7. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    E..vi Blagodaram devojki ! :P Da rascistime pomegu ljubovta i strasta...nikogas nemozes da znaes sto si spremen za nekoj da napravis i kolku mozes da go sakas i da se boris za nego ako ne si so nego ! Ne velam oti nemozis da se vljubish ludo,megutoa ne e isto so nekoj da delis baknezi i pregratki,da delis dobro i zlo na jave ili samo v nasata imaginacija.Ova custvo sto go imam za ovoj covek, ne znam me pravi nova,srekna, vakvo nesto ne sum pocustvuvala nikogas nikogas! A,shto bi bilo koga bi bile zaedno??? Pa,eve da re4eme makar i tajno! Tie custva duplo pojke bi se zgolemile, no togas bi go zapoznala nego da receme kako LJUBOVNIK a ne kako najobicen covek.Zasto cesti se slu4kite koa mazite na ljubovno pole se katasrofa,bilo vo brakot ili vo vrskata se najobicni kukavici,navreduvaa ili brzo se otkazuvaa od ljubenata,dodeka za narodot nadvor se najfinite i najljubeznite luge sho moze da postojat! :? Pa,normalno,site pokraj nas sakame masko koe ke ne saka mnogu,ke se zrtvuva za nas,ke bide so nas vo dobro i zlo...mozebi seto toa ne go najdov vo de4koto so koj sum dolgi svetlosni godini,pa se obiduvam da go potrazam na drugo mesto? No,kako da znam da receme kakov e toj drugiot kako LJUBOVNIK ako ne bidam so nego? Taka da zasega ostanuva da ziveam so tie custva i ponatamu,i sho se odnesuva do mene nikogas ne bi se osmelila ni da pomislam da prevzemam neso konkretno so covekot sho tolku mi budi prekrasni emocii i custva zaso mozebi toa bi me cinelo skapo i bi patela cel zivot !! ?? ;( A, sigurno toa ne go sakam....
     
  8. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    DOLL gledam deka se ti e jasno :D
    Jas samo mozam da zaklucam deka i ti i SOLEDAD patite po malku od sindriomot "DOLGA VRSKA" :lol:
    Nisto strasno! ;)
    AJAs sum 5 god.vo brak i mozam da vi kazam deka se slucuva i ke se slucuva i ponatamu..
    Se e dobro duri se razgranicuva realnost od fantazija i se duri se CENI ONA STO SE IMA!
    Poz.
    P.s DOLL od koj grad si ti?
     
  9. ALEXXX

    ALEXXX Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Citam i nemozam da poveruvam,MI SE SLUCUVA I MENE ,znaci dolga vrska 3god.no postoi eden tip sto predizvikuva enormni custva,vozbuda,efektot na peperutki vo stomakot.Toj e vo vrska ne tolku dolga .od moeto,mislam 1god ili pomalce..Od sekogas mi se dopagal duri pred da go zapoznaam deckomi,I pred nekoe vreme se sluci da imame eden mal baknez.Od togas nemozamda prestanam da mislam na nego,se gledame ama mu objasniv deka veke ne sakam nisto ,barem dodeka sme dvajcata vo vrska istoto i toj go prifaka,taka da koga se gledame onaka samo na muabet,AMA NEMOZAM DA IZDRZAM,koga sum do nego mi ide da go pregrnam guskam,znam deka ne e toa prifatlivo i od eticki i od moralen aspekt seto toa mi e jasno,no sto da pravam koga emociite mi se pogolemi.Stvarno sum zbuneta s o deckomi mi e ok,za dvajcata imam custva,No novive nekako mn.posilni,TOTALNO SUM ZBUNEETA:worried: Aj ako moze nekoj sovet koj moze ke ja razresi eksplicitnosta kaj mene.FALA ODNAPRED.pozz
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.