1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

  1. Потенки

    410 глас(а)
    28,7%
  2. Подебели

    1.020 глас(а)
    71,3%
  1. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Колку често се чупате?
    идете на козметичар или самите ја вршите таа обврска?
    што мислите какви веѓи се поубави тенки или подебели?
    верувате ли дека жените со подебели веѓи се по секси и имаат позаводлив поглед? :mrgreen:
    Пишете што мислите и какви се вашите веѓи, јас моите сама си ги чупам..само пред настапи ме чупа соодветен козметичар.
    Иначе веѓите ми се до таму каде шо ми завршува окото и ми се подебели :D позз. :mrgreen: :mrgreen:
     
  2. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    i jас сама си ги правам веѓите,поретки ми се и затоа без проблем и сама си ги средувам.Инаку за дебелината порано ги носев потанки па требасе цело време да ги чупам,а сега ми се подебели и плус такви се на мода сега,кога ке видам некој со ептен танки веѓи ми изгледа како од 90тите :D
     
    На IvanaJenner и lana.18 им се допаѓа ова.
  3. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Debeli vegji :)
    Sama gi chupam, i mi se chudat kako mi se vakvi kako shto mi se... site mislat neznam koj mi gi pravel... a jas pokrak chupanjeto, mnogu malku po kraevite, i gi shishnuvam po mace na pochetokot... :)
    Nemoj da shishate vegji ako neznaete kako da go pravite toa...
     
    На LiderKa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Веѓите ми се така поретки и ми се
    :D
    Во живот не сум ги кубела и искрено се надевам дека нема ни да имам потреба.
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Ух веѓите не да ме нервираат. никако не можам сама да ги средам и одам на козметичар. Арно ама немам секогаш време па некогаш сама ги поткаструвам и на ништо не личам :lol:
     
  6. Maloto-Divo

    Maloto-Divo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Epa mene bas i ne mi se dopagaat debelite vegi...Moite se potenki i si gi sakam takvi ko sto mi se... :D Mene mi e povazno na mene da mi e ubavo a ne sto e vo moda... :D A ina4e porano drugi me 4upaa a sea sama... :D
     
    На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
  7. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Ахам.
    Да факт е дека сеа се у мода дебели веѓи,али мислам дека секој треба да се чупа според обликот на лицето бидејќи неможе на секого да му стојат дебели или пак тенки веѓи :mrgreen:
    .Позз.
     
  8. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Иначе што мислите,дали жените со дебели веѓи се по секси од оние со тенки?? :up: :mrgreen: :lol:
     
  9. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Обликот на веѓите може во голема мера да влијае на изледот на лицето.И воопшто не ме важно дали се во мода подебели или потенки веѓи- битно е добро да изледа оној кој ги носи. Порано ги чупав подебели меѓутоа решив да сменам, па ги кренав малку-и вака е подобро.
     
  10. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    Jas mislam deka zenite so debeli vegi se po seksi od onie so tenki, deluvaat taka po misticni po provokativni. pozz
     
    На most54, Janistika и Beauchamp им се допаѓа ова.
  11. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Па се чупам скоро секој втор ден, зашто многу мразам подраснати веѓи.Иначе имам подебели веѓи и едната ми е попоткрената од другата. :lol: и многу се нервирам зашто никад не можам да ги направам исти :?:
     
  12. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Не постои човек на кој му се двете веѓи сосема исти !! Хехе. :mrgreen:
    позз. ;)
     
    На LiderKa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    слаба точка......средни ми се ни многу дебели ни многу тенки сама ги чупам,и дадов еднаш на другарка да ми ги среди ми ги упропасти од тогаш наваму катастрофа ми се ;(
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Јас имам само по некое влакненце за скубнување,колку за форма да му дадам,а не ми се допаѓа баш некоја со ептееееееееееен танки веѓи.мислам на милиметарска линија.јас сум за подебели.
     
  15. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    мислам дека е глупост да се оди според трендот дебели веѓи,тенки веѓи ... Секоја жена си има свој облик на лицето и црти на кои одговара соодветна линија.Јас лично веќе подолго време одам на козметичар на чупење оти ми ги средува ептееен добро а сега кога се нема време знам и сама да ги средам ... Во секој случај женските веѓи мора секогаш да бидат средени и на место,не личи нашминкано средено девојче со шума над очите :lol:
     
  16. LadyCroft

    LadyCroft Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    32
    веѓите ми се омилени и редовно ги чупам за да ја задржам посакуваната форма. одамна многу ги менував...тенки, дебели, средни...најмногу ги истакнувам како веѓите на Анџелина Џоли, според мене нејзините и се преубави :clap: и ми се допаѓаат...
     
  17. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Моите веѓи се со средна дебелина и не сакам тенки веќи сама си ги правам и најдобро си ги средувам сама затоа шо кога на некој ќе му укажам доверба и ќе му дадам да се потруде за нив ми ги унистува па така јас сама си се грижам за нив :) :) :)
     
    На LiderKa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    сама си ги чупам веѓите како јас што си сакам а и според обликот на окото :)
    мразам тенки веѓи и оние што се високо над окото исчупани зошто изгледаат како цело време да се чудише за нешто :lol: :lol: :lol: и тенките веѓи веќе не се во мода одамна.....најубаво е средни веѓи, моите се подебели кај почетокот и потенки на крајот на окото :mrgreen:
    не премногу, ама може слободно да се каже дека веѓите придонесуваат за целосниот изглед и впечаток на лицето 8)
     
    На vitanova3159 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    od neodamna odam nma kozmeticar i sum mnoooogu zadovolna.na pocetok mi se pravi i sredna debelina a potoa malku zakoseni i potenki
     
  20. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Многу ми е невкусно кога ќе видам младо девојче со толку тенки веѓи што повеќе личат на линија! Јас имам густи веѓи, сама си ги чупам. Првиот пат кога ги чупав, ја нацртав посакуваната форма со бело моливче, а потоа ги исчупав сите влакна надвор од линијата. Практикувам да ставам мраз или пак топла вода бидејќи ги отвара порите пред чупањето.