1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

  1. Потенки

    410 глас(а)
    28,7%
  2. Подебели

    1.020 глас(а)
    71,3%
  1. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Подебели,тенки мислам дека нема ни да ми стојат а и не ми се допаѓаат тенки веѓи.
     
  2. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    подебели веѓи подобро стојат од потанките незнам зошто но сепак поубави се и модерни за денешнава младост :)
     
  3. Extraordinary.girl

    Extraordinary.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    421
    Се зависи од обликот на лицето, мене лично не ми стојат тенки веѓи, и секогаш се пазам да не претерам со чупкање, ја сама си ги средувам :) па и да ги зезнам сега, си имам шишка :D и не игра толку голема улога дебелината колку формата, значи најмногу мразам кружен лак, па и на убаво лице, наместо украс, унаказ... жално
     
  4. Rozevo

    Rozevo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    32
    Не ми се верува дека постои мода и околу средувањето на веѓите. Побогу!
    Јас на пример имам тркалезно лице, па ќе е прилично ретардирано да се обидувам да сум ИН со дебели веѓи...само затоа што така било модерно.
    Природно имам густи и дебели веѓи, ги тенчам затоа што така поубаво ми стојат, а и воглавно фан сум на потенки веѓи. :)
     
  5. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Исто :)
     
  6. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Моментално имам тенки веги не така една цртка над очите но прилично ми се тенки, не секому му стојат дебели или тенки веги, според обликот и според желбата се чупаат.Не ми се допаѓа некој со многу дебели веѓи, имам една комшика има дебели црни веѓи и ме плаши дури кога ќе ја видам .
    Инаку порано одев на козметичар ми го депилираше а и не е скапо 80 денари, но во последно време се дома ги чупам и тоа на секој 3 дена не можам да се замислам со несредени веѓи.
     
  7. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    имам вакви веѓи, ниту премногу тенки, ниту дебели, а би сакала да им ја сменам формата, но многу споро ми растат :worried:
     

    Прикачени фајлови:

    • monica_bellucci.jpg
      monica_bellucci.jpg
      Големина на фајлот:
      19,7 KB
      Прегледи:
      205
    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      6,2 KB
      Прегледи:
      205
  8. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    подебели подобро ми стојат :)
     
  9. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Не ми се многу тенки, ни многу дебели, најдобро ми стои вака бидејќи не ми стојат многу тенки веѓи, па дебели уште по ужасно :lol:
     
  10. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Баш пред некој ден гледав филм со Џенифер Анистон, она има тенки веѓи и сфатив дека дебели воопшто нема да и стојат. Она има и тенка уста, такви и се и цртите на лицето. Многу зависи од ликот, на секого не му стојат и дебели и тенки веѓи.
     
  11. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Eдно време имав тееенки веѓи како гајдан :D и скоро ќе ми се скршеа, ама сега ми се многу подебели т.е. ни тенки ни дебели.. мислам дека ми се таман, се додека не ги уништам и не почнам да се чупам без очила. ;) :geek:
     
  12. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    па онака средни ми се мислам и дека такви се најубави ни многу дебели ни многу тенки на почетокот кога почнав да ги средувам имав многу тенки и морав да ѓи доцртувам со моливче ама сега ми се оправени и секогаш сама се средувам така ми е подобро.
     
  13. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Средни ми се веѓите. Уште од почетокот кога почнав да ги чупам, ги правам средни. Не сакам кога видам кај некоја девојка веѓи тенки ко пијавици,а ниту пак ептен дебели. Затоа, средни се најдобри.
     
  14. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Средни, немам воопшто отстапено од природниот облик, само си ги средувам вишок влакненцата. Нејќам да се упадливи и неприродни, девојка со такви веѓи повеќе личи на транвестит.
     
  15. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Мене повеке ми се допаѓаат подебели веѓи. Ама нормално се зависи од формата на лицето.
    Сонувам да имам подебели веѓи ама за жал моите се средни :( А што е најлошо многу ми паѓаат и ми се прават ко дупки на некои места, особено на почетокот па сум приморана да ги полнам со моливче. И многу споро ми растат кога ги чупам. Може и месец дена да помине а моите веѓи да изгледаат ко вчера да сум ги чупала, и тоа многу ме растажува ;(
    Ахх што би дала да имам подебели по густи веѓи, сите форми на веѓи би ги испробала :(
     
  16. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Многу зависи од самата физиономија на лицето. Но, според мене, главно (од искуство) важи правилото дека на долга и густа коса повеќе одговараат подебели веѓи (што и не мора да значи).
     
  17. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Откако се офарбав плава, морав да ги истенчам за да не ги фарбам, а ми беа темнички и ептен бев вештачка (тие темни, косата плава). Па ги кубам сама, ги полнам дупките со светол молив, ги шишам вишоците, и така. :)
     
  18. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    На моите веѓи им нема рамни во цел свет, ретки се премногу а и си имаат некој свој облик кој сакал нејкел мораш да го носиш. |( За промена може само да ги истенчам а тоа воопшто не ми се допаѓа :worried: па секој пат со нив борба водам ]:) . Кога би можела би имала подебели веѓи но и вака не се лоши само да беа малце погустички. :devil:
     
  19. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8
    Среднии се моите .. некогаш сама ги средувам, некогаш одам на козметичар, кога ќе имам повеќе време одамм на козметичар..ама можам и сама :)
     
  20. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Па моите се средни, ни дебели ни тенки
    и сметам дека подебели се позаводливи
    инаку сама се чупам, дури и првиот пат сама си ја направив формата...иако ми требаше 4 дена бидејќи ме болеше многу :lol: