1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој има мислење за се...

Дискусија во 'Врски' започната од Theodora, 22 јануари 2011.

  1. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Ме интересира како реагирате ако вашиот дечко изразува мислење ама буквално за се поврзано со вас? Значи да појаснам се меша во изборот на пудра,штикли,долзина на фустанче,па до начинот и темите на кои разговарате со др.луѓе ама навистина ДЕТАЛНО и исцрпно и исцрпувачки?!
    Дали мислите дека е лудо вљубен во вас и сака ама баш се да знае зошто премногу му значите или е control freak?
    И што ако повеќето негови мислења се критички настроени дали му удоволувате или сакате да ве прифати каква што сте?
    Јас лично сметам дека претерано навлегување во она што си е мој типично зенски дел е непотребно, а и претезно не сакам да се менувам додека сама не осетам потреба за тоа. Не баш дека не трпам никаква критика, ама тој ме видел каква сум во секој поглед и сега да ме менува од корен НЕ ПРИФАЃАМ!!!
     
  2. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Со таков напорен створ не би можела ни 5 секунди во иста соба.Ја како знам да бидам живчана уште тоа ми фали :fubar:
    Би сакала да чујам негов коментар за пудра,шминка,гардероба или муабет со друга личност само ако јас побарам негово мислење,а вака за се нешто др др др др др, „ноу веј„ :rofl:
    А има еден куп такви,само мене ми треба маж,а не свекрва ;)
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Добронамерна критика е секогаш добредојдена, немам против, но кога се претерува тогаш тоа не е љубов ниту љубомомора, туку сака да ве скрои по негов терк. Да му бидеш послушна, да му се поклонуваш, слепо да му веруваш во секој негов збор. Тогаш си набиваш комплекс на пониска вредност и секогаш неговото мислење е точно. Многу пати во такви случаеви сами во себе си ја бараме вината, дури и кога тој ќе ни ја префрли веруваме дека е во право и бараме што се вели влакно во јајцето само за да ги оправдаме неговите постапки и како што кажав себеси се прогласуваме за виновни.
     
    На Hopeful и XstrongerX им се допаѓа ова.
  4. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Извини ама јас мислам дека е или некој контрол фрик или некој простак за да ти кажува вакви работи. Јас одев со еден ваков што знаеше многу да скажува и еднаш добив коментар од типот на Сенката на очи ти изгледа грозно :o . Среќа не ми значеше ништо а и врската не траеше долго. Значи ако не си многу залетана по него откачи го што побрзо, не ти треба некој таков неизживеан.
     
  5. K-a-t-e-n-c-e

    K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    32
    Ок е да се дава понекогаш некоја критика, посебно од човек со кој си во врска затоа што ти е близок и те знае у секој поглед затоа што нешто можеби навистина не чини па ние не го приметуваме па тоа би се сватило добронамерно, но не секогаш, треба да се зачува и нешо за себе и бла бла бла да не пишуам до утре-Он сигурно дека претерува, се си кажала ти убаво самата..
    Ако некого сакаш искрено, не би се трудел да го менуваш нели?? значи го сакаш онаков каков што е..со сите негови мани и убави страни..
    пробај укажи му ги грешките или па прави го истото шо и он да свати дека и не е баш најпријатно..ако продожи кажи му дека никад нема да најде совршена а деа не е ни он и Чаоо пријатно :)
     
  6. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.129
    Допаѓања:
    88.356
    Пол:
    Женски
    Можам само да го ислушам и да не го послушам :D
    Не сакам кога некој ми коментира како сум облечена , нашминкана освен ако не побарам сама мислење или пак ако ептен изгледам лошо.
    Ако дозволам тој да ми кажува што да носам, како да се шминкам, тогаш што сум јас во врската? Кукла? Па ајде тој ќе ме среди. Ако сака да ми даде комплимент ок, ама имам некоја грешка нека ми каже да ја исправам, но да бидам таква какво што сака тој, нема шанси. Па и да ми кажува тој за што да разговарам, не , не.
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Moжеби ужива во женските работи :D :D
    Ееее колку ги има такви кои ги интересира таков муабет, женските ствари....
    Не мора да значи дека сака да ја поседува.
    Не го знаеме карактерот негов, можеби е душа човек, онака, добар, мил... и занимливи му се тие теми.

    Додуша, има ваков еден сличен проблем една другарка, т.е за неа не е проблем |( Тоа е нормално :fubar:
    Со тоа што, таа мисле дека нешто е така доколку пред тоа тој се согласил за истото.
    Ако тој и рече дека ѕидот е црн, таа ќе тврди дека е црн.
    Е така ја истренира |(
    Ама дечкото пати од ниска вредност, па затоа така се постави уште првиот ден кон неа, како демек голем фраер, од се' се разбира, неговиот збор закон за неа, бла , бла.... а всушност дечково е :x
     
  8. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Јас не дозволувам некој лесно да ме покори и модифицира нема шанси, само сакав да знам дали и на др. им се случува да имаат коментари од нивните дечковци и кога не бараат од нив мислење. Тој и не е толку лош и неиззивеан, ама сака да показува некое си соврсенство надворешно и секакво пред др. па ми наметнува и мене. А јас од стално сум си слободоумна и не се мислам многу каков впечаток нешто остава ако мене многу ми се свиѓа, сега не баш да не пазам ич да појаснам со пр. кога бев средно сакав vampire look користев многу бела пудра, темна шминка и облека, знам дека не изгледав нај за сите, но мене ми се свиѓаше и го отфрлив овој имиџ кога јас го иззивеав и одлучив да го сменам, а не дека некој ме терал на тоа...
     
  9. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522
    Е вакви фрикови да земеш да ги обесиш. Имам една другарка ист ваков има, се жали за неговите коментари и пак е со него. Ама не смее буквално да направи нешто без негово одобрение.

    Лани јас си ги скратив шишките, они тогаш без раскинати 3-4 месеца па ај и она шишки (се договоривме хехе ). После пак се смирија и овој и вика чувај си ги шишките вака коа се испеглаш како шлем ти е косата :o .

    За други работи за кои и преговара, не ставај пудра зошто ставаш? само ќе си го оштетуваш лицето, немој да ставаш шминка те сакам природна. И она за гревче не смее да си се нашминка, ја жалам :worried:
    На лето и вика еднаш, прекратко си се облекла..

    О боже мој! Море да сум на нејзино место еден ден си викам само..
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Да не имаме иста другарка? :?: :D
     
  11. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522


    па не мораше вакво нешто да ми се случи мене :D од скопје си? ако си од скопје не е сигурно а ако си од друг град ќути не ми кажувај :D ;)
     
    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.