1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

  1. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Неодамна на фејсбук дознав за оваа нова компанија за козметички производи имаат и веб страна и онлајн каталог.
    http://www.farmasi.mk/index.html
    Производи за целата фамилија:
    - Жени и Мажи
    - Тинејџери, деца и бебиња.
    Парфеми:
    - Мини, за Тинејџери, за Жени, за Мажи
    Шминка:
    - за Лице: Основа, Пудра, Руменило, Коректор
    - за Очи: Сенка, Маскара, Туш, Креон
    - за Усни: Кармин, Сјај, Молив за усни
    - за Нокти: Лак, Нега, Француски Маникир, Ацетон
    Лична хигиена:
    - за Коса: Шампон, Кондиционер, Крем за Коса, Гел
    - за Раце и Тело: Крем за Тело, Течен сапун, Лосион за Тело, Гел за Туширање, Спреј за Тело, Пилинг за Тело, Антибактериски гел, Гел за интима, Производи за сончање, Производи за депилирање
    - за Кожа: Тоник и Млеко за чистење на лице, Маска со олупување и Пилинг за лице, Балсам за усни, Паста за заби
    Грижа за Бебе:
    - Шампон, Лосион, Уље, Пудра, Колонска вода, Влажни марамици
    Го разгледав каталогот и ми се допаднаа некои работи уште да има од кого да порачам само се двоумам дали да се зачленам. :)
     
  2. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.556
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски


    Јас имам каталог од таа козметика и веќе порачив лакови :)
     
  3. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Искрено отидов лично да ги проверам производите и не ми се допаѓа ништо од парфеми,лосиони, спрејови и креми за тело имаат одвратен мирис, дури оние од "пазар" поубаво мирисаат |( со исклучок на некои сенки за очи и моливчиња, а за пудрите да не правиме муабет катастрофаааааа како кал да си ставила на лицето, а не пудра ужас се!!!
     
  4. kika.farmasi

    kika.farmasi Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Ако нешто најмногу ми се допаѓа, тоа се пудрите на Фармаси, кои целосно покриваат и имаат доста добри цени, најомилена ми е hydravite и серум пудрата, делуваат како порцелан на кожата...
    Супер се, а многу се добри и теракота сенките и печените пудри, хамам гелови за туширање од јоргован и маскарата optimal style
    Поздрав.
     
    На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
  5. laricka7

    laricka7 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Морам да се сложам со Inhume значи маркава е тотално безвеза катастрофа невидена!!!

    А цените се лудост!!!

    Можете да направите споредба со Бугарскиот Фармаси цените се за 3-4 пати поефтини од кај нас...

    Срамота!!!

    еве пример:
    кај нас Gaucho Men 100 мл=1400денари НАМАЛЕН

    кај бугариве 19лева околу 600 денари...

    Па зарем во ова време на интернет најдоа да го лажат народот/?????
    http://farmasi.bg/category/64/mazhki.html
     
  6. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Катастрофа козметика,ништо не ми се допаѓа,многу одвратен мирис и текстура на сите производи.
     
  7. Markusa2

    Markusa2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    380
    Јас го имам балсамот за коса. Катастрофа е.
    10 мин откако ке го нанесам, косата ми изгледа како пресушена.
     
  8. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    јас па си реков турчинкине колку убави коси имаат, сигурно имаат добра козметика.. али ќе се излажев. значи не ја бива ни декоративната? некој искуство плус? или геловите за туширање барем? сакам еден од јоргован шо е да го пробам, и еден пилинг од малина, ама ако не мириса убаво подобро да си појдам до ДМ да си земам балеа..
     
  9. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Јас користев еден шампон од фармаси и ми се допадна па си зедов и друг. :D :D :D
     
  10. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    хмм.. значи вреди да се проба, а? :) ај препорачај ми од која колекција на фармаси користеше?
     
  11. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Јас ја имам тонираната крема CC и задоволна сум од неа бидејќи не користам тешки пудри и оваа мми доаѓа нешто како лесна, летна пудра... само тоа имам пробано :)
     
  12. girlx3

    girlx3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    142
    девојки има некоја користено кармини од оваа фирма? ја глеам сеа има ефтини карминчиња по 99 и по 199 денари..има многу убава розева нијанса па се мислам дали да си порачам..а и не се скапи..ама па смачено ми е веќе да собирам колекции од шминки кој не ги користам..
     
  13. smurffi

    smurffi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Денес за прв пат го гледав каталогот на ФАРМАСИ .. немаше многу убави работи, а и мислам дека не се толку многу популарни каталозите во нашава држава.
     
    На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Во мај месец имав две свечености девојката во козметичкиот салон каде што ме шминкаше користи само фармаси производи презадоволна бев затоа се вратив и втор пат.Коректорот и пудрата покриваат се.Во моментот ги користам коректорот за подочнаци, течната пудра и маскарата од оваа фирма,а камена пудра нанесувам на фломар,а ружот ми е од орифлеим си постигнав одлична комбинација и сум задоволна со изгледот на моето лице.Со совет од шминкерката-девојката за бројката на коректорот и пудрата си ја погодив бојата на тенот на лицето.
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да се зачленам но да си порачувам за себе, немам време да се занимавам и со други и за трчање по пари и сметки.

    Ме интересира како сте задоволни со нивните производи, ви ги прочитав коментарите и некако на кантар се работите. Се пишманам, од една страна сакам од друга страна ми е страв да не си го упропастам лицево.
     
  16. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.640
    Пол:
    Женски
    Не сум користела,ама според мислењава мислам дека вреди да пробам :)
     
  17. lejdi001

    lejdi001 Активен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    10
    Јас сум член на Фармаси и ги имам користено скоро сите производи од оваа фирма и презадоволна сум. Пудрита ги ставам на прво место, а потоа се друго останато. Башка сите производи се на природна база.
     
  18. minniemaus

    minniemaus Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Орифлејм

    девојќи мајка ми донесе дома фармаси каталог има интересни работи..да ве прашам дали некој е користил ? квалитетна козметика? :)
     
  19. l-a-d-y-di

    l-a-d-y-di Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    835
    Допаѓања:
    488
    Пол:
    Женски
    А која од пудрите би ја издвоиле, исто имам слушнато дека се мн убави, па сакам да си порачам
     
  20. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Девојки, дали некоја го има користено шампонот против опаѓање на косата (за обнова), не знам точно како се вика, мислам дека беше со лук?