1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемина Списание

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Chocolate.me, 9 октомври 2010.

  1. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Што мислите за Фемина списание ? Дали ќе биде популарно како и сајтов ? :)
     
  2. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Фемина Списание :)

    Со оглед на тоа што има многу списанија незнам баш. Ама и зависи од самото спиание што ќе понуди. Иако општо мислам дека во споредба со интернетот, списанијата губат на популарност. Сето тоа што го има во споасние можеш да го најдеш на нет да го прочиташ. Јас лично списанија немам купено со години. На времето кога интернетот не беше толку застапен, сум ги купувала и Таа, и Тин Шема , и тогаш навистина тие информации ги наоѓав само таму, и едвај чекав да излезат новите броеви. Меѓутоа сега сите информации се достапни на интернет...
     
  3. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Фемина Списание :)

    Во право си . Сега се има на интернет . Но сепак мислам дека би се стекнала голема популарност со списание Фемина . На пример Таа , има страна на интернет но не е опфатено се како во списанието :)

    Благодарам за мислењето ! :)
     
  4. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Фемина Списание :)

    Па... зависи што ќе нуди списанието, ако опфаќа информации за форумот на пример :D би било интересно! Не знам, можеби и ќе биде убаво, особено ако даваат постери од спортисти(знаете од кој! ;) )
     
    На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Фемина Списание :)

    постерите не се забораваат :) :P
     
  6. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Фемина Списание :)

    Па намерно не е ставено цело, инаку никој нема да го купи, сите на интернет ке го прочитаат :) вака тоа што е поставено на нет е со цел да примами публика да го купи
     
    На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Фемина Списание :)

    Ако има фемина списание богами ќе има интресени содржини што да прочита посебно женската популација, би требало да биде ново, оригинално единствено списание кај нас, ама мислам зошто да се прави списание кога се имаме на интернет, мислам форумов има повеќе можности од едно списание.
    За идеата на Лилит фемина радио не е лоша (ама освен песни, да има и програми во живо во одредени денови во одредено време со помош и делење совети и интересни работи со влкучување во живо на слушатели/ки )
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Фемина Списание :)

    Фемина списание

    Колку преубава идеја ! :clap:
    Го замислувам целото розево, слатко како ме чека во продавницата :D
    Би било добро да има, ама јас мислам дека е малку рано. Страната штотуку наполни 1 година, постигна навистина добра посетуваност... Би требало најпрво уште малку да се проработи на нејзино промовирање, за кое совршена идеја е Фемина радиото. Баш би било суперско :P
    Нека добие малку стаж феминчето , па ондак списание. :P Кое ќе биде оргинално исто како и сајтов.

    А тоа дека веќе дека има доста работи на страната, да. Ама според мене тимот на фемина е совршен па и за тоа ќе најде решение. :P
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Фемина Списание :)

    доколку бар малку биде поразлично од сајтов би било интересно. мислам нели да има информации кој не сме ги прочитале тука и неможат да се најдат тука. инаку која ми е поентата седам тука 24 часа и да купам списание. а воедно и доколку се направи списание се плашам да не се наруши нашево катче со 1000 членови ако има нешто поврзано помеѓу сајтот и списанието.
     
  10. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Фемина Списание :)

    Јас сакам во првиот број на списанието да стават постер од Енрике, ама мега сајз, Да си го закачам на ѕид :D ;)
     
    На Monna.Monna, Smilly, frutini и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Фемина Списание :)

    Добра идеја . јас баш би сакала и да има повеќе за модата :)
     
  12. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Фемина Списание :)

    Јас не знам колку сум ЗА Фемина списание, има многу списанија, и благодарение на интернетот,се што може да се прочита има на интернет, мислам дека е ризик да се премине на списание. Доста е тешко и за на странава да се прави апдејт со постови, преводи од странски членови, а не пак секој месец да се полни списание од 30 страници да речеме. Доколку би имало списание убаво би било да биде за нешто поразлично од другиве списанија, сосема поинакво можеби ке има успех. Инаку ако не други, ние форумџикиве редовно ке си купуваме какво и да е.
     
  13. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    Фемина Списание :)

    јас мислам ќе биде популарно, зошто истите кои сме тука ќе го купуваме,
    и не се согласувам дека има кај нас мн списанија кои се таа досадно е , убавина и здравје нема што да се чита за 1 час ми е прочитано, едниствено јуник е добро , но скапо е за кај нас! има место за една "книжна" фемина!
     
  14. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Фемина Списание :)

    Супер идеја! Јас мислам дека ќе биде популарно и би било убаво да бидат опфатени повеќе теми како и на сајтот на Фемина, убавина, мода, љубов, секс, здравје, семејство, кариера..
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Фемина Списание :)

    Фемина списание... Прекрасна идеја. Мислам дека одлично би се разработило, како и форумов, меѓутоа треба многу работа. А би се опфатииле и теми од форумов, што секако се неисцрпни. Убава идеја е ова, уште да може да се изреализира.
     
  16. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Фемина Списание :)

    За реализирањето треба да одлучи Билката во склоп со можностите и обврските од реализирањето мислам, кој ќе го уредува, па треба печатење, убаво викаш Реинбоу има многу работа ,инаку би можело на темава да се направи анкета , ме интересираат мислењата на повеќето за ова.
     
  17. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Фемина Списание :)

    Прекрасна идеја. :clap:
    Баш би сакала да одам до трафика и гледам Фемина списание. Такво розево и цакано со сите потребни информации кои една девојка би ја интересирало. :P Но, сепак би требало да нуди и други теми од тие што се на форумот, и да има нешто што неможе да се најде на форумот. Зашто ако темите и информациите се исти, нема да стекне популарност. Ама ако има добра организација од добро оформен тим (што секако ние го имаме, имаме прекрасна администрација, но само уште тие да се согласат) и ако списанието внимателно и со љубов се направи, верувам дека ќе биде полн погодок и гоолем успех. :) А и впрочем, мене нашиве списанија не ми се свиѓаат. Се се некои трачарски и безвезни. Единствено Јуник и Крема се океј (Крема малце потрачарско е, малце поише :P ) ама многу се скапи. Теа шема или како беше, интересно ми е, тинејџерско списание ама не нуди нешто посебно. Се што има таму си пишува и на Фемина.
    Да може да се реализира оваа прекрасна идеја, би била пресреќна!
     
  18. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Фемина Списание :)

    Многу добра идеја... Многу познати мак. форуми имаат свое е-списание.. Значи за почеток може да се почне со е-списание :) .... Најдете журналисти, а јас можам да помогнам околу дизајнот... :)
     
  19. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Фемина Списание :)

    Јас мислам дека може да се реализира, ако треба помош ние сме тука, нели?? :) Само треба Билката да одлучи и да не побара. :D
     
  20. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Фемина Списание :)

    ФЕМИНА списание

    звучи неверојатно, иако има многу други списанија, ама сепак фемина е фемина сосема поразлично од сите други.

    само нека има повеке козметички совети, и секако здравје, убавина... и сите други останати теми