1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фитовал капсули

Дискусија во 'Коса' започната од Teresa94, 11 октомври 2011.

  1. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Ме интересира кое е дејството на овие капсули ? Имам слушнато пофални зборови за нив хаха сепак сакам да ве прашам вас. Ги ма ли некој пиено овие капсули? А и каде можам да ги купам и колку пари се? Сакам да си купам вакви капсули само прво сакам да го чујам вашето мислење. :D Иначе ако има ваква тема слободно КАНТА.. Јас пребарував низ темите но не успеав да најдам ваква тема.
     
  2. MilaKunis

    MilaKunis Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    25
    Јас ја употрбувам колекцијата на Фитовал шампони за коса, а за капсуливе немам слушнато.Сигурно се добри.
     
  3. DiPi

    DiPi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    29
    шампонот е мн добар, мајками го користи и е мн задоволна :)
     
  4. lovely555

    lovely555 Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Колку пари е фитовал шампонот и знае ли некој дали помага за брзо растење на косата ??????
     
  5. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Шишенце од 100 мл е некаде околу 200 денари, а од 200 мл околу 350 до 400. Зависи каде како. Другарка моја го користи и е задоволна, вели дека косата побрзо и расте и дека не и паѓа како порано. Меѓутоа од едно шишенце немала резултати, туку од второто почнала да забележува подобрување. Морам да го земам и јас :lol:
     
  6. lovely555

    lovely555 Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3

    Многу ти фала.... :* :* :*
     
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Супер се капсулите Фитовал, околу 280 ден. 60 капсули во пакување, секој ден по една или по две, зависи колку ви се потребни.
    Се забележуваат резултати уште по првата недела - две, косата е поцврста, посјајна и помалку паѓа, и се едни од ретките кои и покрај сите витамини и додатоци на хранливи материи во себе - не здебелуваат, односно не го зголемуваат апетитот.

    Јас ги препорачувам. :)
     
    На Tufchence, jagodka.18 и ludoto19 им се допаѓа ова.
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Jас ги купив по препорака на Tрендафиљ исто, се исплатат, 270тина денари беа ако не се лажам, јас имам Eден куп, се заборавам да ги користам периодот, ама од утре, редовно :!: .
    Oд првото паќетче ми остана скоро пола, и имам скроз ново, таман за 3 месеца топ.
    по 1 на ден се пие, НИКАКО НА ГЛАДНО СРЦЕ ова морам да ви го напоменам, јас секогаш пијам апчиња на нејадено, навика, лоша знам, ама не сум имала проблем, но, од ова апче, можеби зашто е премногу силно, добив такви нагони на повраќање, ми се лошеше. тоа е чудо. Oд тогаш после јадење ги конзумирам :)
     
  9. ivana.123

    ivana.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2011
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    И јас денес си ги купив па се надевам дека ќе има резултати .Само гледам тука викате сте пиеле по едно на ден а аптекарката ми рече по 2 :^) ај може вака ке има побрзо резултати :)
     
  10. Gorgina

    Gorgina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Фитовал капсулите ги пијам веќе 4 месеци но за жал не осетив никакви промени. Освен проив опаѓање фитовал капсулите се препорачуваат и за витаминско потхранување на тенка коса како што е мојот случај. Но да не ве разочарувам секој организам е различен и не значи дека го имаат истиот ефект кај секого.Во секој случај потребно е големо трпение, редовна употреба и време секако.
     
  11. london-girl

    london-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    56
    И јас ги имам уптребувано Фитовал капсулите и ништо позначајно не осетив на косата.
     
  12. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Комшика ми пие од оние Vitamins for the hair, и ги пофали ја не сум ги пробала.
     
  13. macamaca24

    macamaca24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    купив и јас......... денес ми беше трета.....па ќе видиме... 8)