1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хакирање ФБ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Justice.Girl, 9 декември 2011.

  1. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Дали некогаш ви се случило да ви го хакнат фејсбукот? :| Дали некогаш вие сте хакнале фејсбук?
    Мене ми беше хакнат фејсбукот, го оставив така бидејки незнаев како да си го вратам :| (пред некое време беше) Дали некој знае како можам да си го вратам? Дали некој успеал да си во врати? Јас незнам да хакирам :| Сигурно сите понекогаш посакуваме да хакнеме нечиј фб, да ги видиме разговорите...Јас никогаш не сум хакнала бидејки незнам, но кога би знеала имам една на мета ]:) :rofl: заебавам :P :lol:
    Да подискутираме на оваа тема :)

    побарав, но ненајдов ваква тема. Се извинувам ако темата е дупла :tmi:
     
    На samomarija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Јас хакирам профили... Некој заинтересиран ?
    Цена по договор ;)
     
    На pivotche, angelche16, anakonda88 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    еех навикнав на ова. Мојот сега бивши дечко од кога прекинавме редовно ми ги хакира фејсовите.
    а е можам да сфатам зошто..
    Глупост според мене што крајно не го поддржувам !
     
  4. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Затоа јас на ФБ не држам компромитирачка содржина или нешто што може да биде злоупотребено. :lol:
    Имам слушнато дека лесно е да се хакне профилот и на многумина мои другарки им го хакнаа.
     
  5. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.109
    И мене ми го хакнаа, и прво се испаничив, после сфатив дека немам што да кријам. И онака сите слики ми се објавени со цел да бидат видени, така да што ако!

    Не можам да си го вратам, а некако не го ни чувствувам нешто неопходен.
    Можеби нов ќе си направам, само кој ќе аднува се’ одново и одново... Pain in the ass момент :)

    Ништо страшно, а не па трагично.
     
  6. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Ми беше хакнат,и си направив нов .Толку..
    Не знам да хакнувам,за срамота :tmi:
     
    На elenkata20 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    anneyy , а сајтове хакираш? Направо цел фецабук да го хакнеш.. :D Што е тоа поединично...досадно е, направо целиот хакни го и готово. Аман од фејсбук |( Ќе ти платам тројно :D .Не се лутете девојки, морам да си искажам недоволството од фејсбук. Многу ме нервира. Нема човек, фирма, институција, дури и деца и незнам, може и животни, кој да нема фејсбук... Е...јас немам :D и маж ми...не ни треба. Ко гледам едни другари како се караат, нејзин бивш дечко и пишува, на него некакви девојки му пишуваат на фејсбук и само се ревнуваат и караат. Ние немаме и куќата ни е тивка и мирна :D Ко исклучим плачот на Мартин :D
    Ајде нека се најде еден хакер, нека го хакне нај после... ;)
     
    На Vik'Toriah и anneyy им се допаѓа ова.
  8. Smileeee

    Smileeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    75
    Па ми го немаат хакнено,но имам хакнето но не јас туку еден мој другар го замолив и го хакна мн брзо :lol:
    Секако немав лоша намера само видов тоа што ме интересираше и готово,потоа пишав порака од хакнениот профил на блиска личност на хакнатиот профил и толку ... жално е тоа што ме дознаа ...
     
    На samomarija му/ѝ се допаѓа ова.
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Aneyyy, дај кажи ја финтата, имам цела листа за хакнување!!

    Инаку, мене не ми бил хакнат досега и не знам какво е чувството да ти хакнат фб! :D
    Ама радо би хакнала неколку. Чисто онака, другарски...
     
    На Spell му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Мене еднаш ми беше хакнат и не можам да се изначудам што човек треба да бидеш за да се замараш со туѓи работи. Зрем до толку ти е досадно и немаш попаметна работа па ќе ајде сега ќе гледаме другиве што како прават. Како прво тоа се приватни работи и не за џабе никој не може да ти го гледа инбоксот. Која е причината да седнеш и на некого да му чепкаш во профил? Да е дете ок, разбирам. Гледајте си го вашиот живот.....
    Луѓе без работа. |(
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Не верувам дека е некоја јака заштита, но разбрав дека преку e-mail адресата полесно било да ти го хакнат профилот, па направив да не можат да ја гледаат сите. Немам некои податоци кои би ги криела, ама сепак не би ми било сеедно да ми го хакнат профилот.

    Само не можам да се изначудам зошто некој има потреба и би трошел време за вакви работи? :^)
     
  12. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Незнаев дека и тоа можат да ми го направат но се уверив и мислам дека ќе експлодирав :@ не е работа да крие човек нешто но сигурно не сакам во мое име некој да се претставува.Бившиот беше опседнат и болен и нонстоп ми го хакираше па сега сум хакер и пол научив се што не треба да научам,чудо што уште можам самата да се логирам во него од толку секјурити глупости што сум ги активирала.
    Болна работа е тоа најдов пораки што пишувал од кај мене,другарките ме прашуваат зошто не спијам во 5 сабајле дремам на фб а нема врска спијам,фраерот чуда си правел од кај мене уфф го мразам затоа сега ја скрив имејл адресата и на тој начин неможе да го хакира,активирав опција да ми стаса порака кога ќе се приклучам од друг компјутер уште интерпол што не сум ги информирала за мојот фб.
    Ниту сакам да хакирам а ниту пак да ми хакираат болни луѓе бе,ме боли тоа ваш дали пишувал со трајка или со петка он ако сака да ме изневери тоа во живо ќе го направи а не вака а ако немам поверение у некој па нема да бидам со него и крај на дискусијата
     
  13. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Не немам хакнато :)
    На една другарка и беше хакнат фејбукот , па и велеа дека постоела посебна програма каде само се пишувал емеилот и се влегувало во туѓ фејсбук, па ѓомити го менувале пасвордот и не можел да влезиш. Ама не сум сигурна за ова, само како што кажуваа пишувам.
     
  14. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас му го имам хакнато на бившиот фб и мсн ама фб си го врати... ако хакирате ви препорачувам многу внимателно да го правите тоа :)
     
  15. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Камо да беше толку лесно хакирањето како што повеќето мислат.
    Две основни работи:
    1.Не постои програма во која само ке се пише меилот и ке добиеш пасворд.
    2.Не може да се хакне ФБ само ако го имаш туѓиот меил.
    Всушност може, но тоа не е хакнување туку е SE (Social Engineering), каде што само треба подобро да ја познавате личноста за од прилика да и` погодите пасворд или security question на меилот и после е лесно да си пратиме password reset confirmation.
    Но тие методи врска немаат од хакнување.
    Конкретно пак хакнување на ФБ. I mean...seriously? Ке влезам кај некоја си петарда и? Ке и` ги гледам пријателчињата кај што ја постираат Ај сечи Перо и коментари „хехеехехехе“ like it's the funniest shit ever? Сликите што и онака можам да ги видам?
    Или ке читам оговарања, газолижење и сељо романтика: "Ma4e topsi, alal da mu e na tatkoti, aj da izlezeme na kave. :P"
    Разбирам, сите сме некогаш љубопитни. И јас имам грешено во тој контекст.
    Ама чисто за занимација, тепање време и вадење сочни муабети за рандом персона да се користи истото...не гледам поента.
    Неех...нит ми хакнале, нит ке ми хакнат, а уште помалку да трчам да „хакнам“ некому.

    И уште нешто. Сепак самите си ја знаеме причината ако ни влегол некој во профилот, но многу акаунти се „хакнати“ и преку рандом spyware што може да се закачи од било каде, посебно од оние „Кликни овде да видиш што се случи со козата на комшијата“, а секој втор што го гледам, кликнува на истите.
    Епа чорба. Љубопитноста ја убила мачката.

    Акл во глава, се` што лета на интернет, не се јаде.
     
    На Dashing:), NEA, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
  16. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Па ајде зошто никој не кажува како се хануваат? :^)
    Имам една школска си го беше заборавила пасвордот па им рече на 10 деца да ја блокираат на фејсбук и после и беше избиришан профилот авотматски од Facebook.
     
  17. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    ^ Никој не кажува затоа што е (во некој смисол) заштитена информација. Ако знаат сите да хакираат, нема да биде интересно. :D

    Иначе, сум се дружела со хакери и знам да хакирам. Ама не сум активна затоа што ми е мизерно да хакирам онака, од забава. Кога мора на некој, во ред. Кој слушнал за MCS (Macedonian Cyber Space) таму бев. :)
     
  18. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    ахаххаха :rofl: :rofl: Ме пресмеа :rofl: :rofl: Исто и јас :wasntme: Онака другарски :wasntme: :P
    Дај бе кажете како :P :wasntme:
     
    На Kickeyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    ^Со пиштол во глава...па ваљда ќе ја каже лозинката :D
    Успева 100% :D
     
    На crazylady, Justice.Girl и Srekicka им се допаѓа ова.
  20. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    ФУНКЦИОНИРА :o :o :o се изненадив од брзината на дознавање лозинка со овој метод :rofl: Ви препорачувам да пробате :rofl: Од се срце ти благодариме anneyy што ни кажа :*