1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чешање на кожата

Дискусија во 'Тело' започната од patika19, 11 јуни 2012.

  1. patika19

    patika19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    54
    Сакав да ве прашам дали имате делови од телото кои често ве чешаат? Јас имам проблем со грбот. Постојано ме чеша и нема што да се прави. Едноставно е така од кога знам за себе.

    (ако има ваква тема или е глупа бришете ја.)
     
  2. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Јас имав чешање на грбот и рацете, и одлучив да го сменам гелот за туширање, се префрлив на обична бекутан купка и од тогаш немам проблем.
     
  3. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.721
    Пол:
    Женски
    Прво прегледај си ја кожата на грбот.Ако не можеш сама побарај помош.Доколку ти е чиста,без акни,флеки,(а ако ги има тогаш ќе мораш на кожен лекар) можеби е до средството со кое се тушираш.Смени го па ќе видиш.Секако може да е и до детергентот/омекнувачот со кој ги переш алиштата.И на крај провери го квалитетот на истите.Зашто синтетиката не е баш за летен период.
     
  4. afrodita94

    afrodita94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    531
    Мој предлог е да отидеш на лекар бидејки е можно да си алергична на нешто.И јас бев исто како тебе па испадна дека сум алергична на прашина.
     
  5. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    И ја го имам истиот проблем.Порано користев сапун,а сега гел за туширање и некако е подобро.А мој совет е после бањање да се намачкаш со млеко за тело.Проверено и помага.
     
  6. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Кога го сменив гелот за туширање цело време ме чешаше меѓу градите малце погоре лелел е откорнав од чешање ама повторно го сменив и фала богу сега не ме чеша