1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за тоа да сте втора?

Дискусија во 'Сингл' започната од independent, 22 јануари 2010.

  1. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.094
    Пол:
    Женски
    Втора ни сум била, ни ќе бидам. Тој што го сакам- го сакам само за мене , а не да го делам, а и тој што ме сака би требало да му биде гад да се лигави со некоја, па да дојде кај мене. Доволно се почитувам за да бидам единствена,а не втора.
     
    На srcekrsacka и Ella.313 им се допаѓа ова.
  2. Eugenia

    Eugenia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Hipica напиша:Еден генерален одговор: девојки, никогаш не дозволувајте да бидете втора виолина!



    Точно :) Колку и да сакаш да бидеш со некој кој веке има друга се додека е со неа никогаш не прифаќај да бидете заедно :)
     
  3. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Во никој случај ен би прифатила да бидам втора. Оној што ме сака ќе ме сака само мене, а тој што го сакам не би сакала да го делам со друга :D
     
  4. Neskrotliva

    Neskrotliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    7
    Јас еднаш во животот бев втора и многу се каам поради тоа... :( ........Се мувавме 1 или 2 месеца незнам баш точно и тој сакаше да раскине со зенската ( врска 4 години) и веке кога се беше договорено тој да се скара со неа,како да ми се врати мозокот и одма прекинав со него......Сега имам врска 2 години и скоро секој ден ми се врака во мисли тоа што поради мене тие ке се разделеа,едноставно неможам да живеам мирно,секој ден си мислам дека како што сум правела јас ке ми прават и мене, ке ми влезе некоја сосем трета во врската..... ;( ;( ;( ....МОЈ СОВЕТ Е НИКОГАШ ДА НЕ ДОЗВОЛУВАМЕ ДА МУ БИДЕМЕ НА НЕКОЈ ИГРАЧКА И ДА НЕ РАСТУРАМЕ ТУГИ ВРСКИ (Зошто по некое време се се врака).....Поздравче :)
     
  5. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    не би дозволила под никои околности да бидам втора. ако ме сака ќе биде само со мене, а не вака денес е со мене, утре со неа... и мислам дека ниедна девојка не треба да се понижува на ваков начин :*
     
  6. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    24
    По цена и колку да го сакам и колку и да сакам да бидам со него никкогаш не би дозволила да бидам втора.
    Ценете се самите :)
     
  7. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    111
    Хмм.. немора да значи дека неможат да раскинат.
    Баш напротив .. штом тој веќе почнал со тебе а има девојка или не ја сака доволно му фали нешто у врската што таа неможе да му ги пружи или пак си има таков карактер т.е не му држи гзот со една женска. :rofl:

    Е сеа, јас искрено не се мешам у врска со тоа што си се нафатила да праиш нешо со некој што има женска,но искрено никогаш не би дозволила да бидам 2ра. У НИКОЈ СЛУЧАЈ!! :devil:

    Аа ако стварно те сака,и ти се јавува итн.итн. може да ја прекине таа врска и да биде со тебе..
    А доколку сака да си продужи со таа жесна и тебе да те има за викенд само ... НИШТО!!
    за мене тоа ти е (без навреда) ИСКОРИСТУВАЊЕ. :worried:
     
  8. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    А колку таа долга врска е сигурна. еден ден можеби ќе бидеш една и единствена.Вече во таа врска му е досадно,монотоно и затоа те бара тебе- а ќе видиш ке дојде ден кога ќе ја прекине таа врска (ако и ти се трудиш и ако му овозмозуваш да се чувствува прекрасно кога е со тебе)
    Бори се на крајот се завршува добро-ако не заврши добро значи се уште не е крај!
     
    На sWeEt.PoiSoN му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Bev vtora-mnogo dobro go znaev toa i prifakav pak da bidam so nego, otkako negovata devojka ke si otidese doma- No sto se sluci-RASKINAA. i sega sme vo brak :inlove:
     
  10. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Да бидам втора .. никогаш :devil:
     
  11. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Нема шанса некогаш да си дозволам да бидам втора :fubar: но веј
     
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас бев втора, и тоа апла пред цел народ. Ги скарав засекогаш и го оставив. 8)
     
    На Mili28 и bones им се допаѓа ова.
  13. ChuckBass

    ChuckBass Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Неколку од моите бивши девојки беа 2-ри.. На некои му се допаѓаше тоа (најверојатно бидејќи чуствувале нешто за мене)
    а на некои не.. па имав доста проблеми.. :)))))))))
     
  14. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Сум била втора и не можев да го издржам тоа зашто се заљубив во дечкото..а и јас му бев него на срце многу..одеше 7 месеци со бившата значи не долга врска ..на почеток страв му беше да и се скара бидејќи мислел дека ќе сум го извисела...
    Сепак и се скара и си се фативме и еве ден денес уште си одиме и убаво ни е..
    Ама мој совет немој ти да дозволиш да му бидеш втора зашто има тој мнооогу подолга врска и не е се така сеедно :)
     
  15. sexymama

    sexymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    84
    ne sum bila nikogas , a i ne bi mozela da bidam
    svesno na nekogo da mu rusam se ??? ne sum takov covek
    a koga deckoto bi rascistil so svoeto minato , eee tek togas bi bile zaedno 8)
     
    На Ella.313 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Тоа е многу грда работа! На никоја не и посакувам да е втора! секогаш да внимава кога ѕвони на телефон, да пишува скришно пораки, да чека повик... особено оние што се плеткаат со оженет човек! :swear:
     
  17. buttercup.l

    buttercup.l Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    мене ми се има случено тоа
    и се погоди јас да не се мирисам многу со девојката на типот ама во исто друштво бевме и што да се прави...
    нема врска се десило еднаш и никад више ама самотот чувство го гледаш него со неа и мораш да ќутиш.... :|
    мн е лошо
     
  18. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Ееее сега се потсетив на една стара случка од пре 3 години.Се мував со еден дечко а другиот ден дознав дека е свршен,и тоа од него лично.Фала му што на време ми ги отвори очите,бидејќи таа студирала во Битола и се гледале само за викенд,можеби и касно ќе дознаев.Од тогаш до ден денес сме другари и со него и со нејзе(но она секако незнае дека имало нешто меѓу нас). Како и да е чим знаеш дека си втора НИКОГАШ немој да се залажуваш со тоа ќе раскинат заради мене,ова она,бидејќи на крајот ти најмногу ќе бидеш повредена.Секое добро :*
     
  19. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Ако ме сака покрај него нека и раскине па нека помине некое време па дури тогаш ќе размислам. Втора виолина не ми се свиѓа да бидам. :^) За да бидам со него треба да ме цени. А, ако сум му втора не ме цени доволно. :D
     
    На Ella.313 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Slim-Shady

    Slim-Shady Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    21
    Моментално се наоѓам во такви ситуација... Ме свиѓал уште пред 2 години ама тогаш јас имав дечко и сега кога раскинав тој си фатил женска идат 2 месеци.. Се смувавме и од тогаш постојано ми звони се гледаме ми пишува едноставно како да идеме а со неа мн ретко се гледа.. незнам што е филмот.. инаку првиот пат кога се смувавме ми рече дека никој не смее да знае.. а секој пат се повеќе и повеќе се опушта стои со мене во град....Што е филмот????