1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

  1. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    мислам дека секоја девојка сака да зборува за тоа што најмногу кај привлекува кај спротивниот пол...што е тоа што веднаш ни паѓа во очи...common everyone! :)
     
  2. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Prvo sekogas gi zabelezuvam negovite oci i nasmevka (zabite), a potoa vednas mu go 'proveruvam' zadnikot. Sakam maz so ubava nasmevka oci i taka ookruglest zadnik :D Ama neli sekogas karakterot e najbiten pa maz moze da me osvoi samo so dobro odnesuvanje i dokolku postoi megusebno razbiranje, ako ima smisla za humor i taka pozelno e da ima nekoja cel vo zivotot. :D :D tuu ama iznakazav se ;) :D
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.771
    Допаѓања:
    131.066
    На прв поглед дефинитивно очите и насмевката - значи мора да има сини очи и да биде насмеан :D
     
    На Ecii, Barbie-lovee, Marissa24 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    кај мажите секако прво што паѓа во очи се очите насмевката мускулите задникот мммм ама чабе му е лепота ако нема памет однесувањето е важно
    некои машки се вистнски лепотани а се понасат како сељаци :worried:hock: :worried:hock:
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Очите и погледот дефинитивно,бидејќи од очите може многу да се прочита :) добриот задник е исто многу битен хахаха :P
     
  6. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    A EVE IMA SINI OCI AMA E NAMURTEN? IDE LI U PREDVID :D :D :lol:
     
  7. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    е сега и вие па..се сакате..совршенство не постои...ама се сложувам со сите мислења..само се прашувам дали и машките гледаат така на нас...дали и на нив им е само битна нашата насмевка или очите... :roll: :)
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Прво погледот. Значи бојата на очи не ми е битна, туку начинот на кој ме гледа. Потоа насмевката: не забите, туку начинот на кој се насмевнува. И најбитно, да знае на муабет да ме привлече. Значи неќам цепење романтики и такви ми ти ствари. Сакам здрав машки муабет :D
    Па кај е Марли нека каже :D
     
  9. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.771
    Допаѓања:
    131.066
    Ако е намуртен нема шанси :lol:
     
  10. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Мислам имам проблем со тоа , не дека не ме привлекуваат убави мажи,
    туку тоа ми е ептен споредна работа.
    Секогаш паѓам на супериорност, харизма и интелегенција :D
    Ако нема нешто од овие наведениве и да најубав џабе,
    ко ќе отвори уста и не знае што да каже, мене ќе ми изгледа го грд.
     
    На al-vik му/ѝ се допаѓа ова.
  11. myself

    myself Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пгледот ми е на прво место,нели очите се поратата на душата! А на второ место рацете,незнам зошто ама погледот после очите ми оде во неговите раце :?: ...Сепак после оваа обиколка околу личноса пресудни се харизмата,неговата енергија,карактерот!
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.441
    Чудно,не сакам убави мажи,туку шармантни.Ниеден дечко до сега не ми бил исклучително убав,добро освен овој што го имам,зошто има мачорски,зелен,заводлив поглед! :lol:
    Навистина,шармот ми е важен,но ако нешто забележувам од физички аспект,тоа се очите,не бојата,туку погледот баш,ги сакам оние романтичните.Сакам и мажи со убави дланки.
    Карактерот,интелигенцијата,амбизиозноста ме соборуваат во целост,ама добро тие се веќе на втор поглед! :D
     
  13. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    teloto.... :lol: ...nesmee da bide debel vo nikoj slucaj :lol: ...sekogas sum sakala i sum imala sportisti...znaci..stomacni, grbni :lol: ...muskulcinja... :lol: ....i zapcinjata...obozuvam ubavi zapcinja :lol: ...IZADOLZITELNO DA E NEPUSAC :lol: :lol: :lol:
     
  14. mimeE

    mimeE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    pa prvo 6o ke mi padne vo oci e izgledot normalno :P ako e malku poveke od polnicok NO waY :D ... megutoa najbiten mi e karakterot zna4i .. 6o ke mi e nekoj lepotan a 2 zbora nz da povrzi :lol: :lol: ubavinata e prolazna bre :?
     
  15. Fairybell

    Fairybell Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    37
    Ќе се лажеме ако речеме дека не е бажен физичкиот изглед,тој е пресуден ако не се познавате од претходно.За мене од физички изглед најпривлечни ми се усните и задникот,кога ке видам онака убави усни и малку полнички некоја струја поминува низ мене :lol: Ама после тоа мора да се покаже како паметен инаку џабе и усни и газе :lol: И да не е тумрук и инает,и да е романтичен и секако да ми посветува внимание.Е па толку
     
  16. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    od fizicki aspekt,da ima skladni crti na liceto,da e visok,mazestven :D a inaku presudni se sekako karakterot,intelegencijata,razbiranjeto i sl.
     
  17. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Шармантноста дефинитивно, на такви паѓам. Многу ми е важно како ќе се постави во окололина, неговото држење, неговото однесување, потоа очите и телото. Сакам интелегентни, храбри машки со авантуристички дух.
     
  18. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Минатиот викенд го видов "совршениот" што ме привлекува мене :D
    Мнооооооооооогу висок, црн, со кафени очи, згоден-згоден-згоден не можам да опишам ;)
    Вечерта не стапивме во никаква комуникација (освен мнооогу разменети погледи) ама... Ако некого бараш би го нашол каде на друго место ако не на Facebook!! :lol: Сега сме си friends и еднаш се читнавме и верувале или не, одма му беше јасно која сум. :D Не сум била само ја таа што се загледала! Очигледно и он ме запамтил зошто сам праша, случајно да не сум била минатиот викенд на таа и таа журка?! :D
    Хехе а може и ќе бидне нешто!! :lol:
     
  19. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    се надевам дека ќе биде! со среќа со згодниот! :D
     
  20. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    barbiegirl,mene tuka mi mirisa na romansaaa! :D stom i on te zapomnil i prv te prasal dali si bila tamu i tamu,jeeeeeeeeee :D ti stiskam palci!obozavam vakvi raboti :D