1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

  1. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Дааа, да е повисок од мене бар глава, за на штикли тука негде да сме ! Инаку претставителен,среден, нејќам ситни слабички да се губи покрај мене :lol: Убава насмевка, тука се подразбираат бели убави забчиња, така дотеран и весел, насмеан! Кога го решивме надворешниот изглед, повеќе од себе треба да знае да напраи муабет,да не е ограничен во размилувањата ( значи најмногу мразам машки што единствени теми на муабет им се коли и фудбал :puke: ), да ме засмева ... :P
     
  2. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    прво мора да е постар од мене,значи помалите не ме привлекувале никогаш,незнам зошто едноставно не ми прават филм...потоа да биде повисок и покрупен од мене ,не сакам кога машкото е поситно од мене :) а што се однесува докарактер,да знае што сака,да не биде некој безделничар,не сакам „фраери„ послатки ми се посрамежливите и почувствителни машки и .......отприлика тоа :)
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Најмногу ме привлекува интелигенцијата па после другите ствари
     
  4. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Сакам да има убав карактер,да има убаво лице,убава насмевка и убави очи.Исто така многу сакам да е романтичен :)
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    И дечко ми е таков . Насмевка , не знам .. ја обожавам . Темен тен има по природа , зелени очи , црна коса . :)
     
  6. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    и многу ми е убав ха ха ха.....си го сакам... :inlove:
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    културата, карактероот, забите, секогаш да мириса на екстра парфем :D :D харизматa, внимателенoста... и уште мнооогу работи што ги поседува дечко ми :$ ајде сега да не го опишувам :D
     
  8. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    и јас не би можела да бидам со некој кој не е интелигентен, просто паѓам кога некое машко знае да направи квалитетен муабет.
    исто така, паѓам на топли кафеави очи. :lol:
     
  9. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    25
    Очиите & Насмевката на прво место

    а потоа косата ми остава впечатОк бидејки поише ми се допаѓаат плави , шишка на страна но не мора да значи дека ова го има у секој случај :D
     
  10. SashaFierce

    SashaFierce Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Прво што ќе забележам е ставата на дечкото. Ако има високо витко тело исправено супер! :rock: Потоа очите :) и насмевката... Тоа е на прв поглед. Али тоа не ми прави мерак колку што ми прави неговото понашање и карактер, неговиот речник. Ако нема речник,култура,воспитање бај бај :devil:
     
  11. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    За среќа најдов све што сум посакувала кај едно машко, па дури и повеќе од тоа. Се разбира, не е све совршено, ама добив многу повеќе од критериумите што си ги имав поставено. Уште да продолжам да се трудам (како до сега) да ја одржам таа убавина-тоа ќе биде вистинска среќа на неодредено време. :inlove:
     
  12. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Ликот ми е битен,телото ми е онака просечно битно.Ама веќе кога иде ред за муабет сакам да слушнам интелектуалец,изначитан човек,да има интересни изрази и смисла за хумор ,без тоа никаде.колку и да е убав ако го нема тоа,одма му давам двојче за дома :D
     
  13. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    фатална насмевка , позитивност
    голем љубовник ..шармер .. :D ..да знае да освои женска
     
  14. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Ех..дефинитивно рацете :)
    просто паѓам на ѕеху hаnds :$
     
  15. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    За надворешниот изглед би сакала да е повисок од мене, да не биде ептен слаб но да нема и +20кг. Боја на очи, коса не е важно иако накако црните ме привлекуваат повеќе. Да не се однесува како дете, да биде искрен, да има познавање од повеќе области (нема за исто да зборуваме цело време :rofl: ), малку романтичен и да не ми се прави мангуп...
     
  16. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    На прв поглед Sexy Body, длабок продорен поглед, црн тен и црна коса. Мммммммммммммм
     
  17. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    имав еден таков...згора на се фудбалер ...одамна беше ама верувајте ќе паметам засекогаш ... :lol: ;)
     
  18. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Прекрасна заводлива насмевка и сини очиња...аааххххх :inlove:
     
  19. medicinarce18

    medicinarce18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    pa koga kje vidam nekoj neli ocite i nasmevkata me privlekuvaat da go poglednam =] ako e sladok odma ocite mi pagaat na negovite dlanki :D znam cudno ali ako ima ubavi dlanki.... :$ ali posle za neso potoa e vazen i karakterot se razbira.
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    И јас исто ги гледам дланките. Не знам зошто :?: Ама ете слаба точка ми се :)